MHD s jízdenkou za 7 korun má nového dopravce. V Jičíně skončil BusLine

Jičín, Valdštejnovo náměstí: Foto: facebookové stránky Městského úřadu v JičíněJičín, Valdštejnovo náměstí: Foto: facebookové stránky Městského úřadu v Jičíně

Městskou hromadnou dopravu v sedmnáctitisícovém Jičíně od začátku ledna zajišťuje dopravní firma místního podnikatele Milana Fejfara. Město s ní uzavřelo

Městskou hromadnou dopravu v sedmnáctitisícovém Jičíně od začátku ledna zajišťuje dopravní firma místního podnikatele Milana Fejfara. Město s ní uzavřelo smlouvu na deset let. Dosavadní dopravce, společnost BusLine, s posledním prosincem loňského roku v Jičíně skončil. Hodnota kontraktu na zajištění jičínské MHD je asi 1,7 milionu korun ročně.

S novým dopravcem přišel také nový jízdní řád, který podle radnice zohlednil požadavky obyvatel. Hlavní novinkou je prodloužení linky v ulici Přátelství v jižní části města. „Každý rok bude město jízdní řád vyhodnocovat a v dalších letech může doznat dalších změn,“ řekl mluvčí jičínské radnice Jan Jireš.

Provozovatel Milan Fejfar loni zvítězil ve výběrovém řízení, ve kterém nabídl nejnižší cenu 49 korun bez DPH za ujetý kilometr. O zakázku se ještě ucházela firma BusLine, ale nabídla vyšší cenu. Do konce roku 2029 by měl dopravce najet okolo 350.000 kilometrů, tedy 35.000 kilometrů ročně. Náklady bude hradit město. O uhrazené jízdné od cestujících dopravce sníží částky fakturované městu.

Fejfar musí na linku vysílat autobus s minimální kapacitou 25 cestujících, z toho nejméně 15 míst musí být pro sedící. Vozidlo musí umožňovat i přepravu handicapovaných. „Na linku jsme nasadili nový nízkopodlažní autobus Mercedes Sprinter s plošinou pro invalidy,“ řekl Fejfar.

V Jičíně je jedna trasa MHD v podobě smyčky vedoucí přes celé město. Jezdí v pracovních dnech. Plné jízdné činí sedm korun, zlevněné pět korun, důchodci mají přepravu zdarma.

Jízdní řád je ke stažení zde.

ČTK

Tagy Autobusová doprava Milan Fejfar BusLine Jičín MHD Jičín
36 komentářů