FlixBus křísí dalšího železničního dopravce. HKX Express bude jezdit pár dní

Dopravce HKX jezdí mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem. Foto: HKXDopravce HKX jezdí mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem. Foto: HKX

Další německý alternativní železniční dopravce se dočká vzkříšení. Společnost Flixbus na dva týdny vzkřísí provoz HKX Express mezi Hamburkem a

Další německý alternativní železniční dopravce se dočká vzkříšení. Společnost Flixbus na dva týdny vzkřísí provoz HKX Express mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem. Provoz těchto vlaků HKX přerušil v září na dva měsíce.

Jde zatím o krátkodobou resuscitaci: vlaky mají jezdit mezi 22. prosincem a 2. lednem, celkem půjde o sedm párů vlaků. Prodej jízdenek má mít kompletně na starost FlixBus, na jehož stránky jsou návštěvníci z webu dopravce přesměrováni.

Jde o podobný model jako vzkříšení zkrachovalého dopravce Locomore mezi Berlínem a Stuttgartem pod hlavičkou Leo Express. Prodej lístků má na starosti také Flixbus.

„Roky spolupracujeme úspěšně se železničními dopravci v jiných zemích. S nedávným zahájením spolupráce s Locomore jsme se přesvědčili, že multimodální sítě mají v Německu budoucnost,“  uvedl v tiskové zprávě zakladatel FlixBusu André Schwämmlein. Německá média spekulují o tom, že může jít o předzvěst většího vstupu FlixBusu na železnici.

Tagy FlixBus HKX LEO Express Locomore
2 komentáře