Nařízení o mzdách řidičů se měnit nebude, otočil Babiš. Narychlo se sešel s odbory

Autobus v barvách dopravce Arriva. Foto: ArrivaAutobus v barvách dopravce Arriva. Foto: Arriva

Premiér Andrej Babiš přes noc změnil názor na nařízení vlády, které od loňska zvyšuje mzdy řidičů linkových autobusů. Zatímco včera

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Míla

Nikdo dosud neřekl , že mzda je vždy problém vlastníka a ne státu. Pomohly by tabulkové mzdy pro všechny řidiče včetně.

petr.r

babiš to prý vůbec neřekl a prý to všechno rozjeli odbojáři aby se zviditelnili. A ten ubytek cestujících je podle řidičů zaviněn dotací na autobusy, že dotovaný a koupený autobus nesmí jezdit tam kde to kraj nepovolil.

Otmar

Co tam pletou přesčasy? Neměli by lidi dělat tak jak mají a mezi směnami mít řádný odpočinek a třeba taky rodinný život? Mzda má být dost vysoká už za základní hodiny pracovní doby a ne to honit přesčasy.

noerf

Spíše je otázky využítí autobusů v čase a jejich obnova dle mého názoru nepřiměřeně krátké době vzhledem ke stavu ujetých kilometrů. Dalším faktorem je úbytek cestujících na dotovaných linkách, takže by stálo za otázku, zda by se některé spoje a linky neměli rušit a dále zkvalitnění komfortu cestujících v autobusech.
Dnes v jižních Čechách jezdí malí dopravci pro firmy, turistické linky (např. Jandová – vodácké autobusy, cyklobusy, skibusy) i nějaké pravidelné linky bez dotací (např. Stibus České Velenice-Třeboň – České Budějovice), ale v dotovaných spojích ubývají cestující, takže je spíše chyba u zadavatele.

Martin

Dalo se čekat…