Na hlavním nádraží proudila ze stropu teplá voda, šlo o řízenou „sprchu“

Proud vody na hlavním nádraží v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej KubalaProud vody na hlavním nádraží v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

Správa železnic hovoří o potřebě kompletní rekonstrukce nové odbavovací haly od roku 2016, kdy pražské hlavní nádraží převzala do majetku.

Cestující na pražském hlavním nádraží dnes udivily proudy teplé vody ze stropu dolní odbavovací haly, které byly výrazně silnější než tradiční zatékání, na které nádraží trpí. Tentokrát šlo nicméně o řízený proces organizovaný Správou železnic.

„Nejednalo se o poruchu, ale o doprovodný jev naplánované výměny kompenzátoru tlaku. Část vody nebylo možné z potrubí dostat jiným způsobem,“ uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Místo proto bylo podle něj předem ohrazeno a připravena byla úklidová technika i ostraha. Práce byly dokončeny ke 13. hodině.

Odbavovací hala hlavního nádraží v Praze vykazuje podle Správy železnic přes nedávnou kompletní rekonstrukci, která proběhla v režii italské firmy Grandi Stazioni, zásadní vady. Na několika místech do haly zatéká, nedostatečná je například také vzduchotechnika.

Správa železnic hovoří o potřebě kompletní rekonstrukce nové odbavovací haly od roku 2016, kdy pražské hlavní nádraží převzala do majetku. Postupuje přitom v souladu s městem, které chce zároveň obnovit Vrchlického sady před nádražím a zavést sem tramvaj. Společný projekt nese název Nový hlavák, nyní běží architektonická soutěž.

Tagy Praha hlavní nádraží Správa železnic
27 komentářů