Na temelínskou vlečku zajede v sobotu výjimečně osobní vlak

Motorový vůz 842 (Kvatro). Autor: Patrik SynekMotorový vůz 842 (Kvatro). Autor: Patrik Synek

Osobní vlaky jsou na vltavotýnské lokálce k vidění jen vzácně, pravidelný provoz zde skončil v prosinci 2013.

Trať Číčenice – Týn nad Vltavou, která je už léta bez pravidelného provozu, ožije v sobotu jízdou „Pekelného vláčku“. V podobě motorového vozu 842 (Kvatro) jej vypraví spolek Vltavotýnská lokálka. Cílem je jaderná elektrárna Temelín, na jejíž vlečku k zámečku Vysoký Hrádek vlak mimořádně zajede.

První spoj vyjede z Protivína ve 13:19 a přes Týn nad Vltavou (odjezd v 14:30) dojede do cíle na temelínskou vlečku ve 14:55. Cestující zde budou moci navštívit adventní trhy pod věžemi jaderné elektrárny a infocentrum v zámečku Vysoký Hrádek.

Cestující, kteří se chtějí pouze svézt vlakem, mohou odjet od JE Temelín už v 15:30 zpět do Týna nad Vltavou. Z Týna pojede vložený spoj v 16:35 opět na vlečku JE Temelín. Poslední spoj odjede z vlečky elektrárny v 17:20, opět přes Týn a svou jízdu bude končit v Protivíně, kam dorazí v 18:52.

Ve vlaku bude probíhat mikulášská nadílka. „S malými hříšníky, kteří budou mít předem zakoupenou jízdenku, bude Mikuláš počítat a bude pro ně mít připravenou nadílku. U hříšníků bez předem zakoupené jízdenky to ale nemůže zaručit,“ uvedl zástupce spolku Filip Hlinka. Podrobné informace jsou na www.vltavotynskalokalka.cz

Osobní vlaky jsou na vltavotýnské lokálce k vidění jen vzácně, pravidelný provoz zde skončil v prosinci 2013, kdy Jihočeský kraj přestal vlaky objednávat. Občasné jízdy zde pořádá právě spolek Vltavotýnská lokálka.

Tagy trať Číčenice - Týn nad Vltavou Týn nad Vltavou vlečka Temelín Vltavotýnská lokálka
33 komentářů