Na vlaky v Novém Údolí bude o sobotách navazovat mikrobus na Třístoličník

Nové Údolí, Šumava. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNové Údolí, Šumava. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Podle organizátorů otevře tato okružní doprava nové výletní možnosti na česko-bavorském pomezí.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Jirsák

Z článku jsem úplně nepochopil, kdo nemá mezinárodní licenci.

Z materiálů na webu jsem to pochopil tak, že bavorská linka 606 nemá mezinárodní licenci, tudíž nemůže v Novém Údolí stavět na zastávce u nádraží (která je v ČR) a oficiálně staví na zastávce, která je na bavorské straně. Ta nová „česká“ linka je naopak „mezinárodní“, protože zastávka Třístoličník je na německé straně.

Webster

A mají normálně licenci na linkovou dopravu? Jinak by mi to nepřišlo úplně právně v pořádku. Příležitostná doprava to podle mě není, když je nabízena veřejně a má jízdní řád.. Já bych to zařadil pod zvláštní linkovou dopravu – § 2 odst. 7) b) zákona o silniční dopravě.

XYYY

Nic nového pod sluncem.

Jenže to nebylo nějak moc zvládnuto tzv. PR, tudíž na Trojmezí CZ / A / DE jsem to vzal po svých, poměrně náročnou hraniční stezkou „o zlom si krk“ mezi CZ / DE …. Na Třístoličník se dá z Haidmühle dojít po asfaltce, případně zkratkami mezi táhlými serpantinami ….

M19

Nebo z Nového Údolí po turistické značce. Pak už bude cesta po hřebeni pocitově připomínat onu dálnici.

XYYY

Ta turistická značka z Nového Údolí vede právě po té „o zlom si krk“ …

Jihocech125

Ta cesta je sice náročnější, ale nic, co by se nedalo. Pro rodiny s dětmi určitě ne, ale ten, pro koho není problém ujít 20 km v kopcovitém terénu, dá v pohodě i tohle. Šel jsem to cca před měsícem, navíc den po bouřce, takže po cestách tekly potůčky vody, bylo horko, ale dal jsem to docela v pohodě.

Hlavně, aby tenhle krok (autobusy), neudělaly z Třístoličníku nový Poledník. Tam to loni byl samý elektrocyklista a nebylo tam skoro k hnutí. A ano, vím, že na Třístoličník lze dojet autem.