egoe-plus
Letectví Letiště Lidé

Někdejší šéf České televize Puchalský zasedl na letišti v představenstvu

Jakub Puchalský. Pramen: Letiště Praha
Jakub Puchalský. Pramen: Letiště Praha

Ve společnosti Letiště Praha došlo počínaje 1. červencem k výměně v představenstvu. Vrcholný orgán opustil Milan Špaček, kterého nahradil dosavadní šéf komunikace a neleteckého obchodu Jakub Puchalský (51). Špaček bude nadále působit na pozici výkonného ředitele pro bezpečnost, oznámilo letiště. Představenstvo zůstává čtyřčlenné, předsedou je šéf letiště Václav Řehoř.

Puchalský bude v představenstvu odpovědný za oblast leteckého a neleteckého obchodu, marketingu a komunikace. Na letišti působí už téměř šest let. V září 2014 nastoupil do společnosti Český Aeroholding, po jehož zániku se stal výkonným ředitelem korporátní komunikace, marketingu a zákaznické zkušenosti Letiště Praha. Letos v únoru převzal odpovědnost za neletecký obchod.

Před příchodem na pražské letiště působil téměř sedm let v Raiffeisenbank, kde řídil externí a interní komunikaci. Od roku 2003 pracoval v potravinářském koncernu Unilever, kde nejdříve řídil komunikaci české a slovenské pobočky, poté působil více než dva roky v holandské centrále společnosti jako ředitel interní komunikace pro Evropu. Široké veřejnosti je znám především z let 1998 až 1999, kdy byl generálním ředitelem České televize. Kariéru začínal v ČTK a v zahraničním vysílání BBC, je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Důvod výměny Letiště Praha nesdělilo.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Joseph

Zvláštní… Milana Špačka znám, šlušný, chytrý a flexibilní člověk. Dělal mi kdysi šéfa a opravdu musím říct, že takové šéfa by si přál každý člověk.

prgaero

Ty důvody jsou úplně jednoduché. Doba růstu leteckého i neleteckého obchodu je pryč. Teď je jakákoli smlouva průser (nové linky, duty free obchody, směnárny, taxikáři, autopůjčovny…). Proto Václav přehodil celé portfolio obchodu na Jakuba a vzal si bezpečnost, kde nyní žádný průšvih nehrozí. Za případný neúspěch bude Jakub obětován a případný úspěch bude úspěchem Václava.

Jindra

No když se časem nebude dařit,zkusí to třeba ve zdravotnictví.

Honza Vrba

Tak ještě tam uvrtat Bobo, sberatelku všech jsoucích funkcí. Z Lidic by to neměla ani daleko.

Dalibor

že by univerzální manager?

Kubrt

Vždyť je na tom letišti 6 let, předtím 7 let Raiff, 4 roky Unilever, všude na obdobných pozicích, tak z něj nedělejte fluktuujícího tydýta…

zdeva

…odborník na všechno…

Kubrt

Dělá ve vysokých manažerských funkcích jen něco pres 20 let, zelenáč. Nejlepší manažeři jsou sedmdesátnici se zkušeností z PZO.

pkajetan

To by bylo příliš logické….

pkajetan

LOUTKA P R O všechno !!!