Autobusy Doprava ve městě

MHD Kladno kupuje 14 nových autobusů na plyn, čtyři kloubové vyjedou v neděli

Nové kloubové autobusy SOR na CNG pro MHD Kladno. Autor: Arriva
Nové kloubové autobusy SOR na CNG pro MHD Kladno. Autor: Arriva

Společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva rozšiřuje svůj vozový park o čtrnáct nových autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). První čtyři vyjedou už v neděli na městskou linku 603 (OAZA – Hřbitovy).

První čtveřici tvoří kloubová vozidla od výrobce SOR s 55 sedadly a celkovou kapacitou 135 cestujících. „Zajímavostí je, že v těchto autobusech budeme mít tři řidičky,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. Na lince 603 doplní nové autobusy ještě další stejného typu pořízený v roce 2017.

Druhou částí akvizice je deset klasických autobusů značky Iveco Urbanway. Každý má 32 sedadel a celkovou kapacitu 83 cestujících. Nové autobusy od Iveca nahradí v kladenské MHD starší naftové karosy řady 900. Cestující se s nimi potkají nejčastěji na linkách 601, 602, 605 a 606.

Nové autobusy Iveco Urbanway pro MHD Kladno. Autor: Arriva
Nové autobusy Iveco Urbanway pro MHD Kladno.
Autor: Arriva

Celá akvizice má hodnotu 97 milionů, z toho 85 procent tvoří příspěvek z evropských fondů.

Všechny autobusy jsou nízkopodlažní a bezbariérové, mají vyklápěcí plošinu, jsou vybaveny klimatizací, wifi připojením a informační systém je přizpůsoben nevidomým. Autobusy jsou rovněž připraveny na multikanálový odbavovací systém, který bude v systému Pražské integrované dopravy zprovozněn v průběhu léta. Součástí je i čtečka bankovních karet.

2 komentáře

Klikni pro vložení komentáře
  • Hurá – no konečně ty šroty výměnu za nový autobusy – už od pořízení tehdy to byla tragedie se snad nejslabším motorem na světě a v tom velmi kopcovitym az horským terénu na krajich Kladna a hlavne v jeho bezprostrednim okoli- to dostávali vážně zabrat a kladenský ridici to vazne ale vážně nijak nešetřili (a v kabine klidne kourili i za jizdy s cestujicimi a to pravidelne osobni mnohonasobna zkusenost z posledniho couraku Nadrazi Veleslavin – Kladno, Namesti Svobody s odjezdem mezi 23:45 a :50)
    a ani ja rovině to „nechtělo“ moc ject… Takže ještě jednou hurá!!!

    • Tyto vozy jsou určeny především pro linky na území města Kladna. Autobusy pro příměstské linky byly zakoupen loni před integrací.

Newsletter

Partneři


Výběr editora