Na D6 u Krupé začala stavba 800 metrů dlouhé estakády

Obchvat Krupá, zahájení stavby mostní estakády (srpen 2022). Pramen: ŘSDObchvat Krupá, zahájení stavby mostní estakády (srpen 2022). Pramen: ŘSD

Stávající silnice I/6 podle ŘSD už dávno nevyhovuje hustému provozu, po vybudování dálnice se změní v silnici II. třídy.

Stavba obchvatu Krupé na Rakovnicku, který bude novým úsekem dálnice D6, pokročila do další etapy. Stavbaři zahájili stavbu nejnáročnější části projektu, kterou je 805 metrů dlouhá mostní estakáda. Prvním krokem je založení spodní stavby.

„To je v tomto případě pilotové a v celé délce ho bude tvořit 524 pilot o průměru 900 milimetrů. Ty je třeba nejdříve vyvrtat do hloubky 14 až 20 metrů v závislosti na geologickém podloží v místě vrtu. Piloty jsou realizovány pomocí vrtné soupravy,“ uvedl mluvčí ŘSD Martin Buček.

Práce na pilotovém založení potrvají šest měsíců, výstavba celého mostu zabere necelé dva roky.

Obchvat Krupá, zahájení stavby mostní estakády (srpen 2022). Pramen: ŘSDObchvat Krupá, zahájení stavby mostní estakády (srpen 2022). Pramen: ŘSDObchvat Krupá, zahájení stavby mostní estakády (srpen 2022). Pramen: ŘSDObchvat Krupá, zahájení stavby mostní estakády (srpen 2022). Pramen: ŘSDDálnice D6, přeložka Krupá. Pramen: ŘSD

ŘSD zahájilo výstavbu nového úseku dálnice D6 u obce Krupá letos v březnu. Novou část dálnice o délce 6,5 kilometru staví firma Metrostav Infrastructure (MI) za 1,54 miliardy korun (předpoklad byl 1,94 mld.). Budování přeložky potrvá tři roky.

Plány nabraly velký skluz, stavět se mělo už více než rok, stavební povolení má ŘSD od loňského ledna. Za zpožděním stojí především spor o reference firmy Metrostav Infrastructure.

Stávající silnice I/6 podle ŘSD už dávno nevyhovuje hustému provozu, po vybudování dálnice se změní v silnici II. třídy. Součástí nového dálničního úseku bude jedna mimoúrovňová křižovatka (Krupá), most přes železniční trať a zmíněná estakáda.

Stavba navazuje na dálniční úseky u Nového Strašecí a Řevničova, které byly zprovozněny na konci roku 2020.

Tagy D6 přeložka Krupá ŘSD
11 komentářů