LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Na D10 vznikne dálniční policie, bude hlídat z Brodců

Rozšířená D10 u Mladé Boleslavi. Foto: ŘSDRozšířená D10 u Mladé Boleslavi. Foto: ŘSD

Provoz a bezpečnost na dálnici má hlídat 22 policistů.

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MlB

Kdyby tam radši konečně dodělali oplocení proti zvěři, rozšíření na 6 pruhů kolem MB nebo něco jiného užitečného… Na co platit bandu darmožroutů, kteří budou akorát z titulu své funkce prudit řidiče?

Vendys

To jsem na to zvědavý kdo bude hodin ty podnikatelské dobytky
v audinách a bavorácích…..
Vsadím se, že hlavní doménou této policie bude hlídání dálničních známek,
jinak nikoho nikde neuvidíte !

Jakub

Jsem rozhodně pro.

...

Takze budeme financovat dalších 22 policajtů. My jich totiž máme tak strašně málo.

Jan Pytela

Vzhledem k tomu, kolik se tam stává nehod, bude to vytížení tak akorát. A samozřejmě se ti zkušení policisté asi neobjeví lusknutím prstu, ale spíš odněkud přesídlí.

MaT

Ano, máme, skoro všude je podstav. Asi to lidi moc nechtějí dělat…

Kubrt

Na počet obyvatel máme policistů hodně. A je u nás velmi bezpečno. Na základě osobní zkušenosti by to spíš chtělo zapracovat na kvalitě než na kvantitě.

Tomas

normalne na ulicich apod. bezpecno zcela nepochybne je.

ale to co se u nas obcas deje na silnicich … ne , ze bych se u nas na silnicich necitil bezpecne, ale teda dobytku je u nas o dost vic, nez v civilizovanejsich vecich (myslim takovi ti trotli,´co musi za kazdou cenu predjizdet v zatackach , co predjizdi na plne jen aby nekam dojeli o dve sekundy driv apod…. tohle je cilovka, kterou by meli zacit aktivne potírat)

Sitgestravel

Hlavne by uz mela vzniknout VRT Liberec – Praha. Hamacku zarid to, Havlicek si privstane.

milan.83

a k čemu by tam byla VRT? Pokud se na to podíváte z ekonomického hlediska, tak je to naprostá kravina bez ekonomické návratnosti. A pokud není taková věc ekonomicky návratná, je nesmysl ji budovat. Jsou důležitější úseky, kde by měla VRT vzniknout. VRT je zaklínadlo na voliče. A bohužel jsou i voliči, co těm kecům kolem VRT věří

TRDLINDA 1 9 8

Ta dálniční policie měla být u nás v Benátkách nad Jizerou.

R2R2

Dalnicni policie by idealne mela existovat pouze v beckovych nemeckych serialech.

Gale

Jeden by řekl, že takovou věc rozhoduje policejní prezident.
Asi je ten obsesivní mikromanagement mezi vládními nemehly nakažlivý…

pkajetan

Hamáček je z Boleslavi, takže asi tak..

Peeetr

Přesně, policejní prezidenti daleko víc centralizují do Prahy než politici, kteří musí hlídat i hlasy regionů a tamních voličů.

Peeetr

No ale hlavním cílem politiků by měl být vyrovnaný rozvoj po celé republice, a ne aby úředníci z Prahy do té Prahy stahovali skoro všechno včetně třeba dálničních hlídek.

Kubrt

O tom ta zpráva, ani situace na místě, ani Galeův kontář, vůbec není. Ministertvo vnitra má zejména vytvářet právní rámec pro fungování, mimo jiné, policie, a ne řešit vznik a agendu jednotlivých policejních útvarů. Zkrátka stát se neřídí jako firma – samojediného vlastníka s orientálními móresy.

Peeetr

Ministerstvo má zejména mít nějaké lidem zvolené zástupce, kteří tam v první řadě prosazují široké demokratické zájmy onoho lidu, když už to nemůžeme mít jako v Americe, kde si místní přímo volí svého nejbližšího šerifa a často i prokurátora.

Kubrt

Volení zástupci tvoří parlament, krajská a obecní zastupitelstva. Ministerstvo řídí člen vlády, vláda se odpovídá poslanecké sněmovně parlamentu. Je to tak naprosto v pořádku, neumím si představit, že lid bude volit ministerské úředníky.