umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Most Kníničská přes brněnský okruh se za týden otevře v plné šířce

Most Kníničská. Pramen: město Brno
Most Kníničská. Pramen: město Brno

Ředitelství silnic a dálnic splní slib a ještě před koncem listopadu zcela otevře provozu most Kníničská na mimoúrovňové křižovatce s brněnským okruhem (Žabovřeská). Konkrétně se tak stane po několikaměsíčním omezení 19. listopadu. Oznámilo to město Brno v tiskové zprávě.

Most bude zprůjezdněn v obou směrech, tedy ve směru od Pisárek i od Bystrce. Uzavřená ale zatím zůstane spojovací větev ve směru od Bystrce (II/384) na Žabovřeskou (I/42). Most procházel opravami od konce března letošního roku, zpočátku byl uzavřený zcela, jednosměrně od Bystrce přes něj řidiči mohli projet od začátku září.

Práce související s výstavbou velkého městského okruhu na Žabovřeské ulici. Druhá etapa projektu začne v dubnu a zahrnuje přeložení tramvajové tratě do tunelu pod Wilsonvým lesem, což umožní rozšířit Žabovřeskou na směrově rozdělenou čtyřpruhovou komunikaci. Druhá etapa nedávno získala stavební povolení, probíhá výběrové řízení na stavební firmu.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

Každý počin k plynulosti dopravy lze jistě uvítat. Mezi nimi i stoprocentní malus povinného ručení pro gaunery za volanty škodící nám slušným řidičům a vytvářející kolizní situace a nehody.

Dáda

Omyl oni neškodí, oni nám pomáhají. Moje heslo zní“ Rád si opravím své auto na Váš účet“

petr766

Snad hlavně půjde rychle stavba Pisárek, když se podařilo domluvit trvalou výluku šalin. Pak teprve ta stavba po dokončení bude míst smysl, most je fajn, ale zase tolik se nezmění. Bohužel Brno je v budování základní infrastruktury 25 let pozadu (minimálně), takže městský okruh stejně nebude dokončen ještě desítky let… a do toho blázni, kteří blokují R43 v Bystrci, ale že pak vlastními auty jezdí přímo přes město, to už je asi ok….

Pavel

Mas pravdu Petře.Na R43 všichni s……tou.
Dnes jet na Kuřim a Lipuvku je utrpení.

Tomáš Gottschalk

Těm bláznům bych cestu po Kníničské pořádně znepříjemnil. Stačil přeštelovat semafory u OBI a u Opelu, případně u přechodu na Svratecké nebo snížit počet pruhů ve směru do centra (kvůli nebezpečí kolon na Žabovřeské). Možná by ti tupci vyměkli.

Jan

Jací blázni? Pokud vy chcete mít dálnici hned vedle baráku, je to vaše poněkud zvláštní volba. Ovšem není nic iracialniho na tom, že většina lidí netouží, aby jim denně pod balkónem čmoudily stovky kamionů. Nehledě na fakt, že R43 dostupnost centra pro místní nijak nezvýší, neboť dostat se na VMO přes R43 a D1 znamená objet půl Brna. Ano, jsou tu pozitivní dopady, ale nikoliv pro místní, tak proč se divit, že jim to není k libosti.

Partneři

Škoda transportation
podcast