Moravskoslezský kraj chystá nové autobusy k expresům

Nové autobusy SOR pro Transdev. Autor: TransdevNové autobusy SOR pro Transdev. Autor: Transdev

Cestující z Novovojičínska by měli mít od září lepší přístup k dálkovým vlakům na koridoru z Ostravy do Prahy, Břeclavi

Cestující z Novovojičínska by měli mít od září lepší přístup k dálkovým vlakům na koridoru z Ostravy do Prahy, Břeclavi či Brna. Krajský dopravní koordinátor KODIS chystá na základě žádostí tamějších starostů novou autobusovou linku, která bude svážet cestující na železniční stanici v Hranicích.

„Předběžně počítáme se třemi páry spojů ráno a se čtyřmi páry pozdě odpoledne a večer,“ řekl Aleš Stejskal, jednatel KODISu. Obyvatelé Nového Jičína, Příboru či Kopřivnice mají sice k hlavní koridorové trati relativně blízko, naráží ale na jiný problém: většina dálkových vlaků jim staví až v Hranicích na Moravě. Pokud chtějí jet veřejnou dopravou celou cestu, musí jet složitě zajížďkou přes Ostravu.

V minulosti podobnou autobusovou linku svážející cestující z této oblasti provozovaly České dráhy, ty ji ale později zrušily. „S požadavkem na toto spojení přišli starostové. Chystáme se oslovit dopravce, od září bychom chtěli autobusovou linku spustit,“ dodal Stejskal.

Linka začne v Kopřivnici, pojede přes Příbor a Nový Jičín. KODIS připravuje linku jako poptávkovou, to znamená, že spoje pojedou pouze na objednání cestujícími přes mobilní aplikaci nebo přes telefon.

Konkrétní jízdní řád se ještě dolaďuje, autobusy budou pravděpodobně svoji časovou polohou umístěny do odjezdů a příjezdů linky Ex2, tedy Valašských expresů.

Spoje na objednání nejsou v Moravskoslezském kraji novinkou, v pracovní dny jsou takto nabízeny dva páry spojů linky 348 mezi Bílou a Bumbálkou.

Tagy KODIS Moravskoslezský kraj
26 komentářů