Autobusy Doprava ve městě

MHD Kladno kupuje 14 nových autobusů na plyn, čtyři kloubové vyjedou v neděli

Nové kloubové autobusy SOR na CNG pro MHD Kladno. Autor: Arriva
Nové kloubové autobusy SOR na CNG pro MHD Kladno. Autor: Arriva

Společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva rozšiřuje svůj vozový park o čtrnáct nových autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). První čtyři vyjedou už v neděli na městskou linku 603 (OAZA – Hřbitovy).

První čtveřici tvoří kloubová vozidla od výrobce SOR s 55 sedadly a celkovou kapacitou 135 cestujících. „Zajímavostí je, že v těchto autobusech budeme mít tři řidičky,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. Na lince 603 doplní nové autobusy ještě další stejného typu pořízený v roce 2017.

Druhou částí akvizice je deset klasických autobusů značky Iveco Urbanway. Každý má 32 sedadel a celkovou kapacitu 83 cestujících. Nové autobusy od Iveca nahradí v kladenské MHD starší naftové karosy řady 900. Cestující se s nimi potkají nejčastěji na linkách 601, 602, 605 a 606.

Nové autobusy Iveco Urbanway pro MHD Kladno. Autor: Arriva
Nové autobusy Iveco Urbanway pro MHD Kladno.
Autor: Arriva

Celá akvizice má hodnotu 97 milionů, z toho 85 procent tvoří příspěvek z evropských fondů.

Všechny autobusy jsou nízkopodlažní a bezbariérové, mají vyklápěcí plošinu, jsou vybaveny klimatizací, wifi připojením a informační systém je přizpůsoben nevidomým. Autobusy jsou rovněž připraveny na multikanálový odbavovací systém, který bude v systému Pražské integrované dopravy zprovozněn v průběhu léta. Součástí je i čtečka bankovních karet.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Johnny Gomez

Hurá – no konečně ty šroty výměnu za nový autobusy – už od pořízení tehdy to byla tragedie se snad nejslabším motorem na světě a v tom velmi kopcovitym az horským terénu na krajich Kladna a hlavne v jeho bezprostrednim okoli- to dostávali vážně zabrat a kladenský ridici to vazne ale vážně nijak nešetřili (a v kabine klidne kourili i za jizdy s cestujicimi a to pravidelne osobni mnohonasobna zkusenost z posledniho couraku Nadrazi Veleslavin – Kladno, Namesti Svobody s odjezdem mezi 23:45 a :50)
a ani ja rovině to „nechtělo“ moc ject… Takže ještě jednou hurá!!!

Libor

Tyto vozy jsou určeny především pro linky na území města Kladna. Autobusy pro příměstské linky byly zakoupen loni před integrací.