Nejen velká města. S mamataxi bojuje i Nižbor, vznikla nová školní ulice se zákazem vjezdu
Školní ulice v Nižboru bude nově i školní. Zdroj: Mapy

Opatření by mělo v první řadě zvýšit bezpečnost dětí.

Opatření by mělo v první řadě zvýšit bezpečnost dětí.
Pozn. Pod čáru. Městská část Praha radotin neexistuje, takže se nemohla s nikým soudit. Místní část Prahy s nazevem radotin samozřejmě ano ale je městskou část Praha 16. A s tou se tedy občané soudili.
Myslíte se. Základní dělení Prahy, které odpovídá dělení krajů, je takto:
(Městský) obvod ≈ okres, je jich 10 (Praha 1–10)
správní obvod ≈ ORP, je jich 22 (Praha 1–22)
Městská část ≈ obec, je jich 57 (Praha 1–22 a 35 pojmenovaných, například Radotín, Suchdol, Kolovraty, Uhříněves…), každá má starostu.
Místní část není žádná oficiální kategorie, v praxi se některá označení překrývají s MČ (Nebušice, Libuš, …), některá s katastrálními územími (Vršovice, Staré Město,…) a některé jsou čistě lidová (Pankrác,…)
„Výjimka se bude týkat pouze zaměstnanců školy a zásobování.“ A proč zaměstnanci školy musí jezdit do zaměstnání autem? Neměla by osvěta začít u nich? Neměli by zejména pedagogičtí pracovníci jít dětem a rodičům příkladem? „Trend typický snahou přiblížit dítě autem co nejblíže vchodu do školy, je podle expertů spojen s rizikem dopravních nehod, zhoršením kvality ovzduší a zvyšováním stresu v ranních špičkách.“ Takže budou mít rodiče stres z toho, že jim dítě někdo srazí o ulici či dvě vedle. Ale chápu, že to už tolik nepošramotí pověst školy… A když mají takový strach o kvalitu ovzduší, klidně mohli povolit vjezd… Číst vice »
No nevím, u nás na škole je poměr celý pedagogický sbor versus žáci zhruba 1:12 , navíc učitelé v drtivé většině dochází do školy před většinou z dětí ( kromě družin) a rozhodně ne všichni na první hodinu . Dětí je okolo 1100. Učitelé kteří dojíždí mají vyhrazená místa na parkovištích v objektu školy s vjezdy , která nekolidují s vstupy dětí do budov školy . Navíc dojíždí autem necelá polovina pedagogů , zbytek MHD , pěšky nebo na kolech ( třeba moje žena jezdí na kole případně kombinje MHD a pěšky ) . Učitelé ve školách prostě nejsou rozhodující… Číst vice »
Vy autisti se z té svobody pohybu jednou po…… Všichni to ví, že je to problém a všichni se tváří, že nikdo za nic nemůže. Hromadná sobeckost, v rámci „ochrany jednoho“ ohrozím všechny ostatní. Hlavně, aby děcka náhodou neměla ošlapané botičky. Školní autobus tam klidně jezdit může, ale to by nesměl stát v zácpě mamataxi na konci ulice.
hadam ze u vas je taky zakazany vozit deti az ke dverim skoly co? 😁