Na náplavce na Výtoni mohou nově přistát malá rekreační plavidla

Provoz na Vltavě v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářProvoz na Vltavě v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Vůdcům malých rekreačních plavidel se v Praze nově otevřela další místa pro přistání. Podle oznámení Státní plavební správy z 24.

Vůdcům malých rekreačních plavidel se v Praze nově otevřela další místa pro přistání. Podle oznámení Státní plavební správy z 24. února mohou za určitých podmínek využít i neveřejná přístaviště na náplavce podél Rašínova nábřeží a na protějším břehu na Hořejším nábřeží.

Nábřeží patří Praze, pro kterou je spravuje městská firma Trade Centre Praha. Dosud u náplavky mohly stát vesměs pouze velká plavidla, a to na základě dlouhodobé smlouvy s městem. „Vůdce malého plavidla, který hodlá využít k přistání břehové hrany Rašínova nábřeží, musí kontaktovat s předstihem a před vlastním přistáním provozovatele neveřejného přístavu,“ píše plavební správa.

Limnigraf na Rašínově nábřeží. Autor: Chmee2 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19242487

Limnigraf na Rašínově nábřeží. Autor: Chmee2 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19242487

Správce přístavu si následně vyžádá informace o délce plavidla, účelu a době přistání. Pak přistání povolí a uvede číslo pacholete či jiné místo k vyvázání. „Do okamžiku obdržení informací k využití břehové hrany není vydán souhlas k přistání,“ doplnila SPS.

Ke krátkodobému stání dle uvedených pokynů lze nově využít Rašínovo nábřeží nad železničním mostem, Rašínovo nábřeží v okolí limnigrafu (výtoňský vodočet), Hořejší nábřeží mezi botelem Admirál a Palackého mostem a Dvořákovo nábřeží v prostoru před botelem Albatros. Krátkodobé stání na zhruba dvě hodiny není zpoplatněno.

V Praze jinak funguje veřejné přístaviště na mole u Benešova nábřeží.

Tagy náplavka praha přístav Rašínovo nábřeží rekreační plavba
7 komentářů