Nadace ČD poslala první peníze zraněným železničářům od Perninku a Českého Brodu

Zásah u nehody v Perninku. Foto: HZSZásah u nehody v Perninku. Foto: HZS

Nadace Českých drah rozdělila první peníze. Poputují ke zraněným železničářům z nedávných nehod.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Papaja501

Dobrý večer, Honzo…..Jako správný ajznboňák Vaše stránky pročítám alespoň pětkrát za den…Ano, je to pro mne přínosem v informacích….Občas něco plácnu do diskuze, někdo zavrhne, někdo pokecá, někdo vysvětlí, někdo vynadá….To k tomu patří….Ale i přes to….zeptám se Vás…Nedalo by se u článků tohoto typu tu diskuzi zablokovat…už kvůli úctě k těm co tam přišli k úrazu, nedej bože, o někoho….Z některých komentářů lidí, neznajících situaci, je mi na nic….Omlouvám se, Pavel.

Moudry Cynik

Odmena pozustalym po cloveku, ktery zemrel pri pachani trestneho cinu? To je jako by ji dostala rodina lupice zastrelenyho pri prepadeni.

1a1=11

To je výhoda i nevýhoda anonymní diskuse. Pod některé výroky by se leckterý člověk vlastním jménem nepodepsal.

ngthrn

To by se na první pohled mohlo zdát, ale v praxi to nefunguje. Podívejte se, jak vypadá diskuze na Novinkách, kde mají všichni skutečná a ověřená jména (musíte vyplnit formulář a pošlou vám šnečí poštou dopis s autorizačním kódem). Větší žumpu potkáte málokde. Nejhlasitější jsou stejně ti nejagresivnější a nejvyhraněnější, kterým je jedno, co si o nich ostatní myslí, nebo jsou i na své extrémní názory hrdí. Myslím, že správci toho serveru by rádi měli kultivovanější diskuzi, ale zatím nevymysleli žádný způsob, jak toho dosáhnout.

Dalibor

tyvole jdi si vypláchnout ústa nejlépe nějakou desinfekcí. Kolega udělal cyhbu, následkem toho se satala nehoda. Za to děcka, žena asi nemožou, ne?

ABC

Předpokládám že měl jako zodpovědný člověk životní pojistku

Leinad

Zatím to není vyšetřeno. (Byla by sranda, kdyby DI nakonec našla v záznamech, že vlak měl povolení jet)
Ale vypadá to na páchání neúmyslného trestného činu.

kolecko

Jak může mít zaměstnanec, který má pracovní úraz ve službě, mít výpadek přijmu? Možná tak max za případné přesčasy, jinak je mu vyplácen plat v plné výši.

Ignác Pospíšil

Přesčasy a příplatky za svátky a víkendy dělají docela dost peněz.

On.

Ale platí se 100% průměru a do toho se příplatky počítají. Teoreticky by ztráta neměla být, ale zpravidla dlouho trvá než se rozhodne o tom že je to pracovní úraz a rozdíl mezi nemocenskou se doplatí.

asdefasdf

Jednak příplatky, ale hlavně má obrovské nečekané výdaje způsobené zamšstnáním. Jestli si myslíte, že ta nehoda z něho udělala boháče, tak to fakt ne.

baba jaga

Asi tak, že po skončení léčby už asi nenastoupí na stejné, ani obdobné místo. Jestli píšou o bezbariérovosti, tak to vypadá, že to může být o vozíku, resp.o invalidním důchodu

Kopfjäger

Jeden fíra přišel o nohu

Majka

Nepřišel žádný fíra o nohu

ABC

No pak má nárok na rentu dorovnávající bývalý plat a invalidní důchod. Pokud to tedy není ten viník.