LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Nejlevnější cesta jumbem. Lufthansa ho dočasně nasadí mezi Berlín a Frankfurt

Boeing 747 společnosti Lufthansa ve Frankfurtu. Foto: Jan SůraBoeing 747 společnosti Lufthansa ve Frankfurtu. Foto: Jan Sůra

Německý dopravce Lufthansa připravil pro letecké fanoušky Boeingu 747 nezvyklou nabídku. Během listopadu bude kvůli odchodu dopravce Air Berlin létat

Německý dopravce Lufthansa připravil pro letecké fanoušky Boeingu 747 nezvyklou nabídku. Během listopadu bude kvůli odchodu dopravce Air Berlin létat mezi Berlínem a Frankfurtem se strojem 747-400.  Chce tak nahradit očekávaný výpadek kapacity z letů Air Berlin na této trase.

V letovém řádu se zatím objevily na listopad dva páry letů během na úterky a čtvrtky s ranním odletem z Frankfurtu v 6.45  a z Berlína v 8.45. Ve čtvrtek 16. listopadu jsou v nabídce dokonce tři páry letů, od 20. listopadu minimálně jeden pár letů denně, často i s podvečerními lety v 17.45 z Frankfurtu nebo 19:45 z Berlína. V Berlíně budou jumba létat z letiště Tegel.

Jumba nahradí Airbusy A321, které na této trase běžně létají. Trasa slouží hlavně jako spojovací linka pro další lety Lufthansy z/do Frankfurtu. Let trvá jednu hodinu a 10 minut, vlaky zvládají cestu z center obou měst za 4 hodiny.

Ceny jednosměrných letenek začínají na 55 eurech, při troše hledání se dá nalézt zpáteční letenka za 99 euro. Od prosince se má jumbo z trasy zmizet. Jde aktuálně o nejlevnější možnost, jak se s Boeingem 747 po Evropě prolétnout.

Tagy 747 Lufthansa
Žádné komentáře