Miliardový obchvat Mohelnice na I/44 je v územním řízení, napojí se na D35

Stavba obchvatu Bludova na I/44. Pramen: ŘSDStavba obchvatu Bludova na I/44. Pramen: ŘSD

Stavba za odhadovaných 940 milionů korun bude mít podobu čtyřpruhové silnice o délce 3,5 kilometru.

Stavba přeložky silnice I/44 mezi Mohelnicí a Vlachovem, která má spolu s dálnicí D35 vytvořit obchvat Mohelnice, postoupila do územního řízení. Jeho zahájení oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s tím, že jde o dobrou zprávu. Územní rozhodnutí očekává ještě letos.

Stavba za odhadovaných 940 milionů korun bude mít podobu čtyřpruhové silnice o délce 3,5 kilometru. „Její zahájení předpokládáme v roce 2026,“ oznámilo ŘSD. Hotovo by mělo být o dva roky později. Navrhovaná maximální rychlost je 110 km/h. Silnice bude zároveň obchvatem Libivé.

Nová přeložka se má napojovat na D35 mimoúrovňovou křižovatkou Mohelnice-sever, která má podle ŘSD v rámci chystaného úseku dálnice Staré Město – Mohelnice prioritu. Stavba křižovatku a úseku dálnice u Mohelnice by měla začít v roce 2025. Silnici I/44 tak na ni bude možné napojit a zprovoznit, ačkoliv stavba dálnice směrem na Hradec Králové bude ještě pokračovat.

Přeložka I/44 Mohelnice - Vlachov. Pramen: ŘSDD35 Staré Město - Mohelnice. Pramen: ŘSD

„Prioritu by měl mít obchvat Mohelnice s navazujícím napojením související stavby obchvatu Libivé
(stavba I/44 Mohelnice – Vlachov). Následně bude řešen zbytek dálnice D35 směrem na západ kolem Maletína ke Starému Městu,“ píše ŘSD ve svých materiálech.

Silnice I/44 je důležitou severojižní tepnou Olomouckého kraje. Spojuje Mohelnici, Zábřeh na
Moravě, Šumperk, Jeseník a končí na hranicích s Polskem. Od loňského jara probíhá stavba západního obchvatu Bludova, tedy téměř šestikilometrové čtyřpruhové přeložky silnice I/44.

Tagy D35 I/44 Mohelnice - Vlachov
31 komentářů