egoe-plus
Infrastruktura Železnice

Na shledanou nestačí, poděkujte Babišovi za návštěvu. SŽ „školila“ výpravčí před návštěvou premiéra

Návštěva vicepremiéra Karla Havlíčka na stavbě Dluhonické spojky. Foto: Twitter Karla Havlíčka
Návštěva vicepremiéra Karla Havlíčka na stavbě Dluhonické spojky. Foto: Twitter Karla Havlíčka
Olomoucký přednosta vydal před možnou návštěvou politiků instrukce výpravčím, jak se mají chovat a co mají říkat. Vyzval je, ať si nehrají na Potěmkinovu vesnici.

Dopis připomínající varování zaměstnancům před návštěvou soudruhů z okresního výboru KSČ rozeslal výpravčím přednosta jednoho z provozních obvodů Správy železnic. Výpravčí v něm upozorňuje na možnou návštěvu premiéra Andreje Babiše a ministra dopravy Karla Havlíčka v některých stanicích na Olomoucku.

Na dopis upozornil na svém webu Svaz odborářů služeb a dopravy (Sosad). Z důvodu ochrany soukromí Sosad změnil některé jména. Redakce má dopis k dispozici.

Výpravčí přednosta vyzval k vzorné ústrojové kázni, čistotě a oholené tváři. V dopise výpravčím rovnou i radí, co mají říkat. „Vítáme vás na Moravě. Náročná výluková činnost, ale vše zvládáme,“ uvádí například. Jednomu z výpravčích nařídil košili s dlouhým rukávem, aby zakryla tetování. „Vítáme vás na Hané. Jezdíme dobře, skoro včas,“ poradil mu přednosta, co má říkat. Všechny současně upozornil, že při odchodu politiků nestačí říct jen „Na shledanou.“, ale ještě poděkovat za návštěvu.

Ještě před příjezdem měla směna zajistit kontrolu funkčnosti výtahů či eskalátorů nebo doplnit dezinfekci. „Odstraní přeplácané vývěsky stejného typu a neopomene odstranit zbytky lepící pásky,“ vyzval přednosta.

Nehrajeme si na Potěmkinovu vesnici, nelakujeme narůžovo. Bude-li sebevrah ,u sousedů‘ a vlaky budou mít zpoždění nebo jezdit odklonem – normálně informovat o problémech,“ stojí v dopise.

Premiér a ministr nakonec za žádnými výpravčími nepřišli, ministr ale navštívil například stavbu tratě z Olomouce do Uničova. Ministr trať na 160 km/h označil za rychlotrať.

245 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kilima

Ještě že Babiš nenazval tu trať rychloběžeckou drahou pro Martinu?

vagonář

ANO, s pozdravem čest práci!

Dopravní Expertka

Já na tom nic špatného nevidím. Shrnutí běžných rámců slušného chování. Dělá se to tak všude, jen třeba z kolektivu FN Olomouc není zvykem podobné vynášení interních informací (připouštím, že lékaři příliš nepotřebují koučing tímto směrem, alespoň jejich většina). Něco jiného by bylo, pokud by dotyčný člověk ze suity pana premiéra byl nějak primitivně vůči železnici zaujat – pak by bylo zcela na místě a v mezích slušnosti dát najevo osobní názor. Vhodnou formou s dostatkem taktu projevit nesouhlas. Nejsme nějací hokynáři, namátkou vzpomenu nechutné odmítnutí obsluhy jednoho železničního odboráře majitelem hostince (hercem vedlejších rolí), nebo vyloženě hloupou a chorobně… Číst vice »

Nováček

Děkuji vám za vzácně příčetný názor.

Nekdo

takové rozumné a příčetné diskuse tady kdysi bývali. a pak se sem přestěhovali šotoušci z K-repu, pak zaměstnanci QS na vnitrofiremní befely a teď už i Máro Prchalovi koblížci… asi budu chvíli jen pozorovat a pak se rozhodnu co dál… Taky srdečně zdravím do redakce a moc děkuji za kvalitní novinařinu. Čím více šlapete na kuří oka papalášům a s nimi svázaným „podnikatelům“, tím lépe!

Nováček

Víte, právě že takto kvalitní novinařina opravdu nevypadá. Ta je o dlouhodobé, systématické práci na tématu, hledání souvislostí, vazeb etc. Toto je maximálně to, co jste dosti výstižně nazval šlapáním na kuří oko, výkřikem do tmy s cílem probudit již předem vybičované negativní emoce, svézt se lacině na vlně, přiživit se na „tom, co všichni přece víme…“. A to je málo, na to novinář být opravdu nemusíte.

Ondřej

Shrnutí běžných rámců slušného chování by bylo v pořádku, kdyby takto zaměstnance proškolili ve chvíli, kdy ho přijímají do pracovního poměru, aby se slušně choval vůči běžným cestujícím. To jsou ti, kteří mu „financují“ jeho složenky. To se ale v podstatě nedělá. Napomáhání mediální mašinerii toho šišlavého pána je ale ostuda. Normálně ho měli slušně odmítnout s tím, že mají na starosti bezpečnou přepravu tisíců cestujících a na kafíčko s ním prostě nemají čas. Chirurg taky nemůže udělat pauzu uprostěd pětinásobného by-passu, aby si potřásl rukou s premiérem. Ale to se vůči Vám nevymezuji, to jen rozvíjím Vaší odpověď, která… Číst vice »

Ondřej

uprostřed, ne uprostěd (ale musíte uznat, že to zní až básnicky 🙂

MajsterN

To se urcite vsude nedela, u nas by ho minimalne pulka lidi rovnou poslala do pr. a druha by vzpomenula motyle, Schillerku, Kena nebo neco, co by ho mohlo jinak ztrapnit.
Stejne tak C-level navstevy od dodavatelu k nam chodi bez hlaseni a bud se rekne akorat tak Hello nebo se nekdo spontanne chyti kratke konverzace..vetsinou ale ani moc nechteji.
Jsme provoz v IT. To, co delaj na SZ a ve vasi nemocnici odpovida takovym zastaralym statnim firmam, co se musej tem blbcum klanet. Ale i tak je ten dopis pres caru.

Jaaa

No, ono to není o zastaralosti, ale o tom, že management má před ó velkomožným stažený zadky a tak kope do těch našich.

David

babišistický blábol

žlutý klandr

Antibabišistický blábol

Hana Bílá

Nrezbláznila jste se paní expertko? Stačila jste za těch 30let pochopit, žeto bolševický obludárium je na hnoji dějin? Asi ne.

Nováček

Tak jsme se spravedlivě rozhořčili, někteří si i povýšeně uplyvli a hned je lépe. Být já tam nahoře jako přednosta, šéf, neřkuli hlava vlády či státu, to by byla jiná. To by hned bylo na světě vše v pořádku. Ano, mnozí představení stojí za starou Bellu, mnozí jsou nesympatičtí, až Pán Bůh brání a někteří dokonce neschopní případně všeho schopní. Je povzbudivé zde vidět tolik svobodomyslných morálních velikánů, kteří by se jaktěživi nesnížili, nezaprodali a přitom ještě veškeré své povinnosti plní bez mrknutí oka, všemi nad sebou i pod sebou ctěni a milováni. Je to krásné přátelé! O jedno vás… Číst vice »

Ondřej

Dejte pozor na to, co říkáte, pane. Také to můžou udělat a ukáže se třeba, že budou!

Filip V.

Kdyby nic jiného, tak zakrývání tetování – to je skutečně jak z minulého režimu. Ale co také od něho čekat…

Nováček

Mohu vás ujistit, že ještě v poměrně nedávné době byste s podobnou „výzdobou“ neuspěl ani na zcela svobodném Západě. Ale je to pryč, to je fakt. Západ, vkus i skutečná svoboda…

Bob

Tak jistě, seriózní firma by záměrně sebezohaveného člověka ani nezaměstnala. Ale když už je tak tolerantní že ho pracovat nechá, tak by ho snad mohla požádat, aby zbůhdarma neděsil lidi.

Nms

Dělal jsem v japonské korporaci, půldenní nástupní školení, compliance, dressing policy, language policy, corporate values, travelling policy, gender equality, … Nějaké zakrývání tetování bylo to poslední … Např. jsme si museli dávat osobní cíle snižování uhlíkové stopy.

Nováček

V Japonsku zejména je právě tetování dodnes naprosté tabu. Takže vás pravděpodobně neškolili ze stejných důvodů, jako se u nás nezmiňuje v podobných situacích, že sex se dětmi je nepřípustný. Je to naprostá samozřejmost. Zatím….

DrZeus

Ano, generále McArthure 😀

strojvůdce

Slušnost ano, ale servilní lezdoprdelstí neeee.Ale pokud by pan premiér odpověděl „Ďakujem a prepáčtě“, tak bych ho s chutí upozornil na fakt, že dle předpisů je v této zemi úředním jazykem čeština…a ještě bych mu i zasalutoval…..

Bob

Pokud „úředním jazykem“ rozumíte jazyk preferovaným správním řádem, tak ten píše: “ V řízení se jedná a písemnosti se vyhotovují v českém jazyce. Účastníci řízení mohou jednat a písemnosti mohou být předkládány i v jazyce slovenském.“ Ovšem obávám se, že spanilá jízda politiků správnímu řádu vůbec nepodléhá, takže mohou mluvit klidně hotentótsky, jak jsou zvyklí.

Spálená tlumivka

Otázkou je, jak dlouho tam ta slovenština ještě bude. Nemalá část lidí pod 35 let (co nevyrůstali u televize s česko-slovenským vysíláním) slovenštině nerozumí, stejně jako většina občanů Česka nerozumí polštině, i když ta se dá docela lehce naučit naposloucháním stejně jako slovenština. Zažil jsem už na jednáních se Slováky několikrát, že jsme museli přejít do jednání v angličtině, protože té na rozdíl od slovenštiny rozuměli všichni přítomní.

Newborec

A tak to má být. Už jsem několikrát operátorku call centra upozornil na to, že volám na českou a ne slovenskou podporu. A to jsem starší, slovensky rozumím, ale vyhýbám se jí. Chtěli být samostatní, tak ať jsou.

petr 5

tak to byla asi hodně trapná společnost

Ondra

35 mi ještě nebylo, ale aby někdo nerozuměl slovensky, to jsem teda ještě nezažil. Jo, osobně si občas musím ujasnit zejména jejich skor, neskor, najneskor, v tom mám bordel, ale že by někdo nerozuměl.. To fakt ne.

Tady na Moravě

Jo driv meli lide tu etiku a slusnost jaksi v krvi. Zeleznicar nosil uniformu, kastani k nemu meli respekt a on mel naopak respekt pred nadrizenym a choval se k nemu slusne. Tak, jak ho to odmala ucili ve skole a pak na vojne. A kdyby se projevil neslusne, tak by dostal kazensky trest. Dnes si vsichni rikaji ‚“vole“ a chovaji se jak kanalove a to i lide na nejvyssich mistech, kteri by meli byt vzorem. Kdyz pak nejaky umasteny pepa z hospody navlikne deravou reflexni vestu a jde mavat placackou na nadrazi v Lhote nad Moravou, pricemz jeho slovnik… Číst vice »

Ondřej

Já ti dám kaštana, my jsme zákazníci! Jak může někdo, kdo takhle mluví, vzdychat nad nedostatkem respektu?

Nekdo

a ještě předtím měli sedláci respekt k panu faráři, panu učiteli a panu doktorovi. takové ty vometla od železnýho oře, co plašil koně, zapaloval pole, kravám z toho kejslo mléko a dívkám, všakvíteco, tak ty hnali vidlemi až do vedlejší vsi!

Marťas

Jistě, dřív si vůbec nikdo vole neříkal. To až dnes. Až dnes je to tu taaak srtraaašně zkažené 😀. Že, soudruhu ?

Urban Transport Lover

Mě by „upřímně mrzelo“ kdyby si místní články píšící při jakékoliv příležitosti nekopli do našeho premiéra i mistra dopravy Havlíčka.
Mimochodem Havlíček mě – jako generální ředitel holdingu Sindat – přednášel Ekonomii na vysoký škole.
Doplňoval to spoustou věcí ze svojí obchodní praxe, v Evropě, Africe, Americe, Asii, Číně i Rusku – ten člověk obrovská kapacita.
Po každý přednášce sklidil obrovský potlesk – věděli jsme totiž, že je to člověk z praxe, který něco dokázal a opravdu ví o čem mluví…

TPal.

Pane Sůro, co má společného to, jak je člověk chytrý, s insolvencí?

Jan

😀 😀 😀

Michael Kadeřávek

Myslíte že to stačí?

Podívejte se na pana Prachaře, vyhořel jako papír. Možná to bude tím že p. Havlíček je loajální a nechá MD řídit AB. Pro nás jako pro dopravce neudělal zhola nic.

MildaIV

On Havlíček MD opravdu řídí? Jak se to kokrétně projevuje?

Jaaa

Pan Havlíček je ekonom. Dopravě nerozumí. Inovacím nerozumí.

Martin1

Ekonom? A jak se to u něho projevuje?

Martin1

Člověk z praxe? Ha ha ha ha. To Babišova úderka dorazila už sem nebo co?

kanafasik

ještě by mohli vybavit personál úspěšnou cimrmanovou zubní sádrovou náhradou „veselý železničář“.

Michael Kadeřávek

Přesně………. :-)))))))))

Ryk Mat

Aneb Cesta do hlubin úředníkovy duše.

Martin

Koukam, ze se od komunismu nic nezmenilo, kdyz prijeli papalasi… uz chybi jen mavatka…

Michael Kadeřávek

Jo a chlebíčky bez česneku.

DrZeus

Ani ti lidé v pozicích, kteří píší tyto pokyny

ene bene

Souhlasil bych s tou myšlenkou, že prosté rozloučení v této situaci rozhodně nestačí. Je třeba dodat „A už se nevracejte!“ Dovoluji si ovšem oponovat proti frázi „Na shledanou“, ta není vhodná, lépe poslouží třeba: „Táhněte!“.

Guláš

Slušně je S Bohem….

ene bene

My, co si o bozích myslíme převážně nepěkné věci, to za slušný pozdrav nebereme.

Jan

Tak tohle je neskutečnej humus co si ten nejmenovaný přednosta dovolí… doufám, že ta kreatura ihned skončí a je velká škoda, že nebylo zveřejněno alespoň jméno toho šmejda.

jan

Dnes, se najdou spousty lidí, a to hlavně mladších,kterým slušnost neříká nic,nebo není v mobilu, a často ani na internetu! Proto považují toto školení za víc,než potřebné…

Lukáš

Slusnost je akorat tak pozdravit. Dekovat za navstevu osobe, kterou opovrhuji, neni slusnosti, ale strkanim se nekam.

Mirek Zv.

Předpokládám, že jste volil, protože lidé s těmito názory většinou volí. Potom byste neměl návštěvou zvolených osob opovrhovat, přece jenom je to určitá reprezentace, které právě vy dodáváte legitimitu – z mého pohledu takto opovrhujete sám sebou. Využívat svého volebního práva podle mě znamená participovat na myšlence, že ten nejlepší a nejžádanější vykonává úřad.

Jaaa

„Využívat svého volebního práva podle mě znamená participovat na myšlence, že ten nejlepší a nejžádanější vykonává úřad.“

To je chybná úvaha, což dokázal už Platón.

Tady na Moravě

Vazeny pane, do mladych se nejjednoduseji kope. Mam zkusenost s mnoha lidma a musim rict, ze to neni o veku, ale spis o lidske „tride“, nebo jak to rict. Ono se to predava vychovou v rodinach. Kdyz je otec vypitej kanal, pak bude i syn vypitej kanal. V Cesku se holt formality v poslednich desetiletich moc nenosi – prezident je sprosty alkoholik, oblika se jak buran, predava vyznamenani obtloustlym fotrikum ve fleecovych bundach… Nemam spolecenske vzory. Vrcholem socializovani se je pro vetsinu ceskeho obyvatelstva posezeni u co nejlevnejsiho piva.

Luboš Beneš

A kdo že ty mladé vychoval? No ti staří….:-))

Jaaa

Stáří není zásluha, pane.

žlutý klandr

Koukám, že nezbytná desetiminutovka nenávisti k Babišovi se zabydlela i na tomto tématickém serveru :-). Chtěl tím snad autor naznačit, že při návštěvě jiných politiků a vysokých úředníků se podobná opatření nedělají ?

žlutý klandr

Tak na to si počkám a pak vám to připomenu.

žlutý klandr

Jde o to, jak definujete optimismus. Vláda bez ANO může být docela dobře horší než ta dnešní. Nebo snad vidíte v naší současné nabídce nějaký slibný subjekt ?

petr 5

hodil by se aspoň jeden příklad, moc prosím

petr 5

Pamatuji vítání stranických delegací v 80. letech i vítání viceprezidenta velké zahraniční korporace v r.2004 i v jiné firmě pět let poté. Žádné rozdíly. Lešení klik a oken, nákup nových květin na schodiště, dress-code, dámy kostýmky. Připravené otázky i odpovědi. Povinné úsměvy. Nástěnky „Závěry sjezdu splníme“ vs. „Pět pilířů, na kterých stojí naše budoucnost“. Prostě šaškárna a rektolezectví.

Bob

Neprovozuje SŽ nějaké muzeum, že by tam pana přednostu vystavili do vitríny v rámci kabinetu kuriozit? Jen se obávám, aby kapacita takového muzea vůbec pro všechny exponáty stačila…

rtep

Ono by se nějaké to muzeum už našlo – https://muzeumkomunismu.cz/cs/

MJS

Kdyby takhle „pečlivě“ a proaktivně řešili v SŽ všechno, tak by ta organizace třeba i fungovala. 😀 Pro začátek by mohli občas zamést na perónech…

amper77

Zrovna to zametení perónů, které výpravčí potvrzují po kontrole dodavatelské firmě, ten přednosta řešil docela podobně podrobně a ve stejněm duchu 😉

Jarek

Pro začátek se pětina cestujících chová jako splašený nevycválaný dobytek. Zaměsnankyně zametá to nástupiště a za pět fracků rozhazuje smetí a smějí se jí do ksichtu „zametej K….O si za to placená“. Přijeď se podívat ukážu ti to. A pochopíš proč se jim nic nestane….menšině!!!

žlutý klandr

Zavolat měšťáky a trvat na postihu za znečišťování veřejného prostranství.

stanik

Pokud pomineme premiera Andreje Babiše . Jaké instrukce dostanou železniční zaměstnanci v případě ostatních českomoravských politiků ? Říjnové volby se blíží takže s návštěvami těch dalších se roztrhne pytel.

...

Doporučuji v tomto směru všem dvě kapitoly z knihy Černí Baroni od M. Švandrlíka a sice „Před vzácnou návštěvou“ a „Vzácná návštěva“. Tak nějak to bude probíhat.

luděk

Ten nadřízený dělá z vystudovanej lidí debílky a sám se chová jako předposranej skočdořiti opravdu žasnu je vidět že na drahách jsou bolševici ze starý školy ,protože takový oběžníky za jejich éry byly na dením pořádku.

Martin

Ono i kdyz ctete nektere ty firemni platky, takse take prilis nelisi, jen vypustili slova typu soudruh a ptedseda… a obcas zaradi i clanek ze zapadu, ale hlavne se sami nezapominaji chvalit a na konci perlicka s nejakym zamestnaneckym jubileem…

Los Ogaros

Starého bolševika novým kouskům nenaučíš

stanik

Miloš Zeman byl komunistou a Václav Klaus kandidátem KSČ s kandidátským úkolem stáže v USA. Těch pracovníků STB kromě Babiše bylo mnoho stejně jako ondráčkových příslušníků pohotovostního pluku veřejné bezpečnosti dnes starších o třicet let.

robert

Ani bych Babišovi neodpověděl na pozdrav.

Los Ogaros

To je ovšem taky špatně. Korektní způsob je pozdravit „Dobrý den,“ a dal se věnovat své práci. Nezdravit je neslušné, a druhý extrém – lezení do papalášského svěrače – zvládne pan přednosta sám.

rtep

Dal by se zvolit i pozdrav, kterému by Babiš rozumněl – Здравствуй, товарищ Буреш!

robert

Jako jo, rozumím, že je to neslušné. Ale podrazáky a gaunery prostě nezdravím ani s nimi nejednám slušně.

žlutý klandr

Nezdvořilost je známkou vlastní slabosti a nedostatečnosti.

Sei

Jj, soudruh přednosta nám zamrzl v roce 1985. Jeho znám pouze z doslechu a příběhy přímých účastníků zcela odpovídají duchu dopisu. Ti, kteří v dopisu nevidí nic špátného zcela jistě nepamatuji, jak to fungovalo před rokem 1989. Mimochodem jeho literární nadání je pověstné.

Bert

Naprosto souhlasím. Znám ho osobně, jeho maily jsou všechno stejný sliz.

LKB

Tomu se rika mikromanagement. Zarazi me mnozstvi detailu v tech pokynech obsazenych.

stanik

Nu většina pomýlených z roku 1969 prošla asi už krematorii . Ale také těch tatíků a maminek, jež v roce 1969 se snažili navrátit se do struktůr KSČ v československu nebylo málo, a jimž husákovský režim i stranickou legitimaci vrátil .

petr 5

bláboly. Čistky byly až v roce 1971. V 69 bylo ještě relativně volně. Jinak by také 200 000 lidí nemohlo odejít do ciziny.

jva

Vítajte, , herr … súdruh … pán veľkomožný. 🙁

Bert

Škoda, že mě někdo předběhl. Měl jsem v úmyslu to také zveřejnit. Děkuji, že jste to udělali za mne. Opravdu už jen chybělo nařízení stát před nádražím a mávat vlaječkami ČR!, Tohle je svoboda slova? Když mi někdo diktuje, jak pozdravit a rozloučit se s premiérem?! Výkon vhodný přednosty jedné z největších stanic…..

Bob

No… svoboda slova… v pracovní době a v rámci své služby jednáte s třetími osobami jménem svého zaměstnavatele a na jeho odpovědnost. Na druhou stranu není dobrou vizitkou pro zaměstnavatele, pokud by zaměstnával téměř nesvéprávné jedince, ať už na místě přednosty nebo na místě výpravčích. V tom dopise to vyznívá spíš jako doporučení určené těm výpravčím, kteří by byli zcela bezradní, nežli jako striktní závazný scénář, ale dobrý dojem to opravdu nedělá. Možná by někdo ještě výš měl podobným způsobem začít školit pana přednostu. Třeba jak poděkovat za to, až dostane výpověď nebo mu bude nabídnuta jiná práce, která by… Číst vice »

Bert

Nejedná se o doporučení, musel byste číst další z mailů tohoto „přednosty“. Měl jsem možnost jich číst více a rozhodně to nebyla doporučení, nýbrž arogantní příkazy ponižujícího charakteru. Souhlasím a uvědomuji si, že jako zaměstnanec při jednání s třetími osobami reprezentuji zaměstnavatele a věřte, že na mém současném postu se snažím projevit slušnost více a častěji. Uznávám své nadřízené, kteří se na svůj post dostali díky svým kvalitám, třeba získaných z provozu. Ale taky ty, kteří se umějí chovat i k podřízeným a ne hrát si na feudálního vládce, který může skoro všechno. Slušnost by měla působit oboustranně.

Jaaa

Jako zaměstnanec nejsem otrokem svého zaměstnavatele. 😉

žlutý klandr

Zákoník práce a kolektivní smlouvu jste četl ?

Luboš Beneš

Ne vlaječka, ale kobliha!

patology_chef

Na to jsem tuhle viděl roztomilý vtip.
„Buď berou prášky, co nemají nebo neberou, co brát mají.“

Peeetr

To jste ještě asi nepracoval v nějaké větší západní korporaci, tam by jste teprve viděl, co to znamená „svoboda slova“ v práci a dokonce i mimo firmu o pracovních věcech.

Roman

My budeme zřejmě kolegové….

Stanislav Fanta

Že mu není hanba. Rozhodně bych politikům (a už vůbec ne na pokyn přednosty) do prdele nalezl.

Gajda

Zrovna u nich je to ale asi v pořádku, přeci jen ti politici můžou změnit i ten zákon o těch režijkách 🙂

Axel

Pro Gajda…
vzhledem k tomu, že železniční doprava žije z peněz cestujících, tak pokud cestující budou preferovat např. auto = nebude z čeho platit „režijky“. Zákon-nezákon.

Jézeďák

Co s tím zas maj společnýho blbý režimky. Režijkofobe.

Bob

Je fakt, že dopravu po silnicích by šlo taky ještě mnohem víc zdanit a zpoplatnit. Tam jsou ohromné rezervy.

milos

a což teprve jaké noty dostávají před schůzkama s burešem od nadřízených jeho policejní vyšetřovatelé

K.S.

Na krásném modrém Dunaji? Nebo myslíte že bude spíš na Nonstop?

Bob

Původní Bureš.

Luděk S.

Ale uznejte, že se na dráze překonáváme!
Dneska už podruhé.
Těšíte se na zítřek?

Joseph

V 90. letech minulého století a za vlády ODS byl tehdejší generální ředitel ČD na jedné návštěvě na severu Čech. Když procházel pánskými šatnami provozních zaměstnanců, tak na závěr to komentoval slovy… místo těch nahatých slečen si dejte fotografii moji a pana Klause. Na závěr návštěvy se natáhl na náledí před dopravní kanceláří a výpravčí vnější služby dostal záchvat smíchu. A co myslíte… byl finančně potrestán. A my jsme měli (díky Bohu už nemáme) ředitele odboru, který nám vyčítal, že jej nezdravíme první a zejména na chodbách mu nevzdáváme úctu. Nevydržel tam dlouho…

-TR-

Perfektně jste popsal to, co se tady ostatním pokouším lehce naznačit. Velký palec nahoru.

Ať bude v této zemi u moci kdokoliv, bude to fungovat stejně blbě.

MPE

Tak to, že ten dotyčný GŘ svou poznámkou přesvědčil okolí o dost velké dávce sebestředné idiocie je bohužel nesporné…
Stejně jako je nesporné, že ten výpravčí byl zřejmě potrestán po zásluze – co má co být před dopravní kanceláří náledí (pokud to tedy byla jeho odpovědnost, jakože asi nejspíš byla, co?) …Stejně dobře jako GŘ tam mohl upadnout cestující a způsobit si zranění (to to vlastně ještě docela dobře dopadlo, že to zůstalo „ve firmě“)…
No a k tomu řediteli odboru – ono tak nějak v pravidlech bontonu je cosi o tom, že podřízený zdraví nadřízeného první…

-TR-

To, co píšete, je ale hodně blbý vtip. Za náledí opravdu výpravčí nemůže, kdokoliv, kdo tudy jde, by si měl dávat pozor, kam a jak šlape.

Pravidla bontonu jsou jedna věc, ale jejich vynucování takovým způsobem je dosti ubohé.

MPE

Nevim tedy zcela, jak jsou přesně na dráze rozděleny odpovědnosti, ale tak nějak laicky si dovozuji, že výpravčí má určitou odpovědnost za to, že nástupiště, čili prostor kudy chodí cestující (a odkud se na 99% nádraží vstupuje do DK) bude náledí prosté, aby se cestující veřejnosti (a koneckonců i jemu nebo jeho spolupracovníkům) nic podobného nestalo…Ale pokud to má na starosti někdo jiný, tak se omlouvám. No a k tomu zdravení, to by prostě měla být samozřejmost v rámci slušného vychování, bez nutnosti někoho na to upozorňovat (nebo si to nedejbože nějak vynucovat). Pokud to nedělali a dotyčný je na… Číst vice »

Bert

Mě vždycky učili, že první pozdraví muž ženu a mladší staršího. Vy snad víte, v jaké věkové kategorii dotyční pohybovali?

Inspektor státních drah

A taky ze osoba společenský níže postavená zdraví první.
A výše postavená osoba než premiér je jen prezident republiky …

Miroslav

Nad premiérem je ještě předseda senátu, to je druhý nejvyšší ústavní činitel 🙂

Bob

Předsedové obou sněmoven jsou výš než předseda vlády.

Ignác Pospíšil

Ano, ale… Žena má být brána vždy výše postavená než muž, bez ohledu na hodnosti. Už proto, že žena bude ženou furt, zatímco šéf být šéfem (premiér premiérem) už zítra nemusí.

žlutý klandr

A podřízený nadřízeného.

Bert

Ano, vždy jsem tohoto člověka pozdravil jako první. Ale když je vám odpovědí „mrrr en“, tak v tom případě odmítám být slušnější než ten nejslušnější. Pardon.

Jaaa

U nás náměstci ani jenerál plebs nezdraví vůbec.

Inspektor státních drah

Na většině menších nádraží, kde se výhybky staví dálkově z DK kromě výpravčího nikdo jiný není, takže výše uvedené ( plus úklid DK a veřejných prostor ) dělá výpravčí sám.
Tam kde je ještě signalista /výhybkář může výpravčí toto delegovat na tohoto svého podřízeného.
Je naprosto běžně, že výpravčí vezme v provozní pauze hrablo a jde odházet z perónu snih

Inspektor státních drah

Ale samozřejmě že může.
Výpravčí odpovídá za stanici a naledi před DK ( nebo kdekoli jinde v obvodu dopravny) je jeho zodpovědnost.
Stejně jako má povinnost na malých stanicích kde slouží sám několikrát denně obejít nádraží , zkontrolovat výhybky a funkčnost všech zařízení, má povinnost v zimě odstraňovat sníh a náledí. Na větších nádražích na to má lidi.

Ignác Pospíšil

„Stejně jako má povinnost na malých stanicích kde slouží sám několikrát denně obejít nádraží , zkontrolovat výhybky a funkčnost všech zařízení…“ – źádnou takovou povinnost nemá, pokud ji výslovně nestanoví staniční řád. Znám stanice, kde ji nemá vůbec (ani on, ani výhybkář) i stanice, kde ji má jen 1x za týden. I když nejobvyklejší je jedna obchůzka za směnu. Ovšem jde jen o vizuální kontrolu, bez nutnosti zkoušet funkčnost všech zařízení, to by byla samozřejmě blbost. (Jak by například vyzkoušel funkčnost telefonu na stavědle, když by neměl komu z něj zavolat?) Ono je totiž zcela nežádoucí, aby výpravčí běhal po… Číst vice »

K.S.

Víte co je to „černý led“? To je na silnicích taková vrstvička ledu co na asfaltu nevidíte. Může se udělat kdekoliv, taky jsem se jednou na schodech v práci na podobném náledí rozbil a to i přes vrstvu písku co tam byl nasypaný.

MPE

Jistě, mohlo to tak být, připouštím.Ale asi uznáte, že přeci jen poněkud pravděpodobnější vysvětlení bude, že se na ten posyp nebo odsekání ledu někdo prostě vyprdnul a někdo, kdo to měl zkontrolovat, taky. Asi holt nedostali před návštěvou GŘ ten správný motivační dopis od pana přednosty 🙂 🙂 🙂 . Ale opět, nebyli jsme u toho, nevíme, nesuďme. I Vám přeji dobrou noc (byť se v tom vedru moc spát nedá, koneckonců proto tady taky ještě oxiduji).

Dalibor

Právěže dostal, tak trénoval správné odpovědi, upravoval nástěnku a kontroloval zda není v omšelé uniformě. Takže na posypání ledu nezbyl čas.

žlutý klandr

Doporučil bych vám k přečtení Gutha-Jarkovského nebo pana Špačka.

Jaaa

Nj, tam se hlavně píše, že pravidla bontonu se nevynucují. 😉

žlutý klandr

V pracovním poměru ano, třeba formou vytýkacího dopisu.

JarkaŠ

Tož zkuste pracovat třeba u kasy, to se pobavíme, až dostanete padáka

dizgrafyq

Ještě mohl pro zaměstnance objednat sádrové zubní protézy „Veselý železničář“, aby byl ten Potěmkin dokonalý…

Marek Janík

…..a místo odpovědi poprskali mocnáře sádrovou drtí.

Jiří Kocurek

V roce 1980 vsoupil Andrej Babiš do KSČ a zároveň se stal důvěrníkem. Někdo holt vystoupil z KSČ jen tak naoko.
Nějaká rada pro hypotetického přenostu stanice, jehož žena tam má květinářství (OSVČ), pro případ „silných prohlášení“ její adresu a likvidaci zbytečné firmy? Má být přednosta stanice loajální vůči své manželce nebo vůči stranické „kázni“? Může stranická kázeň vyžadovat rozvod jako podmínku setrvání ve funkci? Zatím to vypadá jako vtip, ale…

Jiří Kocurek

Zásadní problém je ale jinde: Proč politik leze agitovat až na pracoviště. Navíc na pracoviště, kam je nepovolaným vstup zakázán.

K.S.

To je tak nějak na každé pracoviště mimo obchodů, ne?

žlutý klandr

Jak premiér, který je mimo jiné odpovědný za veřejnou infrastrukturu, tam samozřejmě vlézt může.

Petr

A co premiér, dostal taky instrukce? xD

rtep

Třeba ho jen varovali, aby se nespletl a nepozdravil: „Čest soudruzi..“

Valtteri

Znamená to snad, že bychom se měli denně holit? Já když se denně holím, tak krvácím…

Sei

Bez oholení v obvodu Olomouc máte peklo ve stanici.

Nováček

Hlupák! Copak neví, že kerka je naprostý základ? Každý basmen a příslušník SS potvrdí.

Jiří Kocurek

Myslet si, že každý, kdo má tetování, krinimálník nebo fašista nesvědčí o morálce. Naopak.

Nováček

Jistě, máte pravdu. Ještě zbývá domorodý šaman, iniciovaný matróz a osoba s poruchou tělesné integrity. To je třeba respektovat.

MildaIV

Nezapomínejte na čínské nevěsty.

Kalina

Ústrojová kázeň a upravený vzhled by mělo být samozřejmostí, stejně tak slušné vystupování. Ale přednosta má zřejmě zkušenost, že ne všichni jeho podřízení jsou obdařeni bystrým rozumem, tak pro jistotu vydal toto sdělení. Zjevně ale nebylo podáno vhodnou formou. O „bystrém“ uvažování zaměstanců ale nasvědčuje i celá tato „senzace“ s uveřejněmím interních informací, což je fakticky jen pokus zasměšnit vlastního zaměstnavatele. No, ono se jim to nakonec v jiné formě vrátí…

MPE

Já jsem naopak rád, že se našel někdo s dostatečně rovnou páteří, kterého namíchlo to, že mu někdo předepisuje, co má vrchnosti říkat, a daný dopis zveřejnil. Ješté více by mě pravda potěšilo, pokud by se k tomu veřejně přihlásil – a odborová organizace by se za něj při případném jakémkoliv pokusu o jeho postih za něj postavila.

K.S.

Pokud má na pracovišti takt problematické lidi, které je třeba uklidit, tak má nějak poskládat směny, nebo jít za nimi a diskrétně jim naznačit aby se uklidili nebo umyli co já vím kde je problém, odstranění nástěnky a hambatých kalendářů z 96. jde taky udělat diskrétně per huba. Takovéto věci opravdu nejsou na oběžníky.

Takovouto zhovadilost by si netroufli ani v nadnárodní korporaci kdy chodí dvakrát ročně všemožné nesmyslné školení u kterých člověka akorát napadá že to musel vymýšlet někdo chorý, protože tak se normální člověk nechová.

rtep

Ten zaměstnavatel se naprosto zesměšnil sám.

amper77

Je to běžný styl toho přednosty s kterým nesouhlasím a neudělal bych to tak ale nevidím žádný důvod k jeho ostrakizaci a ostouzení. Je to on, kdo nese odpovědnost i za jejich prohřešky a jeho požadavky (až na to tetování) jsou v souladu s předpisem, kterým se při nošení stejnokroje musí výpravčí řídit .

MPE

Nikdo nerozporuje, že zaměstnanec SŽ musí být vhodně ustrojený a upravený (netuším tedy, jestli a jak je v jejich předpisech ošetřena třeba ta délka vousů nebo viditelnost tetování). Takový vnitřní předpis má kdekdo, je to běžná součást firemní kultury. Svým způsobem by mělo toto být i součástí profesionální hrdosti zaměstnanců (nejen) SŽ, a to, že tomu tak není, a musí to být vynucováno podobnými zhovadilými pamflety, je částečně i jejich smutnou vizitkou (resp. jen té malé skupinky jedinců ne-bystrého rozumu, která tato běžná a samozřejmá pravidla nedodržuje). Stejně tak požadavek na slušné a profesionální vystupování směrem ke komukoliv – je… Číst vice »

amper77

Děláte z komára velblouda. Jak má kdo odpovídat teda nevidím, jen podle mě (jak píšu) zbytečně podrobný návod na pozdravy při příchodu a odchodu, který dělá z těch podřízených blbce.

Já bych jim napsal, aby nezapomněli požádat příchozí o prokázání se služebními průkazy a především upozornění, že pan premiér jde služebně a má tedy povolený vstup.

MPE

NE NEDĚLÁM Z KOMÁRA VELBLOUDA. Prosím, přečtěte si ten článek, cituji: „V dopise výpravčím rovnou i radí, co mají říkat. „Vítáme vás na Moravě. Náročná výluková činnost, ale vše zvládáme,“ uvádí například. „Vítáme vás na Hané. Jezdíme dobře, skoro včas,“ poradil mu přednosta, co má říkat. Všechny současně upozornil, že při odchodu politiků nestačí říct jen „Na shledanou.“, ale ještě poděkovat za návštěvu.“ On jim tam naprosto mimo jakoukoliv pochybnost jednoznačně píše, co mají náštěvě říci!!!! Všechno ostatní by se dejme tomu dalo ještě odůvodnit jeho (pokryteckým) strachem, aby náhodou neměl průser, že měl někdo z jeho podřízených rozepnutý knoflík… Číst vice »

Amper77

Na jakou otázku se odpovídá Vítejte? Bolševické jsou akorát tyhle hony na sociálních sítích lidí bez znalosti prostředí, předpisů a bez odpovědnosti.

Bob

„bez znalosti prostředí“ – no právě že takovéto informace široké veřejnosti pomůžou k tomu, aby si tu znalost prostředí doplnila. 🙂 Ten základ už samozřejmě zná, protože železničnímu prostředí je věnována spousta beletrie, filmů, komixů a šotowebů.

amper77

nebo naopak podá informace pokřivené, jednostranné…

Bob

Pokřivené a jednostranné? Myslíte takové, jako podle pokynů pana přednosti měli podávat velkomožnému pánovi?

amper77

no vidíš

ČSD

Máte naprostou pravdu. Ono když někdo zažil lidové milice, tak se té bolševické nadřazenosti nezbaví ani po třiceti letech. Jiná otázka je, proč člověk jeho osobnostních kvalit zastává tak vysokou funkci i v důchodovém věku. A na neoholenou tvář je háklivý, za to strhával vysoké částky z prémií i na pracovištích, kde se cestující nikdy nemohl vyskytnout.

Bob

Ono u toho holení tváře nejde jen o holou tvář, ale v organizacích armádního typu je to spojeno s celkovou bdělostí, pohotovostí a kázní. Vychází to z představy, že když se člověk dostane do stavu, kdy začne zanedbávat svůj zevnějšek, tak pak má větší tendenci zanedbávat i skutečně důležité povinnosti. Totéž platí i o pucování bot atd.

Osoba odborně nezpůsobilá

Ještě mohli prezentovat pěstitelské úspěchy s kukuřicí v ruce! Úžasné.

Alibaba

To se spíš měli pochlubit na lokálce nějakou tou bonsají. 🙂

Jiří Kocurek

Koloval takový vtip:
Potká Andrejko kouzelného děděčka… „Chcel by som být ministrom!“ *PIM* a je z něho bonsaj.

Takže soudruzi! Bonsaj rozhodně ne!

K.S.

Tož já vám nevím, ale není trochu nebezpečné nechat předměty kukuřicovitého tvaru někde kde se vyskytují eventuálně lidi od dráhy? Muškáty by byly bezpečnější.

Rony

V roce 2010 jsem jako výhybkář nastoupil po maturitě do jedné stanice. Výhybkařka mě poučila, že přijede dozorčí (svého času to byl přednosta) a jak se mám správně hlásit, říkám jaké hlášení…přece normálně řeknu dobrý den. Po příjezdu proběhlo p.dozorčího proběhlo pouze dobrý den. A poté následovala okamžitě slova..paní výhybkařko xxxxx naučte pana xxxxx jak se má správně hlásit!!!!! Takže mi na tom nepřijde nic divného…Stačilo, když přijel do stanice třeba ředitel OŘ p. Filip (ohlášená kontrola), ráno kontrola od dozorčího jak vypadám, poté telefony od náměstka a přednosty co mám na sobě, jestli mám doslova řečeno úhledné vzezření :-)…a… Číst vice »

Rony

Omlouvám se za 2x slovo proběhlo.

MPE

No, opravdu neni lepsiho dukazu, ze draha je mentalne zamrzla v dobach davno minulych…Mimochodem, pokud ono „hlaseni“ neni nekde zakotveno ve vnitrnim predpisu (o cemz velice prevelice pochybuji), pak se jedna pomerne jednoznacne o protipravni jednani dotycne osoby (vyzadujici jej) a odvazny zamestnanec s sikovnym pravnikem (nebo sikovnymi odbory…) by uz s tim dokazali neco udelat.

-TR-

V dobách dávno minulých je mentálně zamrzlá celá společnost. S tímto vědomím žiji.

MPE

To Vas uprimne lituji…

-TR-

Děkuji, já už jsem si zvykl.

amper77

Ano, bylo to v předpise. Hlášení se už není ale ústrojová kázeň ano.

MPE

Pokud takovy vnitrni predpis v te dobe skutecne existoval, pak ok, beru zpet.

Rony

V té době jsem byl mladý a vyjukaný ….v roce 2010 zase tolik příležitostí pro mladé nebylo a v kraji, ve kterém jsem žil, jsem byl rád, že mám vůbec nějakou práci…Můžu ale říct, že nadšení z práce na železnici mi po těchto zkušenostech dlouho nevydrželo…

Ketchup1970

Vy si snad myslíte , ze Radim I. na své návštěvě podniku.nevyžaduje ustrojovou kázeň?

žlutý klandr

O řízené komunikaci v technologických provozech jste už slyšel ? Ono to formální hlášení má svůj racionální smysl, víte ?

patology_chef

6

patology_chef

Filip? Ten Filip? Co byl za Bazaly náměstek pro ekonomiku?
Tak ten má jedinou kvalifikaci: překřičet ostatní. Všecko ostatní umím líp 🙁

Pink

Jak u blbejch na dvorečku. To si nikdo nepamatuje návštěvu Brežněva? Jak se malovaly klandry a sem tam se vylepšila silnice?

Dalibor

a jak se natíraly gumy aut v autoparku leštidlem na kanady a obrubníky na bílo a tráva se stříkala zelenou barvou… vše to už bylo.

Jiří Kocurek

Vidíte, už JE LÍP!

Dalibor

Líp bylo, je a bude!!!

Ondra

No, takhle se vede zem! Prostě Babiš jezdí po republice a všude kde se objeví, tak se chvilku příkladně pracuje. A zem vzkvétá.
Takže stačí jen jezdit na hodně návštěv každý den…

Jiri

Pripomina mi to trochu prvni vypraveny vlak Regiojetu do Rijeky a slavu okolo toho. Snad vse udelane tak, aby to pred novinari vypadalo skvele. Stewardi ustrojeni snad na jednicku, vlajecky, majitel firmy, zlute vozy vybrany snad ty nejlepsi, vsechny jednotne barvy, plno usmevu atd. Ale ted za par tydnu uz to takova slava fakt neni, viz treba ty do oci bijici nemecke stare bilocervene vozy uprostred zlutych. A stewardi uz tolik usmevu taky nemaji… Mne osobne se tohle s vypravcimi taky nelibi, na druhou stranu takto to funguje casto nejen u nas: Prijede kralovna, vse musi vypadat perfektne Prijede premier… Číst vice »

-TR-

Je to přesně tak. Aby železnice mohla fungovat, musí mít politickou a mediální podporu. Při odjezdu prvního vlaku z Prahy do Rijeky byly přítomny dokonce velvyslankyně Chorvatska a Slovinska. Což je dobře, protože diplomatická aktivita může umožnit další rozvoj mezinárodních vlakových spojení.

Kdyby Jančura se rozhodl mít komplexní síť nočních vlaků na Balkáně, po vzoru FlixBusu, tak by taky potřeboval mít pro to reklamu.

Ale zdůrazňuji: znění dopisu, který byl doručen výpravčím, je absolutně nepřípustné.

Ketchup1970

A proto chodil císař Josef II. mezi lid inkognito. A prý Matiáš Hunyadi Korvín taky… a hned toho věděl víc než lakovani na ruzovo

MPE

Jak rika klasik: „Iniciativni blbec je horsi nez tridni nepritel“. Tohle je presne styl takoveho toho debilniho ritolezce ze stredniho managementu… Ustrojova kazen, cistota a upravenost vousu (ne nutne znamenajici oholenou tvar…) – to snad proboha ma byt naprosta samozrejmost, kterou by zamestnancum nikdo nemel extra pripominat. Ruku na srdce, zamestnanci CD aSZ, obcas jsou nekteri z vas s timto lehce (i tezce…) na stiru… O tom, ze maji byt slusni, plati totez jako v predchozim odstavci. No a zbytek je uz tezce pres caru a byt nadrizenym dotycneho, tak ho za podobnou „iniciativu“ brutalne sejmu – protoze kazdemu musi… Číst vice »

V. K.

Myslím, že bychom se neměli tvářit, že se to v soukromém sektoru neděje taky. V korporátu člověk taky vidí různých Potěmkinovských vesniček víc než dost.

MPE

Ale samozrejme ze deje, ale v normalne fungujici firme to probehne stylem: „Dne toho a toho prijede na nase pracoviste generalni reditel koncernu. Verim, ze jako hrdi profesionalove predvedete praci nasi pobocky v tom nejlepsim svetle.“ Tecka, staci, vic neni potreba rikat.

Jiří Kocurek

CEO jedné pobočky na tom bazíroval. Ústředí zrušilo dress code.

mgr.pavel

Soukromá firma ať si dělá za peníze svých zákazníků skoro cokoliv.

Ale státem vlastněné firmy, na jejichž provoz přispívám svými daněmi..? Tam se o to přece jen zajímám víc.

-TR-

Papalášské manýry se mi nelíbí. Pro železnici a její fungování jsou ale naprostou nezbytností.

Pořád je lepší, když „okresní tajemník“ si prohlédne stavbu, zaujme ho to a pak třeba učiní nějaké rozhodnutí ve prospěch dráhy, než když je u moci nějaký papaláš, který nikam nepojede, protože ho to nezajímá a chce akorát škrtat, ničit a likvidovat.

Ten dopis zaměstnancům je ale naprosto šílený. Odhaduji, že v tomto případě ho sepsal nějaký iniciativní blbec, který zadání z vrchu neměl a jednal na vlastní pěst. Ano, papalášské návštěvy jsou nutné zlo, ale udílet takové instrukce zaměstnancům nejde.

K.S.

Půlku dopisu chápu, bylo by poněkud nevhodné aby byly předány květiny ve formě letících muškátů i s truhlíkem, ale nařizovat či žádat po lidech aby se oholili eventuálně si zakryli tetování, to je už moc a ukazuje to na mentální zamrznutí pana přednosty někdy v minulém režimu.

Ono je to stejně takové divné že to hromadu lidí pořád dráždí když se někdo nechá potetovat.

P.S. Tetování měl i Ruský car, nebo Dánský král, takže z toho nedělejme kovbojku.

Dalibor

no co někdo má tetování na kůži, jinej v hlavě.. to je pak těžký. Osobně tetování nemusím mít, ale komu se líbí, ať si ho má a nosí. Je to jeho tělo a jeho vzezření. Každej má nějakej styl. ne?

Bob

Tak jistě, každý má právo se zřídit jako strašidlo, ale zase bych nenutil každou firmu, aby strašidla zaměstnávala a dávala jim volné pole působnosti.

Jiří Kocurek

Ještě přeměřovat délku vlasů a zda účes odpovídá. A prásk! Vy si barvíte vlasy! Jak v KLDR…
To tady bylo v 60. letech. Vyhazov ze školy za barvení vlasů. Před ředitelkou do naha naštěstí ne, stačilo četsné prohláčení rodičů.

Dalibor

Já jsem v pohodě, mi barví vlasy jen přes léto sluníčko do hněda, v zimně naopak mírně růžovím. Výhoda pleše…

Joseph

V roce 2005 k nám přijel na kontrolu jeden drážní sociopat. Nemohl být v kanceláři žádný jiný kalendář, než s drážní tématikou. Kytky z chodeb a kanceláří musela uklízečka dát do kumbálu. A největší peklo asi zažívali kuřáci… do konce jeho návštěvy nesměl nikdo jít kouřit.

Ketchup1970

Kdyby je navštěvoval pravidelně delší dobu odnaučili by se kouřit a ještě ušetřili na něco lepšího než.je vysoké P/E akcii Philip Morris Kutná Hora😀

IGCT

A ještě soudruh přednosta zapomněl v befehlech sdělit, že při příchodu a odchodu vážené návštěvy se jí mají zaměstnanci poklonit.

Jdu blejt velebnosti, neomarxismus v ČR je opravdu na vzestupu.

-TR-

Neomarxisté (liberální levice) jsou většinou odpůrci Andreje Babiše. To je trochu vedle.

Dalibor

Vy asi netušíte o filozofii vůbec nic, že? zkuste si o něčem trochu nastudovat, než se oním „názvem“ začnete ohánět.

Modré zábradlí

Dnes oblíbená nadávka, že nadávající neví co to vlastně znamená není důležité, hlavně že si plivnul. V Rusku zase všem nadávají do fašistů…

Dalibor

Hmm je krásné vědět že jsme se už dopracovali na úroveň Ruska. Pokrok holt nezastavíš.

Kamui

Obávám se, že pokud se přijde na toho, kdo to vynesl ven, tak dotyčný bude mít pěkný problém.

Jiří Kocurek

A nebo taky protistrana. Pár zaměnstnaců už spor se státem zřízenou institucáí vyhrálo. Jistá paní si na tiskárně tiskla volební letáky. Správc na to přišel, dostala vyhazov. Ale stihla ještě vyhodit správce.
Správce soud vyhrál za neoprávněný vyhazov…

Bob

Kdysi když jsem byl ještě školák a jeli jsme na jakýsi školní výlet, výjimečně vlakem, tak vlak na širé trati zastavil (nijak zvlášť prudce) a vlaková četa začala pobíhat po vlaku, že prý někdo zatáhl za záchrannou brzdu. Začali vyšetřovat a zjistili, že celkem na třech rukojetích chyběly plomby. Jedna z nich byla zrovna v kupé, kde jsem seděl já, a nikdo z nás za tu brzdu určitě netahal. Napřed nám hrozili, že budeme platit velikánskou pokutu, ale odvahu vybrat ty pokuty v celém vlaku tři tehdy ČSD neměly. Chudáci naše učitelky, které to musely řešit a nevěděly, komu věřit.… Číst vice »

-TR-

Klasika. A toto se bude dít furt, za každého režimu. I po Babišovi. Už se nad tím nerozčiluji, protože to nemá smysl.

Jiří Kocurek

Jasně, ono stačí nevidět, zohnout záda, rezignovat. Neslyšet. Nechat to plavat.

Na tohle spoléhá každá diktatura. Že to většina lidí časem vzdá. Vyhazov z práce, vězení za politické postoje, nucené práce bez nároku na mzdu, muž určený k likvidaci… však stát přece nemusí doržovat vlastní zákony a podobně.

-TR-

Babišův režim není diktatura.

Dalibor

Není je to demokracie. Pokud neposloucháte, nebo si jedete svůj byznys, který mu konkuruje zakleknou na vás jeho lidi…

Spálená tlumivka

Prakticky stejné jako jsem zažil za socíku na základní škole: „Upozornění pro všechny žáky. Zítra přijde na prohlídku naší školy soudruh okresní tajemník KSČ. Když vejde do třídy, všichni se postavíte a hlasitě pozdravíte slovy: Čest práci, soudruhu tajemníku. Až bude odcházet ze třídy, vstanete a nahlas pozdravíte: Děkujeme za návštěvu, soudruhu tajemníku.“

Los Ogaros

To je ještě prd, my na základce dostali poznámky za smích při čekání ve frontě na podpis do kondolenční listiny k Brežněvovi. Podotýkám, že fronta byla na školním schodišti, ne někde na veřejnosti. Prostě jsme tam stáli asi půl hodiny, tak jsme kecali a párkrát se zasmáli, koho by v dětství zajímalo, že natáhl brka jeden rudý geront. No a soudruzka ředitelka nás viděla, zapsala si jména a byli jsme jasní. Aktivní prorežimní hovádka byly, jsou a budou.

žlutý klandr

A to vás soudružka učitelka nepronajala jako mávací stafáž při návštěvě Kaddáfího nebo sjezdu KSČ :-).,

Pražák

A pak, že dráha nežije mentálně v dobách bolševismu.👎

K.S.

To je relativně normální v korporacích, může to být reakcí na poslední aféru: „Ze srdce Vás nenávidím, pane premiére!“

Roman Svačina

No tohle čtení před spaním …. Co je za rok? V kterém státě žijem. Kdo že to přijede? (Odpověď na všechny otázky)

Hodně štěstí

1985, ČSSR, soudruh Bureš.

Halamus

Já jsem přesvědčený, že rok je 1984.

Dalibor

Bohužel málokdo má totoo dílo přečteno.

-TR-

Já jsem to četl. Ve srovnání s fiktivním totalitním státem popsaným v této Orwellově knížce byl i minulý režim doslova rájem na zemi.

K.S.

Orwell to psal jako reakci na SSSR pod Stalinem a řízl to Mussoliniho Itálií a Frankistickým Španělskem, jestli přihodil i Hitlerovské Německo nevím. Spíš ne. Z těch tří zemí tam vliv prokázat lze.

Dalibor

Válka je mír
Svoboda je otroctví
Nevědomost je síla

Orwell byl vlastním přesvědčením levičák, ale děsil se diktatury, která levicové ideje zneužívá pro totalitní „absolutismus“ My tiu měli periferní rektálně-turistický absolutismus dle sovětského vzoru. Jen 50-léra tu fungoval bolševický teror – Horáková Slánský a mnohé další příklady. Pak se bolševismus smíchal a naředil švejkem a v tom jsem holt žili a částečně nám to tu zůstává i doteď. Odstranění tohoto potrvá mnohá desetiletí. Ono změnit název republiky je rychlý, změnit myšlení lidí to trvá celý generace.

žlutý klandr

Orwell by socialista, ale z dnešní eurokratůry by byl na větvi :-(.

Hodně štěstí

Ještě chybí plázení po zemi a slibování, že určitě volíme ANO a nikdy jinak. A pro anální alpinisty ještě nafasovat více lubrikačního gelu. 😆

IGCT

Pane Sůro, každopádně díky za nedělní článek sic hodný tak Blesku, ale pokud je to pravda, jakože je, tak je to opravdu síla

IGCT

Ano, to souhlasím. Myslel jsem to tak, že se mi na první přečtení nechtělo tomu uvěřit-proto jsem připodobnil k Blesku 🙂

Marťas

Na druhou stranu, výpravčí asi nejsou školeni ve firemní komunikaci, není to jejich práce, tak je lepší jim nějaký návod poskytnout, aby se nemuseli zatěžovat tím, co vlastně návštěvě mají nebo nemají říkat.

MPE

Prave ze to JE strasne spatne, radit (resp. spise predepisovat) nekomu, jak ma odpovidat na otazky – nemluve o tom, ze ty odpovedi jsou skutecne blaboly jak vystrizene z reportazi Televiznich novin tak okolo r. 1980…
Normalni clovek, a verim ze takovych je mezi zamestnanci SZ naprosta vetsina, nepotrebuje k tomu, aby dokazal na polozeny dotaz rozumne reagovat, zadne „noticky“ (a uz vubec ne skoleni ve „firemni komunikaci“).

Marťas

Dopis jsem nečetl, jenom článek, ale nevidím tam nikde žádné vaše „notičky“, jak odpovídat na otázky. Píše se tam, jak pozdravit, jak se rozloučit a že o problémech se má mluvit otevřeně.

MPE

„Náročná výluková činnost, ale vše zvládáme,“
„Vítáme vás na Hané. Jezdíme dobře, skoro včas“

To jako nejsou „notičky“…?

MPE

Mně už tam teda chybí jenom x- tá pětiletka a y-tý sjezd KSČ, jinak se to moc neliší…

K.S.

Z domova: Dojivost železničářů v Přerově se oproti loňské pětiletce zvýšila o dvacet procent. Snaha krav JZD Rudý Říjen z Prosenice vedla ke zvýšení přeprav ocele po železnici a splnění závazků osmé pětiletky stanovených na XII: sjezdu KSČ za čtyři roky.

Takhle jste to myslel?

MPE

No spíš něco ve smyslu:
„Náročná výluková činnost, ale vše zvládáme v souladu s plánem x-té pětiletky“
„Vítáme vás na Hané. Jezdíme dobře, skoro včas, a náročné úkoly vyplývající ze závěrů y-tého sjezdu KSČ splní na Brigáda socialistické práce na 105%“

Jak vidíte, ten smysl je bohužel dost podobný…

MPE

A věřím, že před těmi 40 lety nějaký podobný iniciativní idiot před podobnou bafuňářskou návštěvou podobný nesmysl těm lidem rozeslal také…

Renda

Myslím, že dokonce i ten samý iniciativní, arogantní a nabubřelý idiot…

Jackub

Jak pozdravit a jak se rozloučit??! Co takhle „dobrý den“ a „nashledanou“? To je opravdu nutné někoho dospělého učit??!

žlutý klandr

Asi ano. Viz chování všech těch různých Babiš – hejtrů, zblblých mainstreamovou propagandou.

Jofrey

Problém je, že mě začíná chybět jazyková vybavenost. Výluka a řídící autobusu Čech, Polák, Ukrajinec, noční práce cps a zde Rumun, Bulhaři

Sisa

Zkuste Duolingo.

žlutý klandr

Každý zaměstnanec je povinen chránit dobré jméno zaměstnavatele a přispívat k jejímu dobrému mediálnímu obrazu. To platí všude. A každý nadřízený odpovídá za chování svých podřízených. Takže skandalizování toho pokynu je zcela mimo mísu a skutečně zavání Bleskem.

JarkaŠ

… , děláte z komára velblouda, jsme svobodní lidé a všichni mají možnost se taky zachovat jinak. Nebud zavřenej v kriminále . Ne si stěžovat novinářům a udávat, jak za komoušů…pro mně je ten, co to zveřejnil tak akorát velkej srab. Že si to jaksi nevyříkal s autorem

herma

Ano, pravda to je, četl jsem jej na vlastní oči.

K.S.

Tak významný až si sebou vozí vlastní krojované, aneb jak se před pár lety ztrapnil v Břeclavě, nevím co to mělo být, ale žluté pumpky a modrá vesta fakt nejsú Breclavský kroj, jo a chleba a sůl take nejsú tradica v Breclavě, ale chápu, chlastat se na peróně nesmí. Tož… ale on by sa nesměl napit vlastně nikde tam na veřejnosti lebo je vyhláška že sa to nesmí, když by sa napil, tož by asi mosél platit pokutu. Aj když je ten premiér. Aj starosta platil když sa jednú na hodách zapomenul a napil sa na pódiu.

Halamus

Na análním alpinismu není nic špatného, pokus se dělá správně, tedy botou napřed.

Hodně štěstí

Ve vašem případě tedy bez gelu. 👍

Partneři


Czechtoll

pst
podcast