Miliardové tendry na 4. koridoru znovu brzdí námitky, Eurovia podruhé neuspěla

Koridor Praha - Tábor, foto: SŽDCKoridor Praha - Tábor, foto: SŽDC

Největší železniční tendry současnosti na dostavbu 4. koridoru v Praze mezi Hostivaří a Vršovicemi a na pomezí jižních a středních

Největší železniční tendry současnosti na dostavbu 4. koridoru v Praze mezi Hostivaří a Vršovicemi a na pomezí jižních a středních Čech od Votic k Sudoměřicím se znovu zadrhly. Obě komise před svátky vynesly své verdikty a vyhlásily vítěze, neúspěšní uchazeči ovšem koncem roku přispěchali s námitkami. Na dotaz deníku Zdopravy.cz to potvrdil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

V tragikomedii se mění především vlekoucí se tendr na dostavbu koridoru v Praze, kde komise už podruhé vyhlásila vítězem sdružení firem Metrostav, Swietelsky a SMP, které nabídlo cenu 3,487 miliardy korun. I druhý verdikt komise ovšem znovu napadla společnost Eurovia (3,68 miliardy). Ta už jednou pohnala případ před antimonopolní úřad, který jej vrátil k opětovnému posouzení správě železnic. „Námitky společnosti Eurovia jsme dnes zamítli,“ uvedl Illiaš. Není zatím jasné, zda se i podruhé Eurovia obrátí na ÚOHS. „Mohu potvrdit, že jsme obdrželi rozhodnutí o naší námitce k výsledkům tendru na stavbu železničního koridoru v pražské Hostivaři. V současné době zaslaný dokument analyzujeme, diskutujeme s našimi právníky a zvažujeme naše další kroky v této věci,“ uvedla mluvčí firmy Iveta Štočková. Zajímavostí je, že vítězná SMP je sestrou Eurovie v koncernu Vinci.

U druhé obří soutěže na stavbu Sudoměřice – Votice vyhlásila komise vítězem firmu OHL ŽS, jejíž nabídka (4,378 miliardy Kč) je nejnižší. I tady ale další uchazeč, společnost Strabag, podal námitky. S těmi se chce SŽDC vypořádat do konce týdne.

Tagy eurovia hostivař koridor Strabag sudoměřice SŽDC votice Vršovice
16 komentářů