Motoristům se otevřel letos nejdelší dálniční úsek. D6 ve středních Čechách je kompletní
D6 Hořesedly, přeložka. Foto: Jan Svoboda pro Pragoprojekt

Dálnice D6 se dneškem výrazně prodlouží, mezi Prahou a Karlovými Vary by měla být hotova v roce 2028.
Po letech stagnace, restrikcí a omezování výstavby dálniční sítě se to konečně celkem viditelně hýbe kupředu! Sláva a díky všem zúčastněným! Je to zapotřebí, a na kvákání zelených škodičů mohu napsat pouze tolik, že pokud budete podávat obstrukce a dokonce žaloby na úseky před výstavbou, nebo ve výstavbě pokud možno když žijete na druhém konci republiky, tak vás chytíme a předáme Vás lidem co žijí v dotčených obcích aby s vámi zúčtovali po svém! Protože škodíte především těmto lidem a jejich životnímu prostředí!
Koukám, že mapy.com už novou dálnicí znají, naopak google mapy ji neznají a vedou řidiče po místních silnicích přes Rakovník a Jesenici (protože starou silnicí považují za zavřenou).
V Google Maps je od soboty zadaná, ale čeká se na schválení Googlem.
Někde bude pro 10tis. třípruh (D35-D49), někde asi navždy nic (D73). Ale priority ČR jsou prostě jasný! D6, ať to stojí, co chce a protože 9tis. aut. Že D35 bude o několik let později a na D0 možná prachy nezbydou je jedno.. Ukřičená Vildumetzová nazvala D6 „jako státní prioritu“ tak se všichni pose… co na tom, že už víme, že z Prahy směr Německo, je k ničemu, protože nikdy nebude výhodnější než D5.
Co co takhle se na to podívat z druhé strany. Pokud je možné dálnici postavit rychleji, protože neprotestují NIMBY, pseudoekospolky, místní samosprávy a terén není složitý, tak proč ji nepostavit. Pane Mátl, děkujeme.
Ale proč? Jen proto, že není odpor, i když je to zbytné? Co lepší železnice Praha – Kladno – Žatec – Chomutov a Praha – Kladno – Slaný – Louny – Most? Ať ty proudy stáhneme primárně na koleje… Nic, no.
A tam jsou nejake zasadni proudy v osobni nebo nakladni doprave, ktere by umoznovaly praktickou novostavbu trati? Nejak o nich nevim…
Tak na rychlé spojení vlakem KV-Praha si rád počkám. Jdu si udělat kávičku. Jo aha, ono to tak nějak nejde co? Dálnice zkrátí jízdní dobu KV-PHA na cca. hodinu a ten kdo se nechce kochat z vlaku Ústím nad Labem tu dálnici ocení. Ne každý má volné 3 hodiny na jednu cestu.
Zeleznice, dokonce i elektricka alternativu ma. Sice pres Usti nad Labem, ale ma. Kdo specha, pojede autobusem nebo autem po D6, kdo trva na vlaku alternativu ma, byt pomalejsi.
Časovou alternativu nemá, proto tam píšu že pokud někomu nevadí trávit jednou cestou skoro 3 hodiny, tak to vezme přes Ústí. No ještě to jde vzít i přes Plzeň, takže má vlastně 2 alternativy vlakem.
Potřebné je oboje, D6 se staví už od 90 let. Lidé jako Bárta výstavbu na roky zastavila.
Kdyz tak po dalnici bude jezdit nějakých 10k aut, jaký ekonomicky smysl tam bude mit stavět novou trat na nějakých 160-200?
To pláčete na špatném hrobě. Pomníček totální neschopnosti za přidělené peníze něco kloudného postavit stojí v úplně jiné ulici než je sídlo ŘSD.
Protože peníze nerostou na stromech a měli by se řešit hlavně priority s velkou intenzitou a ne tam kde úředníci nemají žádnou práci, těm by selíbilo stavět na Sibiři.
Ehm. Připravuje se vše, ale staví tam, kde to už jde. Co je na tom k nepochopení? Jinak díky naší zcela nemoudře vymyšlené legislativě máme všichni, co se podílíme na přípravě dálnic, tolik práce, že byste to dělat fakt nechtěl. Věřte mi, žádná pohodička. Tuny zbytečných lejster a pořád dokola, kdykoliv nějaký Páťa pošle prázdný dopis 5 minut před vypršením doby.
Pokud naším problémem NEJSOU primárně peníze tak bych s vámi souhlasil, ale bohužel peníze budou vždy až na prvním místě, takže ty utracené za D6 mrzí a budou mrzet na jiných místech (například na D35 můk Mohelnice, kde se kvůli „jenom“ penězům nestaví ale čeká se na PPP… pročpak se PPP neřešila D6??).
Staví se, co je připravené. Na PPP lze převést delší ucelený úsek, který je v takovém stádiu košatého procesu povolování, že příprava PPP výrazně nezpozdí zahájení stavby. Taková situace na D6 nenastala.
Totéž NemaŠe, kde vydávání stavebních povolení pokročilo tak daleko, že zahájit přípravu PPP by stavbu zbytečně oddálilo. Myslím, že tam jsou i nějaké dotace z EU, které by propadly.
Ono když se příprava pozastaví a čeká se na PPP tak je slyšet křik nespokojeného davu, když se staví hned ze státního tak taky. Nevděčná to práce.
A tady to s tou indukci neplatí? Jen u rozšíření dalnic kolem Prahy?
Prozradím vám tajemství: S tou indukcí to neplatí nikde.
Jinak nemělo by se jednat o nejdelší letošní otevřený úsek dálnice. Janov – Opatovec na D35 má cca 16,6 km, čili o 2 km více než tento dvojúsek.
Úsek Janov- Opatovec na 11,7 km
Mea culpa, vycházel jsem ze zdroje na ceskedalnice.cz, tam je skutečně uvedeno 16,6km.
Právě koukám na stránku https://www.ceskedalnice.cz/dalnice/d35/ a délka 16,6 km je tam uvedena u sousedního úseku Opatovec – Staré Město.
Janov – Opatovec má necelých 12 km. https://apdos-v2.creativesound.cz/media/Stavby/56/letak/infoletak_d35-janov-opatovec.pdf
Pristi rok nic. Seskrtal jsem penize na vystavbu
To jsi ty Bureši?
Neboj, Dlužena natiskne peněz co hrdlo ráčí. Zatím si nastuduj, jak probíhá státní bankrot (bolševik tomu říkal v 1953 „měnová reforma“).
To je dobře, jednou dojít musely.
Když člověk posuzuje ekonomiku investic státu dle svého měsíčního rozpočtu na lahváče, tak to tak působit může.
Braník je už léta v 2 litrových PET lahvích.
Sice podle sčítání asi nejméně vytížená dálnice, ale super. Třeba to pomůže i oblasti kolem D6, je to tam takové vylidněné. Obzvláště kolem tohoto, dnes zprovozněného, úseku.
Naprosto s Vámi souhlasím! Mohlo by to vylepšit okolí.
Také podle mě definitivně začne být rychlejší cesta z Prahy do Mariánskych Lázní po D6 než po D5. Uznávám, že konec bude klikaty. Ale bude úspora cca 50 km za zpáteční cestu.
Ono se zatím není čemu divit. Velká část historicky chyběla a velká část úseků se bude dokončovat až v letech 2027 a 2028. V tu chvíli už D6 začne být plnohodnotnou alternativou pro tranzit do Německa, takže ta vytíženost určitě poroste.
Tranzit do Německa neporoste, protože nemá proč. Za hranicemi není žádná navazující dálnice a žádné významné město. Všechna německá sídelní města jsou a budou rychlejší před D5. Hlavně úsek KV-st. hranice, kde jsou už dnes obchvaty a MÚK, je plýtvání omezeným rozpočtem.
Existuje o tom seriozní rozvaha přímo od ŘSD KV: https://www.dnoviny.cz/infrastruktura/rsd-chysta-kompromisni-variantu-dostavby-d6-k-nemecke-hranici
D6 je trochu „hladová zeď“ pro zaostávající oblasti kterými vede, i tak má ale smysl a chtělo by to rychle začít připravovat podobnou pro Jesenicko pokud nechceme aby se tamní obyvatelé rozhodli že jim bude lépe v Polsku.
Mohla se místo toho stavět můk Mohelnice na D35, o které se snad nedá pochybovat že je důležitější než D6, a čeká se „jenom“ na peníze takže PPP… aspoň tu pitomou můk mohl stát postavit za své, rychleji než probíhá mašinerie ppp, kdyby peníze neodčerpala D6…
Kvůli nestojící křižovatce se bude nadále jezdit přes Líbivou i když je následující úsek hotový, zdravíme do Karlovarského kraje, prej že to nikomu neublíží 🙁
Škoda, že není možní stáž na ŘSD nebo někde kolem příprav dálnic. Možná byste ledacos pochopil. Mátl a kol. to opravdu tlačí opravdu neskutečným způsobem. Být tam lidi z Dlážděné, tak jezdíme po polňačkách s modrým zábradlím nad propustky a o dálnicích čteme pohádky ovčí VRTbabičky.
Za KV děkujeme a těšíme se na další úseky. Nikdo se nechce na festival trmácet po staré, úzké silnici.
Když se podívám na plánovač cesty Praha – Wurzburg, tak se to liší o cca 15 minut ve prospěch D5, to už je slušná alternativa. Frankfurt má rozdíl 27 minut, to už je naprosto zanedbatelné na té délce.
Takže to takových 20% cestujících bude mít „jenom“ o 10% delší jo to je alternativa… akorát když bude na D5 uzavírka.
Je vidět že o tom vůbec nic nevíte, už dnes spousta z nás kamionaku jede trasu od Frankfurtu na Prahu raději po D6 jelikož je to o dost příjemnější než se zajebat na Rudné, teď to díky těmto úsekům bude zase ještě víc výhodné
více by pomohlo kdyby se na tom západním kraji Prahy dalo někde zaprkovat … ale chápu, to je dneska sprostý slovo ….
Pro lepší pochopení to píšete jako Pražan, dojíždějící za prací nebo jako návštěva?
Píšu to jako bývalý pražan teď už nedojíždějící za prací, rodilý na karlovarsku a mající nějaké nemovitosti tamtéž. Pomohlo Vám to nějak?
Jako že tam teď konečně všude v okolí vyrostou sklady?
Ty už tam dávno jsou. Pavlov, Hostivice…
Tady někdo pindal o hejtmance. Ta s D6 nemá nic společného. Sotva di ohřála židli na které sedí…
15 km? :D:D To mají na dalších 10 let splněno.
Jste jen provokatér, nebo nedokážete vnímat ani základní fakta?
Cheap ragebait
Tak zas abyste šel…
Jen tak dál. Tento rok bude krásná nadílka nových úseků.
Fap fap a děkujeme ó velký pane Mátl. Jediné co mě na tom mrzí, že skončí pravidelná měsíční dávka přeletů nad těmito úseky od Banana dronu.
Prý se přesune na D7 🙂
Ještě bude přelet po otevření 🙂
A D49 chybí 200 m asfaltu a platná razítka ŘSD
Tam chybí hlavně ten další úsek na Čubovu dálnicu.
No… Určitě, ale i těch 200m by bodlo.
Přesně, souhlasím!
Věděl by někdo, proč aspoň nezprovozní sjezd/nájezd u Třebětic?
Výborně!
A nemotoristům-vláčkařům? 😉
Nějaká skanzen trať?
Nově vymalovaný podchod v Ústí nad Orlicí. https://zdopravy.cz/ptaci-v-hlavni-roli-sprava-zeleznic-zkousi-ozivit-podchod-v-kterem-zamalovala-dila-studentu-256296/
Nově vymalovaný podchod je i v Běchovicích.Sprejeři postupují ihned ve sledu za malíři.Bonusem je zarovnání děr po vytrhaných držácích dráhy šplhacích plošin pro vozíčkáře.Nově zamalované jsou i výtvory studentů v pochodu v Uhřiněvsi,kde ihned za malíři také postupují sprejeři.Kamery na SŽ patrně ještě neznají.
Trochu málo za ty prachy…
A pak že se železnice nerozvíjí
Ano, taková pěkná první vlaštovka….
Jen škoda, že nám teď všechny odletí na jih….
Aspoň budou mít v Dlážděné čas nabrat síly na novou, úspěšnou sezónu.
Držíme palce a posíláme pěknou písničku.
Cyklická obnova téměř kdekoli po síti? 😉
Někde dokonce i cyklistická 😀
Jj, ta už pak ani tu cyklickou nepotřebuje. 🙂
Čištění fasády a ošetření trámů proti škúdcům na nádražní budově v Hlinsku.
Přeložka u Čelákovic, je to několik týdnů. Ze stopy z doby C.K. monarchie do něčeho soudobého dle účelu trati.
Plánujeme trať na letiště, nebojte se…
Už je známé i století, kdy se to realizuje?