Na Ruzyni se vrátila další dálková linka, přistál korejský Dreamliner

Boeing 787 Dreamliner společnosti Korean Air v Praze. Foto: Michael HolečekBoeing 787 Dreamliner společnosti Korean Air v Praze. Foto: Michael Holeček

Letiště Praha má ode dneška tři dálkové linky. Po několika měsících se vrátily Korean Air.

Pražské letiště se dnes dočkalo obnovení třetí dálkové linky po velkém „koronavirovém rušení“. Po letu ze Soulu na Ruzyni krátce v 16:15 (o 40 minut dříve oproti letovému řádu) přistál Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Korean Air.

Korejská společnost zrušila pravidelné lety mezi Soulem a Prahou 4. března, od té doby uskutečnila jen několik mimořádných repatriačních letů.

Frekvence spojů bude nyní výrazně nižší než před krizí. Dopravce bude ze Soulu do Prahy létat vždy v pátek, zpět se bude vracet v sobotu. Před koronavirem létal v zimě třikrát týdně a v létě čtyřikrát týdně.

Na obnovené lety zatím bude nasazovat letadlo typu Boeing 787-9 Dreamliner, v září nicméně zřejmě nasadí Airbusy A330.

Pražské letiště tak má ode dneška v provozu celkem tři dálkové linky. Kromě Soulu se létá do Dauhá, kam od července létají Qatar Airways, a do Dubaje, kam od 2. srpna 2020 obnovila lety společnost Emirates.

Aktuálně má pražské letiště potvrzené obnovení provozu od 33 leteckých společností, které nabízejí přímé spojení do 80 destinací. Jde přibližně o polovinu všech destinací v porovnání s loňskou letní sezónou. V červenci bylo odbaveno 250 tisíc cestujících, což je o 87 procent méně než loni.

Tagy Korean Air letiště praha obnovení provozu po pandemii koronaviru Praha - Soul
19 komentářů