LOT 3a leaderboard

V Rakousku vykolejil vlak, 17 lidí se zranilo

Vykolejení vlaku v údolí řeky Mur. Foto: Hasiči TamswegVykolejení vlaku v údolí řeky Mur. Foto: Hasiči Tamsweg

Vlakem cestovaly hlavně děti, všechny nehodu přežily.

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kubík

Není pravda, že trať slouží hlavně (!) turistické dopravě. Je tam celkem silná celoroční doprava, naopak ve všední dny sedm párů, víkendy 3-4. Je tam traťová rychlost až 70 km/h.
https://www.verbundlinie.at/stream/j21/stv_36630m_j21.pdf Turistické nostalgické dopravě slouží pouze horní krátký úsek za Tamswegem. Je tam i nákladní doprava. Po trati jsem jel několikrát.

Gogo

Hlavně že se nikomu nic nestalo, ale docela bych rád viděl fotky jak to budou z té řeky dostávat.

Jiří Kocurek

To bude technický oříšek. Jsou víceméně dvě možnosti: Jeřábem (dvěma) zpátky na koleje, nebo přetáhnout na druhý břeh a tam naložit na trajler. Je tam silnice.

Tomáš Gottschalk

Na rakouských zprávách hlásili, že to potrvá několik dní. Myslím, že ježáby by to mohly zvládnout nakolejit. Viníkem byl vyvrácený strom.

Jiří Kocurek

Jeřáby to zvednou, když se je tam podaří dostat a zapatkovat. Na normálním rozchodu není problém, motorák je lehký. Ale mají jeřáb/dva na úzký rozchod? Jízda silničním jeřábem po trati mi přijde jako ošemetná záležitost.

No a viníkem. Spíš pohou příčinou, u viníka se předpokládá úmysl či nedbalost. Očekávej úmysl u dřeva…

Kalanis

Údržba?

Jiří Kocurek

Tak tohle bylo se štestím, že nejsou mrtví. Ještě že tak.

medical_examiner

Horší ale je, že Sebevraždu Železnic zajímají snad jen ti mrtví. Teprve poté se uráčí konat…

Radim Škopec

Trať z Tamswegu do Mauterndorfu nikde přerušená není, je tam pouze výkolejka. Průjezdné je to celé a například 2 roky zpátky právě díky tomu, že spojení existuje, projel jeden z motorových vozů až do Mauterndorfu. Taky se řeší rekonstrukce trati a provoz pravidelných vozů právě až do Mauterndorfu, probíhají okolo toho docela silná jednání. A jinak vytížené vlaky opravdu jezdí s motorovým vozem navíc, na kolejích zůstal řídící a motorový vůz a přední motorový vůz bohužel na stromu vykolejil.

Gajda

Tady je na jedný fotce vidět co zůstalo nahoře