Zprávy

Nejlevnější cesta jumbem. Lufthansa ho dočasně nasadí mezi Berlín a Frankfurt

Boeing 747 společnosti Lufthansa ve Frankfurtu. Foto: Jan Sůra
Boeing 747 společnosti Lufthansa ve Frankfurtu. Foto: Jan Sůra

Německý dopravce Lufthansa připravil pro letecké fanoušky Boeingu 747 nezvyklou nabídku. Během listopadu bude kvůli odchodu dopravce Air Berlin létat mezi Berlínem a Frankfurtem se strojem 747-400.  Chce tak nahradit očekávaný výpadek kapacity z letů Air Berlin na této trase.

V letovém řádu se zatím objevily na listopad dva páry letů během na úterky a čtvrtky s ranním odletem z Frankfurtu v 6.45  a z Berlína v 8.45. Ve čtvrtek 16. listopadu jsou v nabídce dokonce tři páry letů, od 20. listopadu minimálně jeden pár letů denně, často i s podvečerními lety v 17.45 z Frankfurtu nebo 19:45 z Berlína. V Berlíně budou jumba létat z letiště Tegel.

Jumba nahradí Airbusy A321, které na této trase běžně létají. Trasa slouží hlavně jako spojovací linka pro další lety Lufthansy z/do Frankfurtu. Let trvá jednu hodinu a 10 minut, vlaky zvládají cestu z center obou měst za 4 hodiny.

Ceny jednosměrných letenek začínají na 55 eurech, při troše hledání se dá nalézt zpáteční letenka za 99 euro. Od prosince se má jumbo z trasy zmizet. Jde aktuálně o nejlevnější možnost, jak se s Boeingem 747 po Evropě prolétnout.