Muž, který řídí pražskou dopravu. Hostem podcastu bude Adam Scheinherr

Libeňský most. Foto: TSKLibeňský most. Foto: TSK

Cyklopruhy, pražské mosty, rozvoj metra, využití Vltavy, ucpané ulice a mnoho dalších témat pro Adama Scheinherra.

Hostem Ondřeje Kubaly v dalším dílu podcastu Cesty Zdopravy.cz bude Adam Scheinherr, který je od roku 2018 náměstkem pražského primátora pro oblast dopravy.

Adam Scheinherr. Foto: Praha sobě

Adam Scheinherr. Foto: Praha sobě

Lidé ho zvolili před třemi lety do pražského zastupitelstva jako nestraníka na kandidátce sdružení nezávislých kandidátů Praha sobě. Nikdy před tím nebyl profesionálním politikem, je vystudovaným strojním inženýrem a fyzikem. Pražskou dopravu vede v době, kdy systém zažívá zásadní propady tržeb kvůli restrikcím spojeným s pandemií a kdy se dopady pandemie začínají promítat do nižších příjmů městského rozpočtu.

Scheinherr osobně zasáhl do osudu pražského Libeňského mostu, když zastavil plány na jeho demolici a prosadil rekonstrukci, podařilo se mu také díky dohodě o stažení žalob odblokovat stavbu metra D. Za jeho působení na magistrátu začaly vznikat na pražských komunikací stovky metrů nových cyklopruhů, některé z nich jsou však terčem kritiky, že nejsou pro cyklisty bezpečné. V létě čelil kritice za velké množství silničních uzavírek a špatnou průjezdnost Prahy.

Kolik vlastně stojí pražská doprava? Jakým směrem se bude vyvíjet v dalších 10 letech? Je za současné situace udržitelná cena ročního kuponu na pražskou MHD 3 650 korun? Jak to vypadá s novými tramvajovými tratěmi v Praze a podívají se tramvaje opravdu i za hranice hlavního města? Kdy bude jezdit metro C bez strojvedoucích? Jak to vypadá s výběrovým řízením na dopravce na železničních linkách S49 a S61? V jakém stavu jsou skutečně pražské mosty a kdy se začnou jejich velké opravy? Plánuje Praha větší zapojení řeky Vltavy do každodenní městské logistiky? A jak co nejlépe skloubit soužití všech druhů dopravy v historickém městě, jakým Praha je? Tato i další témata s Adamem Scheinherrem probereme.

Otázky mohou pokládat i čtenáři deníku Zdopravy.cz, a to v diskusi pod tímto článkem. Dotazy lze klást do úterního podvečera, podcast vyjde tradičně v pátek kolem poledne.

Tagy Adam Scheinherr Doporučeno podcast Cesty Zdopravy.cz praha seznam
150 komentářů