Mladá Boleslav začne stavět cyklostezku podél Jizery včetně nové lávky vedle železničního mostu

Vizualizace lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: MB-NET.czVizualizace lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: MB-NET.cz

Středočeský kraj dokončil i studii na další část trasy až do Benátek nad Jizerou.

Mladá Boleslav letos začne se stavbou nábřežní cyklostezky v prostoru Krásné louky. Její součástí bude i nová lávka přes Jizeru pro cyklisty a pro pěší v sousedství stávajícího železničního mostu.

Na svých stránkách to oznámila mladoboleslavská radnice. Navržená trasa je členěna na pět úseků o celkové délce 1 434 metrů včetně přemostění, které vznikne podél trati z hlavního nádraží do zastávky Mladá Boleslav město. „Rada města schválila zadání veřejné zakázky formou otevřeného podlimitního řízení. Zahájit stavbu bychom měli letos v dubnu a předpokládáme její dokončení v dubnu 2023,“ uvedl primátor Raduan Nwelati.

Předpokládaná cena stavební zakázky je přes 50 mil. Kč bez DPH. Stavba bude spolufinancována z fondů EU, z Integrovaného regionální operačního programu (IROP). Výrazný je také příspěvek Nadačního fondu Škoda.

Nejde o jediný projekt cyklostezky v Mladé Boleslavi. Středočeský kraj na konci roku dokončil studii páteřní cyklostezky „Greenway Jizera“ v úseku mezi Mladou Boleslaví a Benátkami nad Jizerou. Kraj navrhnul optimální trasu z různých variant nedávno dokončené studie. Ta byla projednána na setkání se zástupci dotčených obcí.

„Zejména se nám jednalo o to, jakou trasu preferují a kde jsou rizikové pozemky. Zároveň se jednání zúčastnila i zástupkyně povodí Labe, jelikož trasa vede v těsné blízkosti vodního toku Jizera,“ řekl vedoucí odboru veřejné mobility Středočeského kraje Petr Matura. „Je třeba si totiž uvědomit, že v dnešní době patří doprava na kole mezi jednu z běžných forem dopravy, kterou obyvatelé využívají na běžné každodenní přesuny do požadovaných lokalit, a to i například do práce,“ dodal radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký.

Tagy cyklostezka Greenway Jizera Mladá Boleslav
31 komentářů