Nejúspěšnější měsíc v historii. Ryanair v červnu přepravil téměř 16 milionů cestujících

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z letiště Palma de Mallorca. Foto: Hugh Llewelyn /Flickr.comBoeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z letiště Palma de Mallorca. Foto: Hugh Llewelyn /Flickr.com

Největší evropský letecký dopravce čeká letos přes léto o 15 % více cestujících než v sezóně před covidem.

Letecká společnost Ryanair pokračuje po pandemii koronaviru ve velkém růstu. Aktuálně největší evropský letecký dopravce přepravil za červen 15,9 milionu cestujících, nejvíce cestujících za jeden měsíc ve své historii.

Vyplývá to ze zveřejněných statistik na stránkách dopravce.  Počet cestujících je proti loňskému červnu přesně trojnásobně vyšší. Průměrná obsazenost letadel dosáhla 95 %.

Ryanair od počátku vsadil na agresivní cenotvorbu za účelem nalákání cestujících zpět do letadel. Za celý měsíc vypravil 88 500 letů. Obsazenost 95 % je nejvyšší od vypuknutí pandemie.

Provoz na evropském nebi se postupně vrací k předcovidovému stavu, podle Eurocontrol aktuálně dosahuje zhruba 87 % stavu před covidem.

Ryanair očekává, že během letní sezóny přepraví o 15 % více cestujících než ve stejném období roku 2019 ještě před covidem. Musí se ale potýkat se stávkujícím personálem, zejména ve Španělsku.

Tagy Ryanair
29 komentářů