Na hlavním nádraží v Plzni je hotová horní hala, vše bude v provozu od 6. června

Horní hala hlavního nádraží Plzeň těsně před dokončením. Pramen: Metrostav DIZHorní hala hlavního nádraží Plzeň těsně před dokončením. Pramen: Metrostav DIZ

Dneškem byl také dokončen interiér spodní haly včetně fresek a zdobných prvků.

32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hroch

Velká škoda té nádražní restaurace. Sice samoobslužná, ale slušná. 🙁

Tomáš Záruba

No ani bych neřekl. Všechno strašně mastné, tak akorát na bolení břicha. Ale jídelnu (nějakou kvalitnější) by to tam chtělo, to samozřejmě.

soumar

Věc názoru. Mně tam chutnalo a docela želím toho, že se typicky české mastné věci vytrácejí a prim hraje generický fastfood.

Tomáš Záruba

Ohledně obsahu jídelníčku souhlas. Ale to provedení, když v polévek / omáčce pak vyloženě plave vrstva tuku… fuj.

soumar

Zvenku nádherné, teď jen jestli se vrátí ta sympatická nádražní restaurace, co byla v prvním patře. Samoobslužná, ale nadprůměrně dobrá.
KFC nebrat.

Jarda

Dobrá určitě NEbyla, protivný personá, smrad, podprůměrné jídlo, – normální slušný člověk tam měl velmi nepříjemný pocit – protože jedinými zákazníky byla akorát chudina lemtající pivo a velmi podivné existence – no zaplaťpámbu že ten hnus zrušili a že to tam umyli a předělali – byl jsem tam nedávno – hala krásně opravená a celkově to tam o poznání prokouklo – jem na stropě v rohu byly mapy jak tam i přes rekonstreukci střech silně zatéká – to už taky opravili a zevnitř ty fleky/“mapy“ přetřeli?? No a co se týče nástupiště a obecně prostoru kolem opravené budovy – tak… Číst vice »

Pavouk

Dobrá určitě byla. Přibližně 40 různých hotovek denně, stále hojně navštěvovaná. A rozhodně zdaleka nejen těmi, koho vy tak bohorovně nazýváte chudinou.
KFC nikdy naštěstí nebude mít šanci na takový obrat a takové zisky, jako měl tento bufet. Já opravdu raději zůstanu o hladu, než bych vlezl do KFC.
Věřím tomu, že hala je a bude hezká, v tomto ohledu jde ale o znaletý krok zpátky.

soumar

Děkuju za označení za chudinu. 🙂
Jídlo bylo velmi nadprůměrné na to, co člověk čeká od nádražné restaurace – nikoli haute cuisine, ale řádnou porci typického českého masitého a uvařeného jídla.

Jarda

Dělnické mastné hlavy lemtající pivo a jiné velmi podivné a odporné existence , dále velmi podprůměrné jídlo, smrad, špína a velmi protivný personál – to není bohorovnost – ale opakovaná osobní zkušenost. Od jídelny neočekávám zázraky – ale dobré a poctivé české jídlo na stojáka za slušné peníze v čistém prostředí a buďto slušný nebo místu odpovídající personál s mírně prořízlejší pusou ale zlatým srdcem.. A to ani jedno v téhle smradlavé špinavé nádražce s velmi protivným a neochotným personálem opravdu nebylo!!!! Jídelny mám rád a když nějako po cestě potkám – tak tam rád zajdu. Jako příklad uvedu jídelnu… Číst vice »

Dada

Ještě vyměnit ty prasklé skla z horní haly co jdou dolu na pokladnu…:) A nebo radši počkat až přestanou lítat kladiva..

aaabbb

Do spodní haly v horní části dost zatéká, divím se, že to ještě neproběhlo nikde v médiích. Zjevně nebyla rekonstrukce moc kvalitní… 🙁

Šestka

To je už dávno opravené. Střecha je dodělána a opravena. Šlo o chybu v projektu, kde se neudělalo odvodnění. To je již vyřešené. Stejně tak jsou opraveny mapy v hale po zatékání.

Jarda

tak yjsem to viděl když jsem tam byl.. To mě dost zklamalo – ale třeba už to opravili a fleky přetřeli.. Na to ať nám odpoví autor článku, když tam byl a kokal na to.

MOS

Takže opět dvojí metr. V prosinci 2023, v lednu 2024 a nyní – obavy o tepelnou pohodu cestujících v Plzni ze strany SŽ. Naopak v Praze je tatáž SŽ přímo nadšena z otevřené dřevěné pergoly, protože Pražáci mají zejména v lednu teplotu vzduchu 30 oC a sucho. Tady máš pergolu a nestěžuj si…

Honza

Myslím, že šlo hlavně o to, aby v zimě nebylo neotevřené nádraží plné bezdomovců.

bkv

Teď se uskutečnilo nějaké slavností otevření?

MOS

Ano, opět v Plzni. A další bude 6.6.2024.

Antti Pesonen

Tak snad opraví následky zatékání do dolní haly. Omítka ve vikýřích nad erby se ošklivě loupe a zežloutla. Bylo to jednoznačně uspěcháním – kdy části střechy byly v těchto místech ještě pod plachtou a definitivně se dodělávaly až po sejmutí lešení a otevření haly. Rovněž prosklená střecha uprostřed dolní haly by byla parádní, kdyby dovnitř světlíkem nelítali holubi, sklo totálně nezaneřádili a vrchol je jeden, který tam dokázal zahynout. A je přitom krásně nasvícen. Dále je na vnější fasádě docela dost nedodělků a přitom je lešení pryč – snad to SŽ dodavateli nechá opravit.

Tom

Dobrý den, píše se, že je dokončen interiér spodní haly včetně fresek a zdobných prvků.
To znamená že ty průsaky co tam byli už jsou také opravené??

Jerry

Ty průsaky byly kvůli tomu, že nebyl zcela dokončen spodní okraj střechy, napadlo velké množství sněhu, které bleskově roztálo. Blbá shoda okolností. Ta střecha je teď dokončena celá. Až budou ty průsaky zcela vyschlé, můžou se opravit.

Tom

Důvody znám. Takže opravené ještě nejsou.

Dennyšák

Už jsou opravené, včera jsem tam byl s po flecich ani pamatka.

Tom

Supr. Děkuji za odpověď

Dan

Čili opravené to není a SŽ s tím „dokončením“ buď lže nebo už se to opravovat nechystá.

Ares

Je to záruční oprava, nic nebrání užívání stavby.

zmarsalek

Ano, vse ji jiz opravane.

tm2

Vypadá to parádně a ta horní hala byla udělána neskutečně rychle, obrovský palec nahoru. Pak člověk dojede na nádraží v Berouně, kde se již půl roku neděje vůbec nic a jsou jen zavřené dveře.

tm2

EDIT: Nevíte někdo, co jim tak trvá? Nemohou najít nůžky pro přestřižení pásky?

Flatt1

Ale našli. 6.5.2024.Zahájení rekonstrukce bylo 20.8.2020.

DuDr.

K tomu Berounu by se Zdopravy třeba mohli SŽ dotázat na ten ostudný stav. Pro pobavení přidávám odkaz na tiskovou zprávu SŽ k zahájení:
https://www.spravazeleznic.cz/aktuality/-/asset_publisher/qSujQZ8W3r0i/content/zacala-rekonstrukce-berounske-nadrazni-budovy?inheritRedirect=false

Petr

Ano o Berouně tady nepadá ani slovo. Všude je jen , že hotovo v roce 2022. Pro Zdopravy by to byl určitě zajímavý článek.

Jarda

Byl jsem se podívat i na v%ýsledek opra v nádraží v Českých budějovicích – také moc pěkné !!! – ještě ale zbývá opravit ostatní domy v ulici a bude to tam v%ypadat fajn