Dopravci Železnice Železniční průmysl

Motoráky z Německa koupily ČD přes švýcarskou firmu, většina je už v Česku

Vozy Stadler RS1, které nakoupily České dráhy u německého dopravce SWEG. Foto: České dráhy
Vozy Stadler RS1, které nakoupily České dráhy u německého dopravce SWEG. Foto: České dráhy
Posledních devět motorových vozů dorazí Českým drahám příští rok po opravách.

Do Česka už dorazilo už prvních 13 z 22 nakoupených motorových vozů Stadler RegioShuttle RS1 pro České dráhy. Po prvních pěti vozech přivezených minulé pondělí dorazilo do depa Českých drah i dalších 8 motorových vozů. Zbývajících devět přijede až v příštím roce po opravách vyššího stupně.

České dráhy také zveřejnily, od koho motorové vozy po německém dopravci SWEG Hohenzollerische Landesbahn koupila. Jde o švýcarskou společnost Heros Helvetic Rolling Stock GmbH. Vyplývá to z písemné zprávy zadavatele, kde je ale kupní cena anonymizována. Podle informací deníku Zdopravy.cz má jít o zhruba 700 tisíc eur za kus. Švýcarský obchodník s použitými vozy prodal Českým drahám 22 z celkem 24 vozidel, které od SWEG koupil.

České dráhy na profilu uvedly, že pokud by vozy nekoupily, měly by problém zajistit „aktuální a budoucí smluvní požadavky objednatelů na dopravní obslužnost v závazku veřejné služby u kategorie vozidel DMU70“.

Motorové vozy RS1 sloužily ještě do předminulé soboty na pravidelných linkách v Bádensku-Württembersku. Jsou z roku 1997. Dopravce počítá s jejich nasazením od prosince 2021. Motorové vozy musí absolvovat ještě takzvanou bohemizaci, tedy úpravy pro provoz na tuzemských kolejích.

Podobně nyní modernizují České dráhy jednotky Stadler GTW v ŽOS Zvolen pro provoz v Olomouckém kraji. České dráhy jednají s několika kraji, na které tratě je v průběhu roku 2021 nasadí. Podle Jiřího Ješety, člena představenstva Českých drah, je o ně zájem v celé řadě regionů, například v Libereckém, Plzeňském, Pardubickém nebo Středočeském kraji.

149 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Prosím také něco do jižních Čech

Gajda

Ta firma má na prodej i docela zajímavý vagonky

Mišin

Mají i zajímavou referencí – VT628 do Kanady: https://youtu.be/a00F0syvRiI

Někdo

der Abfallstoff

Liboros

Vypadají hodně slušně.

franzJosej

20 let stary kraxny. ale proti cesky lokalce z 50. let super.

Dominik

Předpokládám, že to lokálkou myslíte vozidlo, jaké lokálkové vozidlo z 50.let je v pravidelném provozu? 810 jsou mladší.

joska

Jen se ptám , kde se na všechny ty zaježděné motoráky berou prachy ? To cálujou kraje, stát , soukromý dopravci ? Jsem zvědav kde , jak ,za kolik jsou připravené servisní depa. Nikdo nemá peníze každý chce podojit stát , nějak to všechno nejde dohromady.

Apollo17

Je to jednoduché.Prachy na nákup dá dopravce a pak je proúčtuje zákazníkovi,který si objednal vlaky,které ty motoráky vozí.To jsou kraje u Os,stát u R,něco zaplatí cestující.

joska

To je tak jednoduché, že dopravce ,např. soukromá Arriva zaplatí cash a kraj zaplatí aniž by dopředu věděl jak bude Arriva prosperovat. Když ne tak to stát zatáhne. Vlastně je to jednoduché. Všude dluhy kam se podíváš. Kdo nechce tak je nevidí.

Zyx

Divam se ze ten odkaz uz v diskuzi je, tak snad Jen doplnim historia vozidel na Regionální urovni provozu v puvodnimdinger pusobisti:

Od 70-tych tazene soupravy + Uerdinger

Od 1988 VT 628.2

Od 1997 Regio Shuttle 1

Od 2020 Lint 54

Zda misto narku nad neexistujici nahradou zrovna nepremyslet nad tridou vozidel Lint 54. Nasazeni RS1 v Libereckem kraji to ukazuje, jak u CD, tak i nasazeni u DLB

Jerry

A přihlásil se do vyberka alstom na nové motoráky ?

Avlaky

Hlavně ta cena je trochu jinde

Jerry

Kolik?

Lukáš David

Doufám že se část z nich objeví na trati 074…. Tam ted budou cestující jen přibývat, Brandýs je momentálně nejrychleji rostoucím městem v ČR…

Jakub

Nevím, zda je nejrychleji rostoucím městem, nicméně souhlasím, že 074 by si po opravě lepší vozidlo zasloužila…

Lukáš David

Stavi se tu 3 sidliste dohromady o cca 950 bytech (pri predpokladu 3-4 obyvatelich na jednotku), do toho x set rodinnych a radovych domu… do 2 let ma Brandys-Boleslav minimalne 25 tisic obyvatel… Myslim si ze zadne mesto nedosahuje, takoveho procentualniho zvetsovani, mluvi se ze kdyz vsechny projekty vyjdou takdane dvojmesti bude mit 40 tisic obyvatel… proto i zeleznice by mela se prizpusobit tomu ze se zvetsi jednoznacne poptavka…

Jackub

Jenže Brandýs spáduje do Prahy, kam z něj ale žádná trať nevede…

X 1

Když by se udělala odbočka z hlavní tratě (Pha – Lysá n/L) přímo do Brandejsa a eliminovala se úvrať respektive přestup v Čelákovicích, tak by se minimálně v hodinovém taktu na spojení Praha – Vysočany – Brandýs n/L.- Kostelec n/L.- Neratovice, uživil i Elefant.
Protože logicky vzato, zástavba kolem milionového města se bude jen rozrůstat. Nikdy ne, klesat. V tomto, byť se zpožděním kopírujeme západ.
Ale je také samozřejmě nutné myslet i na další aspekty. Aby například trať od Vysočan měla dostatečnou kapacitu, pojmout predikované módy dopravy.
Dle mého názoru, je dvojkolejka na příměstský S-Bahn málo.

Josef Král

Psalo se o trolejbusech do Brandýsa.

X 1

Trolejbus do Brandýse nad Labem považuji za ještě větší magorárnu, než je ta moje. 🙂

Filemon44

Jenže to je to kdyby …… Kdyby se kdysi postavila trať Turnov-Praha v původně zamýšlené trase, ležel by Brandýs na rychlíkové trati.Ale znáte ta kdyby o rybách a rybnících….

Lukáš David

Uprimne i kdyby to nechali tak jak to je, tak i tak se na soucasne infra zvetsi poptavka i po vlaku, zcela jiste i pro soucasne spoje to bude znamenat jiste zvyseni frekvence cestujicich..

franzJosej

logicky to byly zentralboehmen sudety. Brandeis se to jmenovalo

všd

I když v naprosté většině spáduje do Prahy, ti lidé jezdící do Čelákovic a Neratovic existují též. Plus druhá věc, ty zastávkové busy jsou stejně pomalé, jako vlak přes Čelákovice.

Tomáš

Jak je to s kapacitou RS1? Je vhodnou náhradu za 814? nebo spíš jako náhrada za 810?
Možnost objevit se na trati 120 či 93

Jerry

Existuje Googl

medical_examiner

840 je náhrada 814.
Odpovídající náhradou za 810 je Lint 27.
Odpovídající náhradou za 814.2 je 844.

Jarda Š.

Je to velmi vhodná náhrada za 814 tam, kde nejezdí plné a kde trať umožňuje vyšší rychlost než 80 km/h.

tecka

Neexistuje někde nějkaká tabulka, kde jsou uvedeny řady vozidel , rok výroby a počty dnes provozovaných? Pokud ne, tak asi takto to vypadá s věkem motoráků u nás v porovnání s dodanými dle článku. 801 … vozidlo vyrobeno cca 1948 … počet v pravidelném provozu 0 830 … vozidlo vyrobeno cca 1949 … počet v pravidelném provozu 0 831 … vozidlo vyrobeno cca 1949 … počet v pravidelném provozu 0 815 … vozidlo vyrobeno cca 1950 … počet v pravidelném provozu 0 820 … vozidlo vyrobeno cca 1959 … počet v pravidelném provozu 0 850 … vozidlo vyrobeno cca 1962… Číst vice »

Mišin

No třeba ty RS1 jsou tady: http://www.bahnseite.de/RS1_Lieferliste.html

tecka
Toníček

Hmm…
Na této stránce je schován i odkaz na německou stránku
http://www.baureihe810.de/bahn/br810.html
zajímavá stránka.. 🙂 To jsem netušil, že něco podobného existuje.. 😀 😀

BND 30

Jak tě mohl dodnes míjet legendární vůz řady 810…to nechápu…

Toníček

810 samozřejmě znám.. 🙂
Netušil jsem ale, že existuje Německá stránka speciálně věnovaná těmto vozům.
Ale tak trochu to vlastně chápu. Oni jsou docela unikát a svým způsobem jsou kouzelné…
Vždyť existují tratě, kde je to buď 810 nebo bus. Tam je ani RS1 nezachrání…
Dnes už je, ale na řadě jiných tratí 810 potřeba nahradit. A to rychle…

Petr766

A teď otázka. Tentokrát to šrot je nebo není? Když ho kupuje správný nábřežní dopravce?

Jerry

Furt dokola.. že?

švestka

Proč dokola? Kdyby to přivezla Arriva, tak budeš jeden z prvních, co tu bude blábolit o šrotu a Krušnohorec o popelnicích. Tak se radši ptáme, soudě dle histerické reakce to bude výkřik techniky.

Jerry

Blabolite vy

Pajoš

Tak z obecného českého pohledu o šroty jít určitě nemůže. 22 let je v téhle kategorii motoráků na naší železnici ještě celkem nízký věk a to i bez ohledu na to, že koncepcí je to i dnes moderní vozidlo. Navíc po modernizaci tomu půjde těžko něco vytknout – interiér, dynamika, klima, nízkopodlažnost.
A podíváme-li se na to konkrétně, tak předpokládám, že vytlačením 810 a 814 to bude na příslušných výkonech veleskok. Takovýchhle motoráků potřebuje ČR ještě možná 10x tolik.
Až mě mrzí, že v mém okolí máme ty high-tech 811 a ne tohle. S tímto bychom si 15 let vystačili.

Jerry

Přesně …škoda že ten náš kraj si vymyslel řadu 811 , zbytečně vyhozené peníze.

Pajos

Nechápu proč tady mate tolik mínusu (+5 -6). Ano jsou lepší než 810, ale za to prachy a budou tu jen do roku 2025! Jasně pak půjdou někam dále ale ani na jednu ze tří trati kam jsou určeny výkonové nestačí a to ještě v úseku opava-krnov se dá jezdit i 120 …

medical_examiner

Moje rámcové výpočty vycházejí na 470 motorových vozů obdobné velikosti.
S tím, že by se pak všechny 809 – 814.2 odebraly do šrotu.

Pajoš

Mohu se zeptat na to, jak jste k takovému číslu došel? Neříkám, že nemáte pravdu, ale vypadá to jako šíleně velké číslo. Díky za info

Jerry

To by mne zajímalo..jak stě k tomu došel?na některé spoje stačí modernizované 810, max. Ale 40 kusů

Pajoš

Nejde o to, že na některé spoje modernizované 810 nestačí, ale otázka je spíš jak dlouho to ještě půjde. Když už se zaplatilo 14 mega za tu 811, tak je třeba si to užít. Na takové trati jako je třeba Suchdol n. O. – Fulnek v tom problém není, ale co ETCS? Vyplatí se do 811? A když už těch 10 mega do toho dáme, tak jak dlouho ta 811 pak ještě bude jezdit? Do roku 2035? To jí bude už přes 50 let … a co s tím dále? A je vůbec udržitelné provozovat za takových nákladů vlaky na… Číst vice »

Jerry

Na Fulnek a Budišov 811 dobrý.. ale proč na Studénku- Veřovice..ta se má dratovat..nebo tam pořídit rs1

Pajos

No na Budišov 811 snad jen dočasně. Je to hodina cesty a místy velká stoupání.
Drátování 325 to je nekonečný příběh. Já ho znám už min 30 let. A tak nějak nevěřím tomu že se to stane v příštích deseti letech resp. Dříve než se zadratuje ova-frenstat. Trať 325 je dlouhodobě příkladem mizerné koncepce. Zatím úplně nesmyslná odbočka na letiště, dopolední JR v úseku Kopřivnice-Verovice a nekonečné držení 810 na takhle sklonové náročné trati kde se v úseku s rychlosti 80 vlaky plouží 50 … Škoda mluvit

Jerry

Proč si je teda nekoupil? ČD už tento typ již má.

Petr

Zatím je . V najbrtu to bude výkřik techniky 🚂🚃🚃

Zapa

Já jsem třeba nikdy netvrdil, že to co sem dotáhla Arriva je šrot, ale začínáte si koledovat o to, že brzo změním názor. Nebo co chcete slyšet? Tentokrát byly rychlejší ČD, tak ať Vám třeba praskne žilka.

Pe.tr

Spíš sklízíte co sejete . Myslím , že nám , jako platícím cestujícím , přijdou tyto i jiné vlaky vhod . Osobně jsem spokojen i s těmi stařešinami od Arrivy .

Jerry

Arriva má vlaky. Já myslel že je to vetrijeska.. po smrti podle toho smradu

Chronosphere

Jste trapná osoba.

Pajoš

Není to příliš osobní na tak anonymní diskuzi? : – D

švestka

Asi tak.

Jerry

Když můžete tak si rypnete

Jerry

Ty seš raketový inženýr

Luboš Beneš

Zkuste to srovnat s 810 nebo její reinkarnací…proti tomu je Arriva luxus na kolejích…teda z pohledu platícího cestujícího.

Jerry

No tak 810 po modernizaci na některé krátké tratě ano.jinak 810 patří do žiletek.arriva motoráky jedine ty linty,845 to je … Vejtraska po smrti.

Od lesa

Ty seš fakt mimoň…

Pajos

Problém je asi spíš v tom že to všude nenahradilo jen 810/814. Tam kde jsme na R dostali místo 843/854 arrivu s 845 tak se nic nepohlo vpřed. Jedna stará vozidla nahradila druhá a pokrok do 21 století se nekonal. A tím že MD chce s arrivou prodloužit ten stav zakonzervujeme a dojdeme do stavu kde jsme byli.

Od lesa

A já myslel, že vy to máte za sebou podle toho smradu))))

Zapa

Takže se shodneme. Kdo seje? Opět jen pár ultras a rázem se kvůli nim hodí všichni do jednoho pytle. A o tom píšu i já. Mám určitou trpělivost, ale ta má své hranice.

Jackub

A když vám ta trpělivost dojde, tak… co vlastně? 🤔😁 Opravdu mě zajímá, jak tímto zlověstným konstatováním míříte a čeho se máme obávat… 🤔

Gwann

ze pár debilu vykládá něco o B247 jako výkřiků techniky a pokroku, na který ARRIVA, RJ či kdo nemá, Vám nedává oprávněni se chovat jako úplně stejný tydyt a troll

Xaver

Vy třeba ne, ale jiná třeba jo.

Gwann

pripadate si jistě moc vtipný. jste však…

Tamara Bobuľová

Mohly by je dát např. na linky z Mladé Boleslavi.

Tamara Bobuľová

Jojo ty regíny jsou strašný třeba do Trutnova jet s tím je hrůza.

Gogo

Ono je to dost dobře možné protože fírové z MB si dělají zaškolení na ř. 844.
P.S. odkdy se jezdí z MB do Trutnova?

Iva D.

Vážně? A kde?

Alibaba

Nebo do Turnova?

Tamara Bobuľová

Do Turnova to víte auto korekt.

Avlaky

Tyto nahradí 810 za Reginy budou Sharky

medical_examiner

To se ale možná shodneme
814.2 > 844.
Ono by to i velikostí odpovídalo. Dalších 55ks 844 by mělo stačit. Co myslíte?

Tom

Spíš by mě tedy zajímalo, jestli je tenhle typ vozů u Heros Helvetic Rolling Stock GmbH nějaká rarita nebo je ta společnost schopná získat větší počet podobných vozů. To by tak bylo hodně zajímavé…

sch

Předkupník

Avlaky

Doufám že zbylé 2 koupi nějaký dopravce co provozuje v dopravu v Čechách

Mišin

Ty zbylé dva nejsou na prodej – budou se pronajímat. Nechali si ty novější z r. 2005 , s klímou a aut. spřáhlem, pravděpodobně VT46 a VT47 Hzl. Nejsem si úplně jistý zdali původním majitelem byla přímo SWEG/Hzl, protože třeba ty nové Lint-y SWEG jen provozuje a majitel je spol. země BaWü a i u jiných dalších vozidel vč. dalších RS1 tomu tak je. Jinak tady si tu transakcí moc pochvalují…
https://www.sweg.de/html/aktuell/aktuell_u.html?&cataktuell=&m=989&artikel=14874&stichwort_aktuell=&default=true,%20https://www.sweg.de/html/aktuell/aktuell_u.html?&cataktuell=&m=989&artikel=14874&stichwort_aktuell=&default=true

a8n

VT 46 a 47 mají šroubovku.

Xaver

Podle mě skvělý kauf. RS jsou super a jediná možná náhrada za 810.

jan

Jediná nevýhoda je cena ETCS, kdyby ten krám nebyl tak drahý.

David

Dobré je, že nepůjdou na Moravu. Nebude u nich potřeba dělat Moravizaci.

Jiří Kocurek

Ještě že nejdou do jara. Jarovizace by u nich nefungovala.

Luděk Štěkala

I ze Slezska dodávám, že bohemizace je podle mě hezké slovo. Na druhém místě hlasuji pro jarovizaci a pana Davida vyzývám k navržení třetí alternativy, třeba změním názor.

Vojtěch

Silesizace…

Jerry

Jako že by tam byl automat na slivovici?

ABC

do švestek!

Jerry

Snad že švestek

Gwann

vy tim chcete přejet Švestku a jeho rodinu?

Gwann

asi myslel, že by se řidiči pult vyměnil za cimbal. to by tak odpovídalo…dotycnemu

Gwann

a taky dobře že je nemáte vést vy…tu davidizaci by nepřežily.

Vlk

Takže vlasně nákup století. Češi se budou vozit ve FUNGL nových strojích……
To zase němec přišel k randálu peněz za šrot, který by jinak skončil ve šmelcu.
Ty z nás musejí mít srandu a legraci jak ve 21 století stát z EU kupuje ojetý šrot.

Jiří Kocurek

Ale tak jistě, 814 je spoň česká a co natom, že je ještě dražší.

Jerry

814 už se několik let nedělá.a ano je to kram

medical_examiner

V tom se rozhodně shodneme.

Xaver

Nevím, že by někdo u nás měl legraci např. z Bulharů, že od nás nakupují ojeté tramvaje. Proč by měli mít Němci legraci, že nakupujeme jejich ojeté motoráky? Nebo se jedná jen o vaší vlastní psychologickou projekci? 😉

Lukáš

U vlaků je to špatně zato u aut je to v pořádku 🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️🤣🤣

kosmik68

Němci mají legraci z toho že oni si koupí nové s EURO 7 a ETCS za peníze EU páč jsou chudá rozvojová země.

Luboš Beneš

Tak Němci s frantíkama zatím tenhle dotační bordel platí. To že ho umíme skvěle rozkrást je jiná. Němci kupuju, my platíme studie, modré zábradlí, 3 hodiny na 2m a jiné účelnosti.

MildaIV

Frantíci tak moc ne, v přepočtu na obyvatele platí mnohem víc třeba Rakušáci.

Iva D.

Tak, tak. Lepší když Češi kupují ojeté železniční vozidla a platí za ně, než výhodnější národy silniční a berou si je i bez placení 😉

Xaver

Tak to jsem nějak nepochopil…

Zrzek

Němec se zase tak nemaloval, ale Švýcar. By mě zajímalo jakou z toho měl provizi(zisk).

Zrzek

Oprava-nenapakoval.

Kubrt

Nevíš, jakou měl „Švýcar“ provizi, ale víš, že se napakoval. Neuvěřitelné.

Zrzek

Myslíš že to dělal pro lásku k ČD.

Kubrt

Ne, dělal to pro svůj zisk. Ale nechápu, jak můžeš v jedné větě říct, že nevíš, jakou měl provizi, ale víš, že se napakoval.
Asi bude problém v chápání slova napakoval. Já tedy tomuto slovu rozumím tak, že dosáhl zisku vysokého, neobvyklého.

BND 30

Třeba si myslí, že mu ty dva zbylé motoráky zůstaly jako provize 🙄

Jakub P

Nemohl z toho mít normální přiměřenej zisk jako řada obchodníků, který běžně nakupujou zboží a prodávaj ho dál?

Peeetr

Problém je, že to byl zcela zbytečný překupník, který tomu nepřidal jakoukoliv hodnotu, jen ubral.

Jakub P

Jak víte, že zbytečnej? Koupili je, šli do rizika, že je nikdo nebude chtít, třeba měli v plánu nechat si je a pronajímat je, akorát je z ČD ukecali, že by je radši chtěli koupit, než pronajímat.

Taky nepochybuju, že na mým ojetým autě ten autobazar vydělal. Já jsem s tím, co mi prodali a za kolik, spokojenej…

Gwann

mohl jste to zařídit levneji

Zrzek

Když prodáváte něco co nejde pořádně sehnat tak si přihodite, věci denní potřeby zase můžete prodávat s nižší marží a zisk naženete obratem. Běžná marže je 100%+DPH, které v tomto případě není. Ale při velkých zakázkách není problém jít na 75%. Dále záleží jak zdatný jste obchodník a kolik se vám takových obchodů povede za rok, zase možnost jít s marží dolů.

Jakub P

Nepsal jste o pár příspěvků výše, že nevíte, jakou provizi měli? A teď najednou hážete procentama marží, jako by se nechumelilo, to je trochu divný, ne?

Milmic

Ojetý německý šrot je problém, že jo, ale že KDS bude tahat nákladní vlaky sergejem odkoupenym z muzea, z toho každý tleská ušima od radosti.

Václav

Jenže to bude jenom dočasné, protože lokomotiva prochází GO a je třeba, aby se zaběhla, dokud je motor, který byl repasovaný v Lotyšsku v záruce. Potom bude jenom v příležitstném provozu.

Jakub P

Bez uzardění přiznám, že na auto, kterým jezdím, bych jako na nový neměl, nebo jen kdybych začal brutálně šetřit na všem ostatním, za což mi auto nestojí. S kamarády si to nijak nevyčítáme, ani s těmi, kdo jezděj v horších a ještě starších autech, ani s těmi, kdo si kupují luxusní nový auta. Občas někdo někomu nějaký prodáme i mezi sebou, když někdo kupuje nový nebo novější a to starý je ve slušným stavu a někdo z kamarádů o něj má zájem… A přijde mi to jako normální a fajn stav věcí.

Jarek

To je hezký, ale jak vidíte, čtenáři Sputnik News Vlkovi jste k smíchu.

Jakub P

Ať si poslouží, mě to nijak neublíží a on třeba jinou radost v životě nemá.

medical_examiner

Co takhle operativní leasing?!

Jakub P

Jo, to by byla spolu s leasingem jedna z možných cest při tom náročným šetření na ostatním. Za to mi nový auto momentálně nestojí a je otázka, jestli někdy bude.

Jarek

Vy máte taky IQ psovité šelmy, že byste šrotoval zánovní vozidla?
Doufám, že s živíte rukama a že vám to jde líp.

BND 30

Živil se rukama…
Ale když to ti okolo něj viděli, tak mu dali radši brčko…

Gwann

neurazejte psovite šelmy…

Gwann

když byl někdo tak chytrý že po tisíci a prvé spolu s Jarou Cimrmanem proslapaval slepé uličky, tak pak, po seznani že tudy cesta nevede…musí koupit za poctivý gros jety motorak.

můžu nadávat, můžu s tím nesouhlasit, ale psí štěkají a karavana jede dál. kdyby se měla kvůli takovým skarohlidum zastavovat, ta budeme jak můj kamarád. kupuje již 15.rokem ideální být. mezitím bydlí v nájmu a ceny se znekolikanasobily…

BND 30

Takže vlastně švýcarská kvalita.

Kubrt

Made in GDR.

Bpee

Ano, RS1 se vyráběly v Berlíně. A teď nevím, zda to je bývalá továrna Waggon Union, nebo něco nově postaveného… každopádně je to ve čtvrti Pankow.

Kubrt

Dle mých chabých znalostí němčiny se zdá, že dnešní továrna v Pankowě (dříve NDR) byla postavena v 90. letech už pod křídly Adtranzu. Genetická stopa WU tam je (WU – ABB Henschel – Adtranz), ale WU byla „západoněmecká“ firma a továrnu měla v západním Berlíně.

Arthur

Vývoj začal ještě pod ABB Henschel (Waggon Union) v dobách, kdy ještě Adtranzu nepatřil, první kusy dokonce vznikly v Západním Berlíně v Tegelu, fabrika v Pankow nebyla ještě hotová.
A krom toho vývoj kastle byl dělaný ve VÚKV v Praze.

Michal

Dalo by se zjistit proč nevzali všech 24 vozů?

Lemmy

Teoreticky finanční limit transakce, prakticky to bude nějaká nábřežní logika. Jen se po nich zasyčí…

Adam H

Proč hned ten útok na ČD? Třeba byly po nehodě a neprovozní, ..

Jarek

Někde jsem zaregistroval, že poslední dva kusy byly nějak jiné a nebyly na prodej, ale na pronájem. To je rozumný důvod.

Iva D.

Ty dva může koupit Arriva a bude mít je mít do libereckého kraje pro Půtu, až převezme po ČD Jihož. Jsou to přesně ty dva co jsou teď ČD a k Arrivě nepřijdou.

Gwann

obávám se, že by se dvěma stadlery úplně jizerskohorskou železnici neobslouzili…vzhledem těm cca 15 jednotkám co mají stále CD v Liberci…

Gwann

nikdo je nechtěl prodat? atypické oproti koupenym? po nehodě?

proč tolik nevůle a nenávisti. běžte si zobnout

Avlaky

Možná je někdo koupil před nima

Kubrt

Nene, nechal si je a bude je pronajímat přímo Heros. Takže Iva D možná není tak daleko od pravdy 🙂

M&R

Třeba GWTR pro Trutnov – Teplice…

Avlaky

Tam je v plánu jinačí chuťovka

medical_examiner

Hurvínek?

M&R

Takže GTW, jak již jste naznačoval jinde?

Vlakvedoucí

SA 134?

Dash9

Každopádně SWEG mělo 24 vozů, z toho 22 jich bylo z roku 1997 a dva z roku 2005, tak předpokládám, že si nechali ty dva novější.

a8n

VT 46 a 47?