Na Boží hod do exotiky. Z Prahy odstartovala charterová linka do Thajska.

Čedok spustil ve spolupráci s LOT Polish Airlines charterovou linku do Thajska Foto: Letiště PrahaČedok spustil ve spolupráci s LOT Polish Airlines charterovou linku do Thajska Foto: Letiště Praha

I tentokrát spolupracuje Čedok na charterovém spojení do exotiky s leteckou společností LOT.

Cestovní kancelář Čedok vypravila na první svátek vánoční první přímý let na nové charterové lince do Thajska, konkrétně do oblasti Krabi.

Na vyprodaném inauguračním letu ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines odletělo v neděli 25. prosince 2022 po poledni z České republiky do Asie téměř 300 cestujících. Cesta z pražského letiště potrvá na palubě Boeingu 787-9 Dreamliner s registrací SP-LSG přibližně 12 hodin.

Dva odlety, tedy na první svátek vánoční a následně potom 1. ledna 2023, jsou naplánovány na neděli, v ostatních termínech během zimní sezóny budou letadla startovat z Prahy do Krabi jednou týdně, každou sobotu večer. Průběh prvního letu je možné sledovat také online na Flightradar24.com.

„Zájem o přímé lety do Thajska překonal naše původní odhady, první odlet na Boží hod jsme v předstihu kompletně vyprodali a další termíny v průběhu celé zimní sezóny se zaplňují. Start nového spojení jsme naplánovali už právě během vánočních svátků, aby Češi mohli odcestovat ještě na Vánoce a užít si na dovolené i silvestrovské oslavy. Největší poptávku vidíme zatím v únoru a březnu, kdy Češi chtějí odletět přes jarní prázdniny. Pohodlné spojení bez mezipřistání při cestách do Asie tady na českém trhu dlouho chybělo, proto věříme, že se naší nové exotické destinaci bude dařit,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Čedok pokračuje s charterovými lety také do karibské Dominikánské republiky nebo na africký Zanzibar, kam rovněž využije letadla LOT Polish Airlines. Do ománského Muscatu cestují klienti na palubách Smartwings. Zájezdy jsou k zakoupení v prodejní síti CK či na webových stránkách Čedoku. Přímo na Štědrý den odletěli také poslední klienti v této sezóně na Madagaskar.

Čedok spustil ve spolupráci s LOT Polish Airlines charterovou linku do Thajska Foto: Letiště Praha

Čedok spustil ve spolupráci s LOT Polish Airlines charterovou linku do Thajska Foto: Letiště Praha

Tagy Čedok KBV Krabi letiště praha LOT LOT Polish Airlines PRG-KBV thajsko
50 komentářů