Moravskoslezský kraj jedná o linkách z Ostravy do Vídně, Belfastu či Barcelony

Nádraží Ostrava Airport, foto: Moravskoslezský krajNádraží Ostrava Airport, foto: Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj se nevzdává myšlenky, že z jeho letiště v Mošnově se bude létat do více destinací, než dosud. Jedná

Moravskoslezský kraj se nevzdává myšlenky, že z jeho letiště v Mošnově se bude létat do více destinací, než dosud. Jedná o obnovení linky do Vídně a otevření tří nových spojů: do Varšavy, Belfastu a Barcelony.

Ve facebookové skupině Spolek Čechů ve Švýcarsku – zřízení leteckého spoje Mošnov – Curych to uvedl krajský náměstek pro dopravu Jakub Unucka. Kraj se zatím marně snaží nalákat do Ostravy nové dopravce.

Dnes se lítá Miláno, Londýn, Praha a Dubaj. Pokud vše klapne, bude se lítat Praha za 1490Kč 3x denně a v zimě by mohly přibýt Belfast a Barcelona. A jednáme znovu o Vídni a nově o Varšavě,“ uvedl Unucka.

Naopak spojení do Curychu považuje za reálné jen v případě, že se naplní jedna ze dvou podmínek. „Zpracovat fundovaně ekonomickou analýzu potenciálu Curychu a pokud se ukáže, že letadlo bude za 5 let vždy plné a bude vydělávat, lze rozjezd linky legálně podpořit,“ popsal Unucka první variantu. Druhou variantou je prohlášení Curychu za klíčovou destinaci, bez které se kraj neobejde, a požádat EU o podporu této linky.

S fundovanými ekonomickými analýzami mají v případě ostravského letiště na kraji bohaté zkušenosti. Evropské dotace na kolejové napojení letiště získal kraj jen díky zcela nereálným číslům o počtech cestujících.

V případě linky do Belfastu a Barcelony má jít o spoj s Ryanairem, u dalších destinací náměstek jména neuvedl. Z Ostravy do Vídně kdysi létalo, letadly už zkrachovalých Central Connect Airlines.

Z Ostravy létají nyní ČSA do Prahy dvakrát denně, některé dny také v Ostravě přistává letadlo na lince Praha – Košice. Linky do Milána a Londýna provozuje Ryanair, do Dubaje SmartWings.

Kraj se opakovaně snažil do Ostravy nalákat jiné dopravce, nikdo ale neměl zájem.

Tagy ČSA Letiště Ostrava Moravskoslezský kraj Ryanair smartwings
8 komentářů