Moravský „Golden Gate“ i přes 7 kilometrů nové dálnice. ŘSD o víkendu zpřístupní další části D55

Práce na instalaci oblouku na novém dálničním mostě přes řeku Moravu u Napajedel. Foto: ŘSDPráce na instalaci oblouku na novém dálničním mostě přes řeku Moravu u Napajedel. Foto: ŘSD

První řidiči se po mostu projedou už v první polovině prosince.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakob

Snad se aspoň ten most na rozdíl od zbytku D55 dodělá, bez peněz to nejde a ty Stanajura už nenajde

Emil

Dobré zprávy. Už se těším až se projedu.

Frantík

Ja se budu spíš těšit na „Den otevření stavby D55 Napajedla – Babice“ (bez mostu).

Leon

To bude hodně náročný úsek. Zejména křížení s železničním koridorem bude lahůdka – dálnice povede pod tratí, bude se dělat nový železniční most.

Jirka

Na koridoru bude přitom kompletní uzávěra, nebo bude provoz veden alespoň po jedné koleji?

Martin Z

Nickolejný provoz je naplánován na 9 měsíců.

Martin Z

To si počkáš. Dneska nám ŘSD sdělilo, že zemědělce nechají hospodařil až do 30.9.2026. Archeologové nastoupí na jaře 2027 a mají 9 měsíců na celek. A to máme již vykoupeny všechny pozemky. Stavba je zatím v PDPS naplánována na 4 roky!!! (Výluky na trati + zářez ve Spytihněvi). Když to půjde dobře, tak zprovoznění 12/2030.

Nemel

Nemohli bychom už s tím moravským „Golden Gate“ jít někam? Vždyť to zní dětinsky a vzhledem k velikosti daného mostu to tak trochu křičí: „Ó, jak si libujeme v naší malosti!“

Je to obyčejný most, jenom je červený 🤷‍♂️

Navíc furt v hlavě slyším, jak to někdo vyslovuje s moravským akcentem…🤯

Frantík

To už je příprava na to, až za 100 let ho bude chtít někdo nahradit.

Nemel

😀

Milan2

Za 125 let při opakované ověřené a odborně doložené životnosti 100 let. Aneb:
Odborníci: „Tento most je 25 let po smrti … “
Laický dav (fanaticky): „Opravíííííít!!!“

Jirka

Je pravda, že jediná věc, která by na Moravě kdy mohla připomínat Golden Gate by bylo potenciální přemostění Nových Mlýnů. Což se naštěstí realizovat nebude.

JFK

Když už se vrchu Kosíř říká moravský Mont Blanc, tak proč by tento most nemohl být moravský Golden Gate.

tomasspacek

Většinou se říká Hanácké Mont Blanc.

Jan Čermák

V tomhle bych malost asi neviděl. Spíš naopak. Petřínská je taky malinká proti vzoru. Ale je vidět, že jsme součástí toho velkyho světa a rozhlizime se po něm. Most je to pěknej, a moravská angličtina je kouzelná, když kluci z Moravy umírali v bitvě za Británii, taky tak mluvili.

km213393

Jazykové okénko: jestliže výstavbu dálnic média prezentují a lidé vnímají jako klíč k civilizaci a prosperitě, nelze používat obraty jako „řidiči se projedou“. „Se projíždí“ dítě na kole nebo kolotoči, pro zábavu, jen tak. Na projíždění jsou ty naše dálnice přece jen trochu neprůhledně drahý důvod investic. Říkejte: řidiči ji začnou používat ve jménu pokroku, štěstí a celonárodního bohatství. A btw, k palcům dolů přivítám i vysvětlení. Díky!

km213393

Díky. Jistě. To je podstata komentářů, že.

km213393

Ale psychoanalytik by z citovaných podřeknutí vyvodil úžasné závěry.

N.N.

Nicmámě má pravdu v jedné věci: Mnohým ten most poslouží k přepravě (nákladu, cestujících).