Nejsou lidi. Budějovický dopravní podnik omezí provoz na třech linkách

MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářMHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Kdy bude obnoven standardní provoz podle jízdního řádu DPMCB neuvádí. Snahou prý bude, aby k tomu došlo "co nejdříve".

Dopravní podnik města České Budějovice (DPMCB) musí kvůli „akutnímu nedostatku“ řidičů omezit provoz. K prodloužení intervalů mezi spoji dojde od pondělí na linkách 1, 3 a 9.

„Tento stav je způsoben zejména zvýšenou nemocností řidičů a jejich nenaplněným početním stavem. Tomuto kroku jsme se snažili všemi prostředky předejít, řada našich řidičů jezdí přesčasové směny a pomáhají nám i kolegové z jiných profesí, kteří mají potřebná řidičská oprávnění, všeobecný nedostatek řidičů ale již neumožňuje stávající provoz zachovat,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Barbora Smudková.

Linky, na kterých dojde k omezení počtu spojů, byly podle ní zvoleny i s ohledem na jejich aktuální obsazenost v posledních týdnech, nemělo by tak docházet ke kapacitním problémům. V případě linky 1 se redukce týká jen vybraných spojů v úseku mezi sídlištěm Máj a nádražím. V rámci celého systému MHD jde o snížení počtu spojů o čtyři procenta. Ostatních linek ani víkendového provozu se omezení netýká.

Kdy bude obnoven standardní provoz podle jízdního řádu DPMCB neuvádí. Snahou prý bude, aby k tomu došlo „co nejdříve“. Dočasné jízdní řády jsou na stránkách DPMCB.

Tagy České Budějovice DPMCB nedostatek řidičů
41 komentářů