Železnice

Nádraží Donalda Trumpa. Izrael chce pojmenovat stanici v Jeruzalémě po prezidentovi

Donald Trump při jednání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu. Foto: www.donaldjtrump.com
Donald Trump při jednání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu. Foto: www.donaldjtrump.com

Kontroverzní plán představil izraelský ministr dopravy Israel Katz. Nové nádraží v Jeruzalémě, které bude poblíž Zdi nářků, chce pojmenovat po současném prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

“Zeď nářků je jedním z nejsvatějších míst pro Židy. Historické a odvážné rozhodnutí prezidenta Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele mě vedlo k rozhodnutí pojmenoval po něm nádraží,” citoval Katze izraelský deník Jerusalem Post.  Jako první o plánu informoval izraelský deník Yedioth Ahronoth

Oznámení o pojmenování nádraží po Trumpovi přišlo jen pár týdnů po jeho návštěvě v Izraeli. Nové nádraží vznikne jako součást rozšíření vysokorychlostní železnice mezi Tel Avivem a Jeruzalémem, které vyjde na 2,5 miliardy šekelů, tedy téměř 16 miliard korun. Projekt by měl být hotový do pěti let. Zatím ale ještě není schválený.

Trump nebude prvním americkým prezidentem, po kterém bylo pojmenováno nádraží. Pražské hlavní nádraží neslo během první republiky jméno amerického prezidenta Woodrowa Wilsona. Dnes se název Wilsonovo nádraží užívá při slavnostních příležitostech.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sklicko

Mozno je to prvy duben 🙂

noerf

Prostě Trump podpořil oficiálně Izrael a chová k němu standardní vztahy. Na rozdíl od pomatené eu, kde hlavním partnerem Francie jsou teroristé z palestiny a islámského státu. Mimochodem francouzská legie měla podíl na svrhnutí režimu ve státech jako je Lybie apod. Následkem čeho vznikli v těchto státech občanské války všech proti všem.

petr

nemám rád pojmenování něčeho podle jména.

Petr Jurutka

…TAk tohle musi být první apríl snad.

Starý Vlk

Proč by to měl být apríl? Protože to navrhl ten nejpovolanější (ministr dopravy státu, kde nádraží bude), na rozdíl od nás, kde jméno stávajícího letiště navrhl cizinec?