Ministerstvo začalo řešit stavební povolení pro další úsek D35

Vizualizace úseku D35 Džbánov - Litomyšl. Foto: ŘSDVizualizace úseku D35 Džbánov - Litomyšl. Foto: ŘSD

Pro stavbu jsou vykoupeny více než čtyři pětiny pozemků.

Příprava dalšího úseku D35 míří do finální fáze. Ministerstvo dopravy včera zahájilo stavební řízení pro úsek D35 mezi Džbánovem a Litomyšlí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce nový úsek začít stavět příští rok.

Oznámení o zahájení stavebního řízení zveřejnilo ministerstvo na úřední desce. Na trase již běží záchranný archeologický výzkum.

Stavební řízení se týká 7,6 kilometru dlouhého úseku a 34 hlavních stavebních objektů. Už v listopadu získalo ŘSD stavební povolení na některé vedlejší objekty. Vykoupeno je již 83 procent všech pozemků.

Trasa dálnice začíná za MÚK Džbánov, kde navazuje na předchozí úsek této dálnice D35 Vysoké Mýto – Džbánov. Je vedena rozptýleným osídlením jižně od stávající silnice I/35. Mezi obcemi Hrušová a Cerekvice nad Loučnou kříží stávající silnici I/35 a dále je vedena severně od této komunikace členitým terénem směrem k Litomyšli. Trasa je ukončena severně před obcí Sedliště, kde navazuje na další úsek dálnice D35 Litomyšl – Janov.

D35: Úsek Džbánov - Litomyšl

D35: Úsek Džbánov – Litomyšl

ŘSD aktuálně počítá se zahájením stavby v roce 2024, hotovo má být v roce 2027. Odhadované náklady jsou 4,8 miliardy korun. Detailní informace o projektu jsou v informačním letáku ŘSD.

Tagy D35 D35 Džbánov - Litomyšl Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
25 komentářů