Nákup jsme vám doručili do kufru. Škoda chce umožnit e-shopům otevírat auta

Škoda Auto testuje vzdálený přístup do automobilu kvůli doručování zásilek. Foto: Škoda AutoŠkoda Auto testuje vzdálený přístup do automobilu kvůli doručování zásilek. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto odstartovala pilotní projekt doručování online nákupů do zavazadlového prostoru osobních aut. Ve spolupráci s internetovými obchody Alza.cz

33 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyněk

Prosím, odpovězte mi na jeden konkrétní dotaz. Co když doručovatel nechá otevřený kufr a auto někdo odcizí nebo poničí, kdo ponese odpovědnost? A pojišťovny to dají za vinu majiteli či poskytovateli doručovacích služeb?

Igson

Systém aplikace zaručuje odeslání kontroly – Locked – zamčeno. Takže není možné aby doručovatel nechal kufr odemčený. Majitel auta má vše v aplikaci potvrzeno.

Igson

Systém aplikace zaručuje odeslání kontroly – Locked – zamčeno. Takže není možné aby doručovatel nechal kufr odemčený. Majitel auta má vše v aplikaci potvrzeno.

Yellowhammer

Svět se v pr*el obrací.. To je dobré k čemu? Protože je někdo líný dojít si na výdejní místo? Protože někdo nechce využít různých dodacích schránek? A proč se jim rovnou nedají klíče od bytu, mě by se to víc hodilo doma, než v autě.. 😂

Standa

To už WallMart umí taky.
Nákup vám doručí přímo do lednice…

Igson

Amazon taky. Proč by ne v Česku ??

Igson

Amazon taky. Proč by ne v Česku ??

železničář v důchodu

A mohli by mi při té „donáškové“ příležitosti hned třeba také uklidit a vyprat, že …

Igson

Různé služby budou v nabídce. Hlavně pro řidiče a auto samotné.

Igson

Různé služby budou v nabídce. Hlavně pro řidiče a auto samotné.

Igson

Jsou různé situace, a každý chce něco jiného. Někomu to vyhovuje, tak proč by si to nemohl objednat a využít, když je to v nabídce ??

Jouda

Tak super…. Už takhle máme samoobslužné pokladny v krámě, vše řešíme přes karty a aplikace, haranti už se ani neumějí vyjadřovat, protože už komunikují formou zkratek pouze na tabletu, jídlo si necháváme vozit z velko výkrmen v plastu rovnou až pod čenich… Teď si necháme už nákupy házet inkognito rovnou do auta. Předpokládám že do pár let bude minulostí, že si dám po ránu třeba někde kávu s kamarádem, protože s tou mi domů přiletí dron…. Takže už se prostě nikdo s nikým nebudeme potkávat, přestaneme umět přirozeně komunikovat, tak má smysl se jako společnost dále ještě rozvíjet a rozmnožovat?… Číst vice »

Igson

Každý si může vybrat – chce ? nechce ? časem se vše okouká, znudí, mnohé zanikne, nebo se prostě neosvědčí, nebo finančně nevyplatí. Ale Stále Platí : Vše je vývoj…… pane Joudo .

eLKá

Jak je ten slogan – Auto není trezor?

Mám dvě otázky:

1. Co udělá zloděj zvyklý ukrást z auta i kameru za pár stovek ve chvíli, kdy u auta zastaví dodávka, vyběhle kurýr, otevře si kufr, vloží do něj velkou krabici s logy významného e-shopu a dodávka rychle odfrčí?
2. Jak figuruje v kalkulaci návratnosti automobilky zvýšený odbyt náhradních dílů (zejména zadních skel a dveří?)

Otázky, samé otázky…

Igson

Kufr se na 30 vteřin otevře jen pro kurýra, který následně odfotí doručenou zásilku v kufru, majiteli auta přijde foto a potvrzení – Locked – o uzamčení auta, kufru. Jeslti je v blízkosti nějaký zloděj, to je pak věcí mechanického poškození – vloupání do auta, odcizení věcí – vše pro Pojišťovnu a věcí šetření Policie. Stejně tak Vám může zkusit vykrást byt, pokud by Vám zásilku doručili do bytu – a zamkli. Dodám ještě, že v kufru může být skrytá mini kamerka, která odfotí zájemce po otevření kufru, nebo jeho násilném vniknutí. Zloděj nebude mít čas ji hledat, a likvidovat.… Číst vice »

Kozel

Další důvod proč nemít Škodovku

Graylag

To jakože na základě vlastnictví tu službu musíte používat? To nedej bože, aby vám někdo někdy věnoval oprátku

Igson

Ne. Je to svobodné rozhodnutí, inovativní možnost pro pana příhodu, dle každého jak disponuje časem a požadavky.

petr.r

tož to je trefa do bezpečnosti když si vzpomeneme na článek, že u rohlíku zasahovalo komando pro nežádoucí pracovníky…ještě, že nevlastním škodovku.

JaJeČ

Péťo, ty už nemáš svoji Fábii Combi v HTP, o které jsi před léty všem na garaz.autorevue.cz básnil jak to je nejlepší stroj na světě a nutil jsi to ve všech diskuzích všem než jsi dostal BAN, protože nikdo nebyl třeba při výběru zvědavý na tvoje kydy o tom, že do Fabie se ti vejde míchačka?

Ludwig

Ve Svedsku uz to pouziva Volvo. Je to velmi dobra funkcionalita.

Radka

Asi nejsem ta správná cílovka mileniálních hipsterů *), ale to jako někdo chce online sledovat polohu mého auta (jasně, Volvo nebo Tesla nonstop fízluje už dnes) a hrabat se mi v kufru? A jaký to má smysl, když mi to stejně dobře může doručit na adresu? Kolikrát za rok tu „funkcionalitu“ potřebuju?
Ale samozřejmě – každé zboží má svého kupce.

*) a jak se to u mileniálních hipsterů bude řešit v případě bikesharingu a smartscooterů?

Igson

Ano a v USA ji má AMAZON. Tak proč to někdy nevyužít ?

thegrid

Blbý, nemám škodu a mám garáž. Ale nápad nehejtuju jako ostatní. Je to zajímavé.

Panelák

Lidská blbost je nevyčerpatelný zdroj příjmů.

Igson

Proč by v některých situacích a pro některé zájemce to měla být blbost ? Konzervy pokaždé novinky odsoudí než to stráví… takoví jsou lidi a jejich konfrontace s vývojem a inovacemi.

JaJeČ

A tato služba bude dostupná samozřejmě za roční paušál…

JaJeČ

Pro všechny mínusáře – zjistěte si napřed u ŠA, kolik se za ty dálkové přístupy platí atd. 😉

http://www.auto.cz/auto-v-mobilu-halooo-to-je-auto-127065

Alibaba

To už bych si radši pořídil u baráku krabici s podobným zabezpečením a technologií přístupu.

Jan Charla

A vy tu krabici před domem nemáte? Já ano a říkám ji poštovní schránka. Bohužel objemnější věci se tam nevejdou, ale jinak je to super! Odemknu ji i bez elektroniky (stačí mi mechanický klíč).

Pro méně chápavé: ironie

Igson

Tolik a tak často nakupujte online s donáškou ?? 🙂

Alibaba

Obecně balíček tak 1x za měsíc, a zatím mi nevadí chodit do výdejen. Nebo vy myslíte běžný nákup potravin? Tak k tomu jsme u nás ve vidlákově zatím nedospěli. 🙂 Jsem schopen v pohodě nakoupit cestou z práce.
Ale nechápu, proč bych si měl nechávat doručovat věci do auta, a navíc bych ho musel občas vytáhnout z garáže. 🙂