umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Největší provozovatel A350 začal přebírat další letadla. Do Dauhá letěla oklikou

A350-1000 pro Qatar Airways. Foto: Airbus
A350-1000 pro Qatar Airways. Foto: Airbus
Katarský dopravce má ve flotile už 52 letadel Airbus A350 ve verzích -900 a -1000.

Letecká společnost Qatar Airways převzala minulý týden další tři Airbusy A350-1000. Potvrdila tak pozici největšího provozovatele modelu A350 na světě. Jejich počet se dostal po převzetí dalších tří strojů na celkem 52 kusů.

Zajímavostí předávacího letu je trasování z Toulouse. Letadla nezamířila standardní cestou hned na jihovýchod, ale nejprve na sever, aby se dostala do britského vzdušného prostoru. Majitelem je totiž leasingová společnost a stroje se musely dostat oficiálně kvůli clu do Velké Británie.

Podobnou operaci provedl katarský dopravce už loni v závěru roku s novými Boeingy 787. Ty letěly z Kataru prázdné do USA a následně opět zpět.

Qatar Airways aktuálně provozují 52 letadel A350 ve verzích -900 a -1000. Dopravce v tiskové zprávě uvedl, že letadla A380 zůstanou zatím dál na zemi až do obnovení vyšší poptávky. Druhým největším provozovatelem nejmodernějších dálkových airbusů jsou Singapore Airlines.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas

Tak toto je absurdne

GPGP

Mě spíše zaráží, že letadla letěla aniž by přistála, nebo s nimi letěl i celník, který při průletu dal razítko do papírů?
Komentář z twiteru
„Trojice Qatar Airways A350 při dodání z Toulouse s průletem britským vzdušným prostorem k dokončení leasingové dokumentace.“
Hodně podivná operace postrádající racionální vysvětlení 🙂

Roman

Vy když letíte přes nějaký stát tak dostáváte razitko do pasu?
Je dohledatelné a doložitelné že vstoupili do vzdušného prostoru a tím pádem na území daného státu což úřadům stačí. Vlk se nažral a dál to znáte..

Jižan

Letadla, „letěla,“ prosím.

Roman

Boeingy letěly (snad je Boeing rodu mužského)

kulhán

A není to úplně fuk? Podívejte se jak mluví Babiš, nechtějte vidět jeho gramatiku a zvolila ho většina z vás. Informace z článku máme a vo vo vo to tady de….

Roman

To je pravda, Ty by letělé….

Tommy

Nezvolila. Zvolili ho přibližně tři lidé z deseti. Jaký vliv to mělo na průlet letadel Airbus A350 nad Velkou Británií?

kulhán

Vůbec žádný stejně jako komentář Jižana a Romana.

Partneři

Škoda transportation
podcast