LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Při nehodě vrtulníku na Aljašce zahynul majitel Škody Transportation Petr Kellner

Vrtulník AS350B3/H125 společnost Soloy Helicopters. Foto: Soloy HelicoptersVrtulník AS350B3/H125 společnost Soloy Helicopters. Foto: Soloy Helicopters

Kelllner v minulých letech výrazně expandoval do segmentu dopravy.

Zpět na článek
172 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Žabák

Ne každý zvládne přispět společnosti lichvou a kartelem mobilních operátorů. To mi v článku chybí, a jistě je to pro společnost podstatnější než kde se narodil.

mauricio

O tom je dost jiných článků jinde. Tady jsme na stránkách o dopravě a je celkem logické, že se tu takové info neobjevilo.

Ondřej

Hamižnost a závistivost některých zde diskutujících je tedy neskutečná. Ubohé, nízké…a směšné.

RIP Petr Kellner.

Osamělý Vlk

Tak on Kellner byl především mafián. Je tu smutné, ale nebyl to vůbec sympatický člověk. Nebo snad je v pohodě, když uváděl miliony lidí do dluhové pasti?

Vorech

Pokud si člověk nedokáže spočítat,zda dokáže splatit půjčku,kterou mu nikdo nevnucuje,je hlavně problém dané osoby,ne majitele firmy,která půjčuje na smysluplné veci.Pan Kellner, byl hlavně obchodník a svou práci dělal víc než dobře. A věřte,ze úspěšným lidem není co závidět,vše mají vykoupení svým časem,který by mohli věnovat své rodině. On neseděl doma uz ve tři hodiny odpoledne na gouci s lahvacem v ruce, jako většina lidi,co na nej házení špínu.Paradox je, ze lidi co ho nemusí,tak sleduji jeho televizi a na Vánoce si půjčili jeho peníze🤣

Martin Toman

Tak se podívejte, paní Milerová, jak blbě může takovej výlet vrtulníkem nad Aljaškou skončit…

medical_examiner

Kdyby seděl doma nebo ve vlaku, tak se mi to nemuselo stát…

Otakar

Pokud by ten vlak nebyl zrovna do Studénky…

Raddie

Z hlediska Kellnerova byznysu byla celá Škoda jen drobné v porovnání s Home Creditem či O2.

Vin

Do té ostravské škodovky kterou před několika málo lety koupil vozí skelety osobních vagonů z Rakouska – od Siemensu – a ve škodovce do nich montují střeva – od sedadel, přes elektrorozvody až po vzduchotechniku …

ps: redakce by měla opravit toho 2. Čecha .. možná měl český pas, ale byl to Francouz.

px50

no jo vlastně, máte pravdu, jste celá baba vanga a karty umíte vykládat taky?

Vbb

Nevím, co se vám nelíbí. Zdopravy je server o dopravě, tak je logické, že se zmíní souvislost se Škodou Transp.
Titulek „Zemřel majitel Home creditu“ by zde naopak určitě být neměl.

px50

rozumná úvaha

Pája

Home Credit spousta lidí vnímá opravdu negativně, včetně mne. Naproti tomu Škoda Transport vnímám jinak. Není to jen točení peněz, je to výroba a servis něčeho užitečného. I když chápu, že peníze s výrobou a vlastně jakoukoliv činností vyjma dobrovolnictví souvisí.

ABC

padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!

Jakub

Mě to též tedy překvapilo, ta zmínka názvu jedné z mnoha společností, co vlastnil přes PPF, do názvu článku. Působí to dost na sílu. Asi stačilo napsat, že při nehodě vrtulníku zemřel ten a ten. To už samo o sobě spojitost s dopravou má a zmínka v textu, že vlastnil například ŠT, ale každý bychom psali asi články jinak no 🙂

Martin Toman

Amen👍

Jaaa

Ale tak to zas ne. Znám spoustu šikovných kluků třeba v IT, kteří začali vytvářet nějaké specializované softwarové knihovny, u kterých je potřeba slušná znalost matematiky a optimalizace numerických výpočtů a samozřejmě programování (a tu opravdu nemá každý), tyto knihovny byly dost úspěšné a proto je od nich začaly nakupovat renomované světové firmy do svých produktů. Dnes jsou stamilionáři, jejich byznys roste a nemám ani špetku pochybností o tom, že si ty prachy zaslouží. Nikomu nikdy neublížili a naopak jejich produkty dělají svět lepším. I o své lidi se starají, protože se starat musí.

Tady na Moravě

Ano, diky bohu uz je tu take generace milionaru nespojenych s postsocialistickym oligarchismem, opravdovi self made mani.
Vetsinou ale stale vidim ty vykuky z 90. let. A nemluvim jen o privatizaci a nabyvani majetku za necistych okolnosti. Velkou roli v necistem byznysu hraji take kamaradsofty, obchody ktere prehlizi UOHS, statni zakazky, lobbying na mezinarodni urovni se zapojenim statnich uredniku a politiku, podplaceni kontrolnich organu, zaklekavani, neciste ziskane dotace atp atp.

Jan

Bohužel těch kteří si sami odpracoval růst až k miliardám je jen několik málo. Ten, kdo využije svých známostí, udělá nějaké nelegální zkratky, nakoupí si politiky, něco zmanipuluje ve svůj prospěch, tak ten vždycky dosáhne zisku rychleji než jeho soupeři kteří jsou svázáni održováním zákonů i etických pravidel. Ono se to investuje když člověk ovládne 200 firem díky kuponové privatizaci.

Majer Karel

Už jste to zkoušel, jo?

medical_examiner

Asi málo. Všichni co tu jsme máme do dolarového miliardáře zoufale daleko…😀

Petr Šupík

Ale kdeže… Dnes je to ještě horší než v devadesátkách, jen ti zloději oligarchičtí jsou chytřejší a sofistikovanější. Rozkrádají ten zbytek republiky, co tady ještě zbyl…

Jiří Kocurek

Jenže závist. To pak závistivec v hospodě pořvává, že tamtoho kluka zastřelí, protože si nakradl na … kolo s přehazovačkou.
Jenže závist. Ten hajzl nakoupil nové stroje, místo aby zvednu mzdy.

V.N.

Proč ne. Nepopírám, že řada lidí jsou špičkoví odborníci na nějakou oblast , která se rychle vyvíjí (jako je třeba IT) , kteří chytí vítr , najdou díru na trhu a zbohatnou.
Jenže toto není případ 99% miliardářů….. ani pana Kellnera…

Jaaa

Není, no. I první Rothschild zbohatl burzovním podvodem.

medical_examiner

A to vymakaným podvodem.

nedůležité

Pánové, pánové, o tom už byla i spousta románů, zejména po vzestupu buržoasie v 19. století – jde o generační problém, v první generaci je obvykle ve zpětném pohledu) lupič, pak následují „legalizátor“, udržovatel a „rozfrcátor“. A tyhle procesy probíhají paralelně a dle vzestupu různých oborů asynchrooně mnoha odvětvími i rodinami. Nikdo není imunní. Evoluci do jisté míry odolná se ukazuje (v rámci doby její historie) jen struktura zvaná „katolická církev“, ale bůh ví…

Platón

Velice smutná zpráva, vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině. Vždyť 56 let není žádný věk, mohl tu ještě tak 20 let být. Jméno Kellner ovšem stále bude s námi díky jeho talentované dceři, snad se jí i nadále bude dařit v jejím sportu. Tento člověk opravdu všem v této zemi ukázal, jak má vypadat podnikání. Já osobně jsem také kdysi zvolil PPF při kuponové privatizaci a nelitoval jsem, na rozdíl od naivů, které pobláznil klaun a blázen jménem Viktor Kožený. Jenom mě poněkud zneklidnili někteří zdejší diskutující, pomalu je to tady jak na zasedání KSČ, kde probíhá zuřívá diskuze o „vykořisťovatelých“… Číst vice »

mirek

„ukázal, jak má vypadat podnikání“? Jako vážně?!

px50

a kožený vám to všem natřel, to byl podnikatel 🙂

Platón

Ano, za svým názorem si stojím.

Jiří Kocurek

Tak především po komunistech nebyl žádný čech tak bohatý, aby si mohl jen tak koupit nějakou firmu. Byl rád, že sehnal auto, aby mohl vozit materiál a nářadí, když se dal na živnost, elektrikáře, instalatéra nebo tak něco. Ale pivovar nebo fabriku? Kdepak… Proto kupónovka.
LIdi na západě peníze měli. Proto teď levičáci řvou, že ukradené firmy již nepatří čechům, že to koupil cizinec. Když jejich nástupcům nezbylo, než aby firmy ve 48. roce uloupené legalizovat v dražbě.

Kubrt

Jenže kupónová privatizace řešila jen změnu majitelů, neřešila schopnost nových majitelů přinést do těch privatizovaných firem kapitál a know-how, následované přístupem na neRVHP trhy. To řešil přímý prodej do rukou západních firem, samozřejmě také doprovázený hospodským rykem o výprodeji rodinného stříbra, nejlépe germánům. Cesta k úspěšné firmě přes kupónovou privatizaci byla mnohem klopotnější a riskantnější, a často zase dospěla k prodeji silnému nadnárodnímu majiteli.

Platón

Ten vývoj byl prostě takový jaký byl, s tím už nic neuděláme. Člověk mohl získat dobré jmění, ale musel zůstat zodpovědný a řídit se starým známým pravidlem: „Důvěřuj, ale prověřuj.“.
Nejsem kritik privatizace, pouze mi tenkrát vadili a stále vadí naivní lidé, případ Kožený je skutečně nejlepší příklad.
Těm jeho řečičkám mohl věřit snad jenom analfabet, a ono těch analfabetů bylo dost.
Ti co mu věřili se potom nestačili divit, přitom spousta z nás je varovalo, ale zkuste poradit někomu kdo je slepý i hluchý.

Martin

S Kozenym souhlasim, stejny pripad jako kampelicky, tomu proste neslo verit, lide byly hodne tehdy naivni a dnes si stezuji, ze je okradl, i kdyz mu kupony prodali sami…

wimmer

Nejste vy náhodou docent Miroslav Ševčík s krycím jménem Jiří Kocurek? Ta podoba názorů je neuvěřitelná.

Karel Kouba

Víte co nechápu, proč dostanete tolik minusů. Zemřel člověk a přesto se najdou odporné hyeny. Můžeme ho hodnotit různě, ale byl to člověk. Jak vidno Češi ještě nedospěli ke kulturnímu národu.

medical_examiner

To nedospějeme ještě 20 – 30 let.
To je tak dlouhá doba, že mezitím i Babiš & comp. skončí v propadlišti dějin.

pavel

Karle, píšete že nechápete, ale pochopte, že umírá spousta lidí denně a o nich slovíčko a možná byli férovější. Neklaňte se zlatému teleti, ale lidskému charakteru, třeba!

ABC

Tak bez Koženého by se kupónovka ani masivně nerozjela a natož pak skrze investiční fondy, takže to mu mohl Kellner ještě děkovat 🙂 Jinak kdo nebyl naiva tak se na fondy vykašlal celkově.

Platón

Budu vám oponovat, největší zásluhy má samozřejmě Václav Klaus. Tenkrát jsme si z něj dělali legraci, že o té privatizaci snad mluví i ze spaní nebo na záchodě.
Ono by se to rozjelo i bez něj, to je to samé jako tvrdit, že za úspěchem Televizního Binga byl Jan Rosák.

ABC

Počty prodaných známek do kupónových knížek tomu před příchodem reklamy Harvardu moc nenasvědčovaly. Tisícovka kterou to stálo tehdy nebyl úplně pakatel.

Platón

Ale prosím vás, lidé tady nechávají tolik věcí na poslední chvíli a nakonec se přece jen rozhoupou.

ABC

třeba jako sčítání lidu že jo 🙂

Platón

Třeba sčítání ano, někteří mají dilema i ohledně voleb.

medical_examiner

To já mám taky. Nemám totiž ještě k dispozici volební kalkulačku…

medical_examiner

My už máme doma sečteno. Ani to nebolelo.
I když vymyšlené je to dost na palici…

Petr

Tak mě tehdy Kožený docela na..al. Protože do kupónovky šel nějaký majetek a rozdělil se mezi držitele investičních kupónů. A čím méně DIKů by bylo,tím větší majetek by na jednoho připadl. Zpočátku to vypadalo, že nás rozhodnutých do toho jít moc nebude a tedy díl z koláče na jednoho bude dost slušný. Pak přišel Kožený se svým desetinásobkem a najednou spousta lidí viděla něco hmatatelného a šla do toho. A to ještě Klaus posunul termín, do kdy bylo potřeba se registrovat, aby to stihlo více lidí. Takže místo slušného vývaru nakonec jen drobné 🙁

Petr

„…všem v této zemi ukázal, jak má vypadat podnikání“
To jako vážně? Co by za to ty stovky a tisíce firem vybudovaných od píky dalo, kdyby jim ČNB „cukla“ s kurzem koruny kdykoli se jim to hodí, tak jako když Keller kupoval O2. Bohatství zemí jako je třeba Dánsko nebo Finsko je založeno na malých a středních firmách vlastněntých rodinami, ne na finančních skupinách z daňových rájů vlastnících půl země s vexláckou minulostí majitelů.

hank

„…ukázal, jak má vypadat podnikání.“
Ano. Synek tatíka – soudruha vedoucího stálého zastoupení RVHP v Moskvě, kterému do začátku půjčil 40 melounů (tehdy astronomickou sumu) soudruh Popovič, ředitel Sklo Unionu Teplice. Ale jistě jsme měli všichni stejnou startovní čáru.

A „o mrtvých jen dobré“ možná platí o plebsu, ale nikoli o lidech, kteří mají ambice tahat na špagátkách vrcholové politiky ve prospěch svých kšeftů.

Honoré de Balzac napsal: V pozadí každého velkého majetku je zločin.

jirka
Vojta

Navíc šlo o tentýž typ vrtulníku…

V.N.

Je otázkou , jak s dědictvím naloží dědicové. Znám spoustu firem , které vybudoval velice schopný tatínek a neschopné děti je zlikvidovaly…

Otakar

Ano, to je bohužel pravda. Často se také říká, že jedna generace majetky vytvoří, druhá užívá a třetí zničí.

2084

Obal si hlavu alobalem, ať ti nepřečtou myšlenky sonickym samopalem 🙂

px50

jste mě pobavil, ale pana vrtka asi moc ne 🙂

Jaaa

Alibismus.

Milmic

Jaký má smysl psát sem kondolence?
Nikdy nepochopím.

Tady na Moravě

Pochopte, ze vetsina naroda je rozumu mdleho.

pavel

jak jste přišel k názoru:“ že tady na Moravě je většina národa …“ Pokud nemáte podložené důkazy o svém názoru, tak jen těžko najdete někoho „stejně“ uvažujícího …

px50

tak je to přirozený projev soustrasti v moderní době sociálních sítí a médií

Martin

…toto neni socialni sit…

px50

blbost, už jen to, že se tady můžeme odepisovat je sociální síť

julio

Zvlášť keď ho údajne celé roky nikto nevidel. Tak je tu otázka, kedy vlastne…?

bently

Doufám, že jen trollíte a nemyslíte svůj příspěvek vážně.

Jaaa

Víte, lidská mysl automaticky hledá známé vzory i tam, kde nejsou. Třeba v mracích nebo hvězdách. Ale to neznamená, že tomu tak skutečně je.

Tohle je obdobné. Že vám se zdá, že něco „zapadá“, je jen boční efekt toho, že váš mozek se snaží najít známé vzory ve všech informacích, které přijímá. Pokud tomu ale automaticky věříte, máte poruchu seberegulačních mechanismů a měl byste zvážit návštěvu psychologa. Obvykle to značí nějaký hlubší problém.

px50

trefné! díky za výstižný popis

px50

dyť to píšu, že jste baba vanga, která taky nemá oči… jste guru

Papaja501

Upřímnou soustrast rodině a všem blízkým..Já si pána vážil.

Misot

Jediné co lze říci : O mrtvých jen dobré..

Jan

Nevím proč by se měly zamlčovat ty stinné a kontroverzní aspekty osobnosti, když to k tomu člověku patřilo. Navíc jako mrtvému mu to už je jedno. Jsem zvědavý až zemře třeba takový Lukašenko, tak o něm budeme taky psát jen dobré (i když na jiném serveru)?

medical_examiner

Na Lukašenka a jemu podobné mají v pekle nepochybně celá oddělení, kde ti démoni nemají nic jiného na práci, než ty hanebnosti evidovat…😁

Jarda

Skvělá zábava movitých. To je úžasná ekologie. Tihle lidé se nemohou mačkat s leckým na vleku. Možná se pletu, ale toto má pro mě dostatečnou vypovídací schopnost o člověku. Vím, že ani u nás není sám. Budiž jim to přáno. Až mi zakáží auto i moto, také dobře. Vzpomenu si na jejich vrtulníky a soukromé tryskáče.

V.N.

Také mne napadlo něco podobného. Slavná česká vláda mne naučila podvádět. Pokud chci jet do lesa do sousedního okresu , musím si vymýšlet a fixlovat čestné prohlášení, případně tvořit fiktivní pracovní smlouvy či jiné dokumenty. Ale pro jistou skupinu lidí ať už to jsou podnikatelé či politici však žádná omezení neplatí…..

Tady na Moravě

Do zahranici jet muzete

V.N.

Důkaz toho jací pitomci nám vládnou….

Jaaa

To je v Ústavě. Máte právo vycestovat.

V.N.

V ústavě je také zakotveno právo na užívání a spravování vlastního majetku ….. bez ohledu na to v jaké části země se nachází….

Jaaa

Jenže je tam jiný režim možného omezení. Během povodně taky nemáte právo užívat svůj majetek uprostřed rozvodněné řeky.

kakov

a přivést koronavirus, nejlépe v jihoafrické nebo brazilské mutaci, že?

Otakar

Můžete se i vrátit, to že se budete muset podrobit testu nebo karanténě, je dle aktuálního nařízení, ale vrátit se můžete.

Jinak ty mutace už tu jsou. Jenom českou mutaci od nich snadno poznáte, má s sebou zabalené řízky v alobalu.

medical_examiner

A s sebou lahváče, aby tam neumřeli žízní…😀

Jaaa

To je věc kontroly těch, co se navrací. Stát má právo dát je do izolace.

medical_examiner

Asi se tehdy přepsali…
V nové verzi to bude opraveno…😂👺

Viki

A důkaz, JAKÝM pitomcům vládnou

jirka

jak můžu vycestovat do ciziny bez důvodu, jen tak, když nelze ani do sousedního okresu? tudíž třeba na letiště, to mi vysvětlete

Kubrt

Co je na tom k vysvětlování? Opuštění ČR není zakázáno, překročení hranice okresu z důvodu vycestování z ČR je povoleno.

pohledem realisty

Také ovšem hodně záleží na podmínkách stanovených cílovým státem.

V.N.

Já nevidím problém v cestě do zahraničí , stejně tak jako v cestě na vlastní nemovitost v sousedním okresu. Ale při návratu ze zahraničí by měla proběhnout dvoutýdenní karanténa… dle podobného scénáře, jako to funguje dnes když přijedete do Číny. Kde Vás zavřou do hotelu , jídlo vám nechají za dveřmi a vy nemůžete tento hotelový pokoj dva týdny opustit. Ne nějaká zkrácená karanténa a PCR test, který ani některé exotické mutace neodhalí…

Pražák

Ne což ovšem vláda ČR nemá vliv. Prostě existuje právo vycestovat, ale už neexistuje právo, aby Vás do cílové destinace jako nerezidenta pustili.

Tomáš H

Právo opustit republiku klidně zmizí mávnutím proutku – viz únor 1948, březen 2020 a na Slovensku i březen 2021.

V.N.

Ano , asi to je nesmysl zakazovat. Ale vůbec bych se nebránil tomu , kdyby ti dovolenkáři po návratu si museli zajistit karanténní pokoj někde v hotelu po dobu dvou týdnů na své náklady….

medical_examiner

To se rozumí samo sebou. Obvykle je do toho zahraničí nikdo nenutí…

medical_examiner

Ano. A za těch 20 – 30 let bude možné letět maximálně ze schodů. 👺
V horším případě vrtulníkem do nemocnice…

Pavel

Kdybyste mel susne, take byste jel a plebs a eau de koruna by vam byl fuk.

666

V tomhle směru chybí vzory hodné následování….

Jaaa

To tak vždycky bylo a taky vždycky bude. S tím se nedá nic moc dělat. Jediné co nám zbývá je hlídat, aby bohatí neřídili naše životy příliš – přes úplatné podržtašky.

Alf1963

No jo někdo má a někdo nemá🤔

Karel

Je mi z tohou ouvej. Šok,Šok,Šok. Je to tragédie nejen pro rodinu, ale i pro naší republiku!!
Upřímnou soustrast celé rodině.

jirka

nic pro většuinu národa se netane,život půjde dál i tak

Jana

Upřímnou soustrast rodině.Je mi to moc líto,byl to dobrý a chytrý člověk.Takových jako byl on je velmi velmi málo.

Jaaa

Můžu vědět na základě čeho to tvrdíte?

px50

a můžu vědět proč by to nemohla Jana tvrdit?

V.N.

Petra Kellnera vnímám jako rozporuplnou postavu. Na jednu stranu hodně pracovitého a šikovného člověka , který se vyšvihl díky kupónové privatizaci. Zatímco jeho konkurenti lehce nabytý majetek prošustrovali , on jej dokázal hodně a hodně zúročit. Jinak taková ŠKODA Transportation pod jeho vlastnictvím vzkvétala a dosahovala obrovských úspěchů . Kdo by si pomyslel před třiceti lety , že ta firma bude dodávat vozidla do velké části evropských zemí ? Tehdy výrobky plzeňské 3kodovky byly na západě neprodejné. Na druhou stranu mám kamaráda, který jej nesnášel. Pracoval v jedné firmě, která se zabývala budováním telefonních/internetových rozvodů. Firma prosperovala , zaměstnanci vydělávali… Číst vice »

Kubrt

Pan Křetínský se nabízí, zůstalo by to v rodině.

Tomáš H

Pokud začnou děti majetek rozprodávat, očekáváte převzetí Škody Plzeň panem Křetínským?

Gwann

kretinsky chodí s kellnerovou. měl blízko i ke kellnerovi. může se spolupodílet na fungování skupiny v mandátu rodiny. děti nejsou připraveni na převzetí odpovědnosti (s obří pravděpodobností), paní Kellnerova je více méně neznámá a asi se do obchodu nepletla.

vzhledem k tomu, jak budou mít věci krizové financovány ve skupině je i možné dělení neřešitelný či skoro neřešitelný úkol. asi se rozdělí akcie PPF mezi dědice, tak to neřeší, kdo převezme koordinační roli skupiny, to asi nemůže být jen manažer…

Růža

Takže váš kamarád na tom vydělal, když si teď vydělává víc.

px50

vážení, to je byznys, nic jiného. PPF vždy chtěla 20% vydělat na rámce své investice, ne aby na to doplácela, má kolem sebe spoustu inteligentních lidí, kteří vědí, co mají dělat pro zisk. znám řadu lidí, kteří pod Kellnerem pracovali a byli spokojeni. je jasné, že se od nich očekával pracovní výkon a plnění úkolů. když se jim nedařilo byla jim podána pomocná ruka a čas na zlepšení, když se nezmátořili, mohli odejít. je to v první řadě o nadřízeném, který je za práci zodpovědný. jaký máte přesně důkaz o tom, že pan Kellner podporoval česko-čínské vztahy? a pokud ano,… Číst vice »

Gwann

problém je ten dědic. nevím vubec nic o paní Kellnerove, děti ale toho zatím moc neprevezmou.

Martin

Mno, Kellner mel sve zajmy v Cine a kopal za Cinu, a to az nevybiravym zpusobem, to zas neni mozne zapomenout. V tom souhlasim, ale neni jediny,…
A Skoda Transp., tak on ji nevlastni nijak dlouho, uz predtim mela zahranicni zakazky,…

Petr

Zeman je ochotný patolízal a jeho afinita k orientální despociím dlouhodobě známá. On věci nedělá pro peníze, jemu asi opravdu stačí flaška kořalky a kilo tlačenky, ale co je nenasytné je jeho XXXL ego a touha po důležitosti. Proto jezdí už jen do všemožných „-stánů“ a pustit kliky do Číny, kde si jako důležitý připadá.

Gwann

nečekaná tragédie. je otázkou, co přesně to bude znamenat pro republiku. hrozí totiž, že Bureš posílí svůj vliv.

V.N.

Bureš se orientuje na jiné oblasti. Tady bych se spíše obával toho , že jeho děti začnou majetek rozprodávat a že se nám tady budou roztahovat ruští/čínští oligarchové..

ABC

oligarchové se kterými tento pán budoval dobré vztahy?

px50

takže má Bureš šanci nakupovat ne?

Otakar

Stát se to Burešovi, tak za to může Kalousek.

V.N.

Bureš má hlavní tři oblasti zájmu. Zemědělství, Potravinářství , Chemie. Což jsou oblasti , kde moc Kellner aktivní nebyl. Bureš s Kellnerem nebyli nikdy v konfliktu po podnikatelské stránce. A že by Bureš investoval miliardy , aby nakupoval Kellnerovy klíčové firmy ?? To je hodně nepravděpodobné..

Gwann

kdo nechce chápat realitu, nechápe. Kellner ovlivnoval politiku hodně. mnohdy daleko víc než řada menších stran…a kikina s bimbem byly jeho zcela jasně nástroje.

i Babis Heute si to myslí…

„Nečekaná smrt multimiliardáře Petra Kellnera může úplně změnit po léta budované byznysové a vlivové vazby a v důsledku toho fakticky přerýsovat mocenskou mapu v zemi. A není tak velkou nadsázkou říci, že ve srovnání s tím trochu bledne i význam říjnových parlamentních voleb, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký. „

hank

„…ve srovnání s tím trochu bledne i význam říjnových parlamentních voleb…“

Ano, až sem to po 30 letech dopracovala naše zastupitelská demokracie. A proto je PK potřeba chválit a velebit.

Gwann

tak nevím kolik dětem je, veřejné se ukazuje jen Anna. ta by mohla být dobrým mostem k možnému správci rodinného jmění, k svému partnerovi panu Kretinskemu.

a dle mého bude rozhodující boj smejce a managementu PPF s možností prechyleni mocenské struktury skupiny na Kretinskeho, respektive J&T. rodina nejspíš nemá v tuto chvíli připraveného následníka.

Gwann

PS: Čína i Rusko, to bude problém, můžou zkusit využít vakua po Kellnerove smrti a rozkulacit ho…

PPS: vazby a síla Kretinskeho byla a je jiná než u Kellnera. zda převezme vliv svého skoro tchána, nebo se tam budou dlouho hádat manažeři o moc, to rozhodně mnohé. uz jen to, kdo ovládá TV Nova má obrovský vliv.

robert

Určitě je ta informace potvrzená a pravdivá? Chci jen říct, že jeho život byl tak utajovaný, že o něm prakticky nic moc nevíme. Do éteru pouštěl jen dvě fotky za život.

Jan Sůra

Máte tam odkaz na aljašské úřady.

robert

Tak jo. Nežije.

medical_examiner

Úmrtní list?

Ondra

Úmrtí list je veřejně přístupný dokument?

medical_examiner

V některých případech (různé „celebrity“ atd.) se na to tak dá pohlížet.

Ondra

Je – jednak ten odkaz zmiňovaný panem Sůrou a taky to potvrdila mluvčí PPF.

A pochybuju, že by zrovna něco takového potvrdila kdyby to byla jen shoda jmen.

robert

Dobře, asi už není o čem pochybovat. Já jen, aby to nedopadlo jako s Forejtem.

Ondra

Tak v případě p. Forejta to nemocnice vyvrátila (resp. nepotvrdila) pokud si dobře pamatuju.

Já to samozřejmě beru, že to mohlo vypadat jako „kachna“ nebo shoda jména (mě osobně to taky zaskočilo) ale když to potvrdila i mluvčí PPF tak už jsem to bral víceméně jako jistotu 🙂 – buď by to ona vyvrátila nebo by se ozvala rodina.

Franta

Tragédie. Upřímnou soustrast pozůstalým.

Martin Toman

Proč Frantu mínusujete? Neštěstí to je. A zase se dá parafrázovat Švejk.
…on se totiž nás pan Péťa nedá nahradit nějakým pitomou.

Herold

Prach jsi a v prach se obrátíš…

jirka

akorá to co je mezi tím si užijou lidi různě, a někdo jde dřív někdo později

hank

„…akorát to co je mezi tím si užijou lidi různě…“

Ano. Ti nejšikovnější ožebračením miliónů těch méně šikovných, kteří si ovšem za svou menší šikovnost nepochybně mohli/můžou sami.

pohledem realisty

Přesně – a ještě je k tomu vhodné dodat, že rakev ani rubáš nemají kapsy! To mě zase napadne okamžitě vždy, kdykoli někdo těm zbohatlíkům závidí nabytý majetek (a bez ohledu na to, jak k němu přišli): do hrobu si jej nevezmou, a ty hodnoty tady zůstanou, jen přejdou do jiných rukou.
Nečekaný odchod Kellnera nicméně asi nějak pocítíme časem všichni …

medical_examiner

Já si nechám dát do rakve aktovku s poznámkami…
Co kdybych je na onom světě potřeboval…

Hajnej

Jojo – aneb jak psal už Čelakovský:

A krom toho – až své pouti
přejedem či přejdem
v jedné hospodě na nocleh
pán nepán se sejdem

hank

„…ty hodnoty tady zůstanou…“

Proboha, jaké hodnoty? Vždyť ten člověk akorát přesunoval to, co vytvořil někdo jiný…

Anonym ze severu

upřímnou soustrast

Pavel Vavříček

Jak dlouho vlastnil Škodu?

Misot

no a já ji mám už 15 let..

Johniee

menší chybka, mělo by být čtyři oběti …
Na místě poté našli pět obětí a jediného přeživšího.

bently

Hodně smutné, Petr Kellner určitě patřil k největším podnikatelům, které jsme od roku 1918 měli, a jestli se mu musí něco nechat, tak to, že byznys uměl a zůstává za ním několik úspěšných podnikatelských příběhů.
Uvidíme, jak to bude dál s jeho aktivity v dopravním byznyse, hlavně Škodou Transportation. Moc bych lidem ze Škody přál, aby se podařil udržet nastavený plán (=masivní investice v kombinaci s rozšiřováním výroby) bez zbytečných karambolů, a neskončilo to urychleným prodejem do cizích (čínských) rukou.

Facepalm

„Nestojí za ním žádný primárně úspěšný projekt“, jen vydělal asi 300 miliard. Tady se člověk dozví věci.
(Jo, a lidi stojej za projektama, né projekty za lidma, když už teda…)

Ne, nejsem žádný jeho obdivovatel, byl to šíbr, co šel „přes mrtvoly“ a za otočení české zahraniční politiky směrem na Čínu by měl přijít do pekla, ale jako podnikatel byl enormě schopnej (přičemž i těch „primárně úspěšných projektů“ – ať už to znamená cokoli – bylo nemálo), to je prostě holej fakt.

SaulGoodman

Už jenom to pozvednutí Škody po převzetí PPF bych se nebál označit za úspěšný projekt. Investice do nových výrobních prostor i strojů, zakázky tady i v zahraničí, nové produkty, dobře vybrané akvizice.

Jaaa

No nevím, v posledních 5 letech dělal smysluplné akvizice a dokázal si zajistit české a slovenské státní zakázky. To je standardní práce takového investora a vzhledem k jeho kapitálu mi jako geniální počin moc nepřijde. Měl na to bandu poradců. O ty české státní zakázky bych se jako o nějakém „úspěšném“ tahu taky moc nezmiňoval; pokud máte zákulisní vazby, tak si ty zakázky prostě zajistíte. Ledaže myslíte „úspěch“ v klausovském smyslu. To pak jo. Víte ono je to tak, že když už nechcete být dluhovým mafiánem, tak se snažíte najít nějaké investice, které by vás „očistily“ a udělaly z vás… Číst vice »

SaulGoodman

A co zakázky v Pobaltí, Německu? Tam to taky zajistil Klaus? Spolupráce se Solarisem a dodávky elektrobusů a trolejbusů do celé Evropy taky mafie? A ano, pochopitelně, že měl poradce a většinu věcí asi neřídil osobně. Stejným způsobem ale lze argumentovat u vašich negativních výtek, lidé v jeho postavení už většinou rozhodují jen o nějakém strategickém dlouhodobém směřování a neřeší jednotlivé zakázky a projekty. A opravdu nevím, jak podle vás mohl napáchat v českém právu tzv. exekuční marasmus. To, že si někdo půjčuje a pak to nemůže splácet je jako chyba toho, kdo mu půjčil? Můžeme se bavit o nějaké… Číst vice »

Jaaa

Pokud nevíte nic o českém exekučním marasmu, pak je mi vás bohužel spíš líto. Máte značnou mezeru ve znalostech toho, co určovalo (a do jisté míry stále určuje) českou společnost. Co je to dluhová spirála, jak se do ní dalo (a částečně i dnes dá) dostat opomenutím bagatelní splátky nebo dluhu, a jak se z těchto lidí stávají doživotní otroci bez šance své stále uměle absurdně navyšované dluhy splatit, jsou k dohledání na internetu. Povíme si o ochraně dlužníků ve špatném sociálním postavení, až vám za dluh 8 haléřů, který jste omylem nedoplatil, zablokují na tři měsíce účet. A ano,… Číst vice »

Facepalm

Poněkud zapomínáte, že byznys kolem dopravy byl jen kapkou v moři jeho aktivit. Co O2, Cetin, Mall, Homecredit v Číně, mraky dalších aktivit po celém světě….?

A jakkoli je HC dosti hnusnej byznys, vypovídá to jen o tom, kde má PPF morální hranice a nikoli o podnikatelských kvalitách jejího zakladatele.

Jaaa

Jestli „podnikatelskými kvalitami“ myslíte průměrný byznys typu O2, Cetin, a Mall, které jsou úspěšné především díky kapitálu, který za nimi stojí, tak fakt nevím. Takovou diverzifikaci by dělal každý člověk s IQ nad 100, který nechce jen rozhazovat.

Služby O2 nejsou nijak extra dobré. O Cetinu nic nevím. Mall jsem nikdy nepoužil, tak taky nevím. Co je na nich unikátního?

A Čína? To už tu lépe popsali jiní.

bently

Ach jo… K tomu „devadesátkovému marasmu“ a „nejasnému původu majetku“ – pořád žasnu, jak někteří lidé dokážou vnímat devadesátky. Je třeba si uvědomit, že jsme v roce 1990 začínali po čtyřicetiletém budování „společného majetku“ úplně od nuly, prakticky bez jakéhokoliv soukromého kapitálu – téměř VŠE vlastnil stát, a přitom bylo třeba vytvořit nové tuzemské milionáře (miliardáře), kteří budou určovat a táhnout rozvoj ekonomiky dle pravidel trhu. O konkrétních metodách se můžeme bavit, ale to, že privatizace tento cíl splnila, je bez debat, takže bych to neviděl tak černě. „Nestojí za ním žádný primární úspěšný projekt, pouze využití multiplikačních efektů již… Číst vice »

SaulGoodman

Tohle jsem ani neměl sílu komentovat, ale naprosto souhlasím. Devadesátky byla bezprecedentní transformace plánované ekonomiky do volného trhu během několika málo let, logicky při tom došlo k různým větším či menším problémům. Nicméně důležité to bylo udělat rychle a efektivně, což se povedlo. Proto jsme se stali ekonomicky nejúspěšnější postkomunistickou zemí, kterou jsme stále. Náhodou také není, že už v roce 2000 v Praze zasedal jako v první postkomunistické zemi MMF. Ten „marasmus devadesátek“ umožnil vybudovat to, co máme teď, fungující trh a osoby a společnosti dostatečně kapitálově silné, aby tu mohly dále investovat a vytvářet nové hodnoty. Naše HDP… Číst vice »

V.N.

Nezapomínejte na to, že ČSSR v roce 1989 bylo o parník před ostatními východními zeměmi. Takže o naši super úspěšné české cestě ve srovnání s ostatními po roce 1989 bych se moc nezmiňoval. Když jsem například přijel v roce 1986 poprvé do Wroclawi , jezdily tam ještě dřevěné tramvaje. Když jsem jel před dvěma lety po dálnici ze Zqorzelce do Krakowa , nestačil jsem se divit. Po tak špičkové dálnici jsem nikde v Evropě dosud nejel…

bently

Souhlas. Podle mě ze všech bývalých zemích východního bloku udělalo právě Polsko největší kvantitativní skok, a vidět to může každý, kdo Polsko v posledních 30 let opakovaně navštívil. Česká republika měla krátce po revoluci větší potenciál, který využila jen zčásti – byť je třeba nezapomínat, že o podobný parník jako byla ČR (ČSSR) v 90. roce před většinou ostatních států východního bloku, byla zároveň i za za většinou států západní Evropy.

watslaw

S většinou sice souhlasím, ale povinnost oddělit majetek správců a akcionářů fondů by se byla dala stihnout bez zdržení privatizace, dokonce by stačilo ji z návrhu neškrtat. A alespoň částečně by to bylo zmenšilo tu dnešní pachuť z privatizace.

Jaaa

„Proto jsme se stali ekonomicky nejúspěšnější postkomunistickou zemí, kterou jsme stále.“ Zapomeňte. Slovinsko na tom bylo na začátku o řád hůř a teď je na tom o řád líp. Byli bychom minimálně na stejné úrovni, nebýt mafiánského klausovského kapitalismu. Vaše klausovské „zhasnutí“, „privatizace musí předhonit právníky“ a „neviditelná ruka trhu“ nás naopak ekonomicky zbrzdily o 10 let. Renomovaní ekonomové navrhovali jiný model. Ale Klaus si mafiánsky protlačil svou, aby udělal ze svých kamarádů novodobou šlechtu. „Uvědomuješ si, že teď se vytváří nová šlechta na dalších 1000 let?“ A vám prostoduchých naivům to vydával za bohulibou snahu optimální pomoci. Transformaci on… Číst vice »

Jaaa

„a přitom bylo třeba vytvořit nové tuzemské milionáře (miliardáře),“ Lež a lež a nesmysl a kde jste to sebral? Ne, jediné co bylo potřeba, bylo zavést soukromé vlastnictví a soukromý kapitál, který bude tržně fungovat a omezit státem regulovanou ekonomiku na udržitelné minimum. Rozhodně NE MILIARDÁŘE, KTEŘÍ BUDOU NĚCO URČOVAT. Vás učil Klaus osobně, nebo co? A ano, právě ty metody byly naprosto chybné, takže BYLA UKRADENA POLOVINA NÁRODNÍHO BOHATSTVÍ, která místo toho mohla sloužit ekonomice. To totálně zničilo zbytky morálky tohoto národa, což je mnohem důležitější kapitál, než prachy, vy miliardáři. Jak se ukazuje dnes s Covidem. Kapitál MÁ… Číst vice »

Tom Matoo

Rozlišoval bych mezi podnikatelem a finančníkem. Finančník pravděpodobně největší od 1918 byl, podnikatel určitě ne. Jinak souhlasím.

Jaaa

Ale jo, takhle se to asi dá shrnout.

px50

a co Tomáš Baťa? to byl PAN podnikatel 20. století, co obouval svět a taky doplatil na létání… nebo pánové Kolben (umučený nacisty v koncentráku) a Daněk, dík kterým se pak v jejich znárodněném podniku vyráběly tramvaje pro celý svět?

Jirka B.

TVL tak nechcete tady srovnávat Kellnera s Baťou, že ne?! Jako všechno beru, byl to chytrý člověk, dokázal toho hodně a zemřel zbytečně, ale Baťa to (již z principu podnikání a nabytí majetku) nebyl. A nesahal mu ani po kolena.

Herold

No, Baťa taky opravdu zbohatnul na kšeftech se státem v době první světové války, kdy dodával rakouské armádě boty.

Jméno

Baťa uměl mluvit před lidma, ale jinak měl ostré lokty, pohlcoval drobné ševce, zbohatl na válečných dodávkách atp. To je ovšem nutná věc, pokud se chce v byznysu uspět. Do jistě míry tvrdou byznysovou náturu Baťů ilustruje, že se v rámci rodiny obrali o majetek a prosoudili mezi sebou také pěknou řádku peněz.

V.N.

Baťa hlavně přišel s něčím , s čím nikdo do té doby nepřišel. A sice s pásovou výrobou obuvi. Kterou vyráběl ve velkém a dostal se tak na takové ceny , kterým malí ševci konkurovat nemohli. Baťa byl takový typ podnikatele, který přinesl něco nového. Nikoliv jako Kellner, jehož úspěchy jsou v podstatě založeny na spekulaci. Navíc u těchto starých podnikatelů se mi líbila ještě jedna vlastnost. A sice to, že investovali do svých zaměstnanců , do svých měst i regionů. Baťa postavil půlku Zlína, stavěl domy pro své dělníky , postavil nemocnici… atd… Ringhoffer pro své dělníky zase zřídil… Číst vice »

jan v

Baťa zdaleka nebyl největším prvorepublikovým podnikatelem. Petschkové, Ringhofferové a mnozí další stáli ve frontě daleko před ním.

Otakar

Ono se lidem hodně plete Jan Antonín Baťa a Tomáš Baťa, pro spoustu lidí je to jen Baťa a pak se úspěchy spojují.

Někdo2

Upřímnou soustrast hlavně jeho blízkým

Rossec

Smutná událost