Nehoda cisterny s leteckým palivem zablokovala hlavní silnici mezi Benešovem a Táborem

Havarovaná cisterna na I/3 u Olbramovic. Pramen: HZS Středočeského krajeHavarovaná cisterna na I/3 u Olbramovic. Pramen: HZS Středočeského kraje

Kamion vjel do příkopu, řidič byl lehce zraněn. Jako příčinu nehody uvedl manévr, kterým se vyhýbal drobné zvěři.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tocvolant

Před covidem jsme jeli na firemni akci – Oktoberfest. Takze bus, kterej předjíždí tahace a vidíš jim do kabiny. Dve tretiny cumi na film v NTB, do mobilu, telefonujou, cpou si do hlavy bagetu atd. Kdo ma ještě silu u toho tocit volantem. Nemam nejmensi iluzi o tom, ze se tenhle dobrodej vyhybal zajickovi…

ABC

Takovej blbej dotaz, ale kam to vezl? Do Budějovic? Tam snad vede vlečka ne

Zvědavec

AK Tábor, AK Soběslav, AK Hosín atd…

Hrozen

Hlavně ,že se nic nestalo řidiči a nevylilo se (nebo nevznítilo se) to palivo.

Jan

Základní pravidlo autoškoly kamionu, přejetá kočka nevadí…

VTT

Kdysi jsem byl na školení řidičů a školař nám kladl na srdce: „Kůli malým zvířatům se nebrzdí, malá zvířata se přejíždějí“. Docela jsme se tam ošívali. Nicméně u Benešova jsou problémem i větší zvířata. Možná je to tradice už od Ferdinanda, ale je toho tam fakt mraky – srn, jelenů, divočáků… A leze to na silnici jak blbé. Nejlepší zážitek byl ,když jsem jednou jel v neděli večer, už za tmy, z Prahy do Benešova (samozřejmě, v opačném pruhu fronta Pražáků jedoucích domů). A za křižovatkou u Čtyřkol stála uprostřed silnice srna, ještě k tomu dost v prostředku silnice. Samozřejmě,… Číst vice »

Georg

jeleni? ti jsou docela vzacni, ne?

VTT

No nevím, myslím, že ani ne. S původními jeleny jsou dva problémy: 19. století byl u nás vysazen japonský jelen sika a další problém je, že myslivci snad dodnes stále věří, že se oba druhy nekříží – jenže ony se kříží. A nejen to, sika je úspěšnější. Takže původní jelen je vzácnost, ale nějaký hybrid snad ani ne. (zdroj: ekolist.cz) S jeleny mám dva zážitky: jednou jsem jel na kole brzy ráno z Týnce do Kamenice a hned za zatáčkou od Sázavy se v lese za mnou něco šustlo. Tak jsem se tam vrátil a za příkopem stál parádní jelen… Číst vice »

Kubrt

Jeleni v ČR nežijí všude – jsou hlavně v pohraničních horách a v Brdech/Křivoklátsku. Nicméně – tam kde žijí, je jejich hodně. V 50. letech se na území dnešní ČR ročně ulovilo asi 5 000 jelenů, dnes je to každý rok kolem 30 000. Dalších 30 000 lovnou sezónu přečká, takže koncem léta je v ČR nějakých 60 000 jelenů, dvakrát více, než by bylo žádoucí. Srnců je samozřejmě mnohem víc.

Georg

v okoli olbramovic jsem jelena jeste nevidel… srny, danci, sem tam kolben, ale jelen, to ne… :)))

ABC

Tak brzdit ještě zkusit můžeš. Ale volant nestrhávat….

Pražec

Srny bývají taky v lese mezi Benešovem a Mračí. Bohužel jsou na provoz zvyklé a jen tak něco je nevyplaší.
Asi před měsícem mi tam jedna skočila. Vpravo rigól, vlevo balisety. Samozřejmě by auto vyšlo líp z kolize s balisety než se zvěří, jenže jejich psychologický efekt je v tu chvíli příliš silný, člověk je považuje vlastně za svodidlo. Takže jsem poprvé v životě prověřil ABS na suchém asfaltu. Největší klika byla, že to ubrzdil i řidič těsně za mnou.

VTT

Tam jsou srny úplně všude. Divočáci taky.
Já si fakt myslím, že to je vina Ferdinanda d’Este. On byl vášnivý zabíječ zvěře (leckteré z jeho praktik se lovem nazývat nedají) a tak se tam od té doby tradičně drží stavy zvěře vysoko.

Kubrt

Vysoké stavy zvěře všeho druhu jsou problém celé ČR. Někdy před 30 lety jsem byl na jakési biologické exkurzi v pošumaví a už tehdy tam byl problém s přemnoženou vysokou zvěří, likvidující mladé stromky.

VTT

Ale třeba na ekolistu si myslivci pořád vedou svou, jak je u nás zvěře málo a jak jsou vysoké stavy zěře pro les požehnáním.

ABC

tam je to prostě zoo 🙂 od Vranova na Čercany to samý

Martin

Spíš čuměl do mobilu 😞

Jiří Kocurek

A máš pro to důkaz nebo je to jenom smyšlené obvinění z gauče, které se dá vyvrátit záznamem z palubní kamery a tebe poslat na podmínku za t.č. křivoého obvinění?

panda

Kdyby bylo tvrzení šoféra pravdivé (čemuž taky nevěřím), tak to byl v každém případě mamlas a neměl za volantem cisterny s palivem co dělat.

Martin

Kvůli drobné zvěři nebudeš kličkovat s náklaďákem po silnici .Aby jsi pak skončil ve škarpě,to je základ který tlučou do hlavy při školení a pod.Pro jsem napsal o mobilu,nedával pozor pak se lekl a skončil tak jak skončil, ale to je pouze moje domněnka s gauče 😉 A nevyhrožuj podmínkou aneb je pouze jedna pravda.

Georg

co mi to jen pripomina… 🙂
https://youtu.be/95500qincoY?t=112

(btw, hezke je si pustit to cele, zachycena prace produkce nese lehke prvky amaterismu).

projekt2501

0:18 – dobře akademik richard!

Georg

holt celozivotni furt slabost na starsi volezly dedky, no. 🙂