Midi a minibusy v PID slaví dvacet let, výročí připomene Ikarus i výstava ve vozovně

Midibus v Praze. Ilustrační foto: DPPMidibus v Praze. Ilustrační foto: DPP

Menší vozidla umožnila dopravní obsluhu míst, kam by se větší autobus nevešel nebo ekonomicky nevyplatil.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alík

Chybí mi tam 201, 202. Sice to nejsou krátké linky, ale také je obsluhují (asi) minibusy. Pokud to minibusy nejsou, tak prosím o upřesnění.

Díky,.

Alík

No možná to jsou midibusy 🙂

ČD4ever

Na 201 jezdí DPP SOR NB12.

ČD4ever

Na 202 jezdí DPP Solaris Urbino 10,5.

Pacicka

Na většinu těch míst je doprava zbytečná, je to šotoušovina organizátorů dopravy, vždy je někde pobíž nějaká jiná linka. Typický příklad 194 skrz Staré město. Busem to trvá stejně dlouho jako pěšky… Nebo 160 v Suchdole, to je rychlejší dojít na 107 či 147, než to 160 všechno obkrouží, tak už jste z normálního busu metrem v centru .

Jelen

Nemyslím si, že 194 je zbytečná. Od té doby, co jezdí po 15 minutách v kladiva, tak je poměrně dost využívaná.

M19

Tak to těm cestujícími nezáviďte. ;-(

Ryk Mat

Žádná linka není vhodná pro každého. Ale PID je financován z veřejných prostředků a proto musí sloužit všem. A jsou tací, pro něž je půl kilometru opravdu tak daleko, že to dojít nedokážou. Nesjspíše se do takové situace ve svém životě dostanete i vy sám. Mimochodem, ze staroměstské do hradební byste musel jít rychlostí 6 km/h, abyste ten bus stíhal. Já došel pěšky z Prahy do Bolzana a z Alacantu (Alicante) do Pforzheimu a tak vím, že to je rychlost nepohodlně vysoká a je mnohem lepší ji nahradit pomalým poklusem.

Frantík

A taky jde o to, že pokud jedu třeba z Florence (příklad necentra, na té 194 to líp nejde), pak nebudu vystupovat na Náměstí republiky abych se na Staroměstské náměstí dostal rychleji než ten autobus.

David

Bych šel ještě dál, bych prostě zakázal lidí s omezenou schopností pohybu… Někoho koho bolí klouby, něco si natáhl, lidí nad 70. Pak jsou takhle zbytečný autobusy, či byste nevyužil a taky nikdo nechce chodit někam do polí, aby se tam snažil vyškrábat do 810.

Jiří Kocurek

Když budou v Praze jen zdraví a bezdětní… Ale zakažte rodičům děti a prarodičům hole.

Tom

164 jezdí reálně smíšený provoz. Potkacam standardní SOR. Nevím jaká je oficiální varianta.

Tom

Potkávám

Frantík

Tam jezdí co může, větší kapacita asi není na škodu.

Osamělý Vlk

Normálně jezdí minibusy. Standardních SORů má About Me málo, pokud vůbec. Většinou jde o BMC nebo kratší SORky. (8.5, 9.5, možná i 10.5)

Tomáš

Chybí 164 🙂