Nečekané spojení. Eurowings začnou spolupracovat se Smartwings

Airbus A320 společnosti Eurowings. Foto: EurowingsAirbus A320 společnosti Eurowings. Foto: Eurowings

Kontrakt o spolupráci při prodeji letenek přichází den po zahájení provozu nové základny.

Den po startu provozu nové základny v Praze oznámila letecká společnost Eurowings nečekané zahájení spolupráce se svým hlavním konkurentem na pražském Letišti Václava Havla.

Obě letecké společnosti uzavřely dohodu o codesharingu – spolupráci při nabídce letů zákazníkům. Dohodu oznámily Eurowings v tiskové zprávě. Zpráva o spolupráci s dcerou Lufthansy přichází jen tři dny poté, co další firma ze skupiny – Lufthansa Technik – oznámila pětiletý kontrakt na údržbu letadel Boeing 737 MAX společnosti Smartwings.

Jsme potěšeni dohodou o spolupráci s partnerem Smartwings, která posílí naši pozici na nové pražské základně. Naše aktivita ve vysoce atraktivní evropské metropoli nabídne ještě většímu množství obchodních i rekreačních cestujících zajímavá přímá spojení po celé Evropě,“ uvedl generální ředitel Eurowings Jens Bischof.

Smartwings přitom při oznámení o vstupu Eurowings mluvily o Eurowings jako o německou vládou dotované konkurenci. “Naší dlouhodobou prioritou je rozšiřovat nabídku destinací a díky novému partnerství s Eurowings nabídneme našim zákazníkům pohodlné spojení do širokého portfolio destinací,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Od 31. října 2021 propojily Eurowings Prahu se 14 novými evropskými destinacemi. Do léta 2022 tato letecká společnost patřící do skupiny Lufthansa umístí v české metropoli tři stroje Airbus A320 včetně lokálních posádek. Lety provozuje společnost Eurowings Europe, celoevropský operátor letů Eurowings.

Tagy Eurowings smartwings
79 komentářů