Na D11 o víkendu skončí velká oprava, ŘSD poprvé dalo přednost rychlosti před cenou

Opravy D11 mezi km 44 a 52 (květen 2022). Pramen: ŘSDOpravy D11 mezi km 44 a 52 (květen 2022). Pramen: ŘSD

Uvolnění dálnice se dočkají řidiči i mezi sjezdy 39 a 25, kde silničáři měnili 80 cementobetonových desek.

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš

Už před třiceti lety se takhle rychle pracovalo v Japonsku.

Hara_Pes

Dokáže někdo říct, jesrli se nějak na životnosti dálnice projeví:
– podkládka celého pásu najednou jedním finišerem.
vs
– Podkládka na dvě etapy (1. odstavný + pravý pruh a 2. zbytek pravého+ levý nebo naopak)?

Na D10 se to dělá na etapy a laickým pohledem mě na některých úsecích trochu znervózňuje výrazná spára přesně pod kolana kamionů v pravém pruhu (např. mezi Bakovem a MB směr Praha).

jj23

Joo já si říkal, že je tahle oprava překvapivě rychlá na Česko 😀 Za tu dobu jsme tam jeli asi 6x a bylo vidět, že se tam fakt maká.

Pako

Až se bude rozhodovat 50% kvalita (reference), 30% rychlost (spolehlivost) a 20% cena tak se bude stavět konečně tak, jak se má. Když je jediným kritériem i po mnoha letech slibů našich politiků jenom ze 100% cena, tak se nic kloudného nepostaví. To se velké firmy nejdříve navzájem podstřelují a pak to za strašně dlouhou dobu postupně zbastlí subddávkami pochybných eseróček. Aby se do ceny dostaly, tak samozřejmě z nekvalitního materiálu a ošizenými technologickými postupy. Taky je to o kontrole investora. Ale věřte, že lépe se kontroluje rychle a odborně dělaná stavba, než ta, kde je investor rád, že se… Číst vice »

Pavel

Moc nerozumím informaci „…mezi sjezdy 39 a 25, kde silničáři měnili 80 cementobetonových desek…“. Tam už je povrch min. 4 roky asfaltový?

Jakub

Já měl právě za to, že tam byl nějaký mix. Teda přišlo mi to z vlastní zkušenosti – jezdím tam každý den. A vypadalo to jako asfalt natažený na betonové desky. Ještě před touhle větší opravou tam proběhlo pár pokusů ve směru na Hradec. Když jsem v době oprav projížděl kolem, tak to i tak vypadalo. Odebraný asfalt a beton až na podloží. Následně díra kompletně zabetonovaná v rozměru desky cca.

Adam H

A tak se to má dělat.

Jiří Kocurek

Jo, 14 km za necelý měsíc, to pěkné.

Roman Kohout

Takový podobný úsek udělali v Německu na A6 hned za Rozvadovem minulý rok za dva týdny. Tolik techniky co tam měli pan Rýdl ještě neviděl a výška asfaltu cca 40cm ne jak u nás okolo 10 čísel. No uvidíme za rok za dva……..

Georg

40 cm asfaltu na dalnici?

Ondra

40cm asfaltu ? 🤣🤣🤣🤣