Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Na začátku D5 na okraji Prahy začala oprava dvou dálničních mostů

Rozvadovská spojka. Pramen: Aktron/Wikimedia Commons.
Rozvadovská spojka. Pramen: Aktron/Wikimedia Commons.
Oprava se týká úseku, kde denně projede přes 26 tisíc vozidel.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo o víkendu přípravu opravy mostu na samém počátku D5 na rozhraní Prahy a obce Chrášťany. Dopravní omezení začalo v sobotu a potrvá až téměř do konce roku. Jde o mimořádně vytížený úsek, kterým denně projede kolem 26 tisíc vozidel.

Důvodem oprav dvou mostů je jejich špatný technický stav. „U obou mostů se budou opravovat jejich obě části, tedy vždy najednou poloviny mostu v pravém jízdním pásu a následně také druhé poloviny ležící v levém jízdním pásu ve směru na Prahu,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. Zakázku za 68,7 milionu korun získala společnost Hobst, na dokončení má 252 dnů.

O víkendu začaly na mostech přípravné práce, které umožní v průběhu oprav mostů vedení dopravy v režimu 2+2. Jedná se o vybudování 120 metrů dlouhého přejezdu středového dělicího pásu v ulici Rozvadovská spojka v blízkosti MÚK EXIT Třebonice (D0-D5). Ten se bude nacházet na tělese komunikace Rozvadovská spojka ležícího na straně mimoúrovňové křižovatky blíže k centru na úrovni obce Třebonice, kde je součástí Radlické radiály.

Od pondělí pak zahájíme práce na provedení podvrtů pod ulicí Rozvadovská spojka pro kabelové vedení přemístěných sloupů veřejného osvětlení. Toto pracovní místo se bude nacházet v těsné blízkosti MÚK dálnic D5 a DO ve směru do centra od dálnice D5 v km -0,760 a v km -0,885,“ dodal Buček.

Mapa omezení na D5. Foto: ŘSD
Mapa omezení na D5. Foto: ŘSD

V levém jízdním pruhu (směr centrum) bude provedena uzavírka odstavného a části připojovacího pruhu, doprava z dálnice D5 na Rozvadovskou spojku bude vedena 1 jízdním pruhem + připojovacím pruhem z dálnice D0. V pravém jízdním pruhu bude provedena uzavírka odstavného a části odbočovacího pruhu. Odbočení na dálnici D0 bude umožněno.

Uvedený režim dopravy je v tomto místě plánovaný do 25. 3., kdy dojde k přestavbě dopravně inženýrského opatření v souvislosti se zahájením výstavby samotného přejezdu středového dělicího pásu. Se zahájením této etapy bude v obou jízdních pásech komunikace ul. Rozvadovská spojka uzavřen levý jízdní pruh.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

Tohle bude snad čtvrtý rok po sobě, kdy se dělá nějaká dílčí oprava na začátku dálnice ( od křižovatky s D0 po Beroun ).
Dělal se nový povrch ( hned za tímhle mostem ), předtím nová svodidla, předtím kabel tuším Cetinu…nebylo by lepší to domluvit a udělat vše najednou.
Pak bychom měli omezení jedno a ne 4.

Jakub W

to by pak ale už bylo jako v německu takže neblázněte, pěkně každý rok kousek.
a když je to tak vytížené, bude se taky pracovat v noci? jo pardon, nejsme v tom německu, jsem zapomněl

pkajetan

Kde má VYŠŠÍ ÚZEMĚ SPRÁVNÍ CELEK – tedy samostatný Kraj Praha utratit bambiliony z rozpočtu???? Přece je nevrátí státu! Tak ten Čerňák a D11 s D 10 už by fakt bouchaly do očí – tak proto jsme zase na D5, pak zase D1 Chodov – Průhonice, D4 Zbraslav – Jíloviště atakdokolečka dokola – prachy se musí točit …

Rudolf Tuček

Tu mapku mají nějakou zastaralou na staré Plzeňské jim chybí kruhač který tam slouží už dva roky.

pkajetan

jo a kruháč, no tam bude po létě práce, to zase budou muset zavřít a opravovat povrch a svodidla .. 🙁

Koro

Tento usek mel byt davno po napojeni Pr.okruhu ve smeru na Plzen tripruhovy…

John334

Ale tenhle úsek asi nikdy nemá být třípruhový? Jestli jsem to pochopil (i podle mapy), tak oprava má být až za exitem s D0 směrem do centra. Odpovídaly by tomu i ty intenzity, na začátku D5 jsou podle posledního sčítání cca 58 tisíc a právě mi přijde, že cca ta polovina aut sjíždí z D5 na D0.

Koro

Pardon, cetl jsem clanek, vsude o D5 a na mape jsem.si ted vsiml, ze je to az dal na rozvadovske spojce.

M_S

Vyznačené je místo výstavby přejezdu středního dělícího pruhu. Opravovat se budou mosty na D5, až za křížením s okruhem.