LOT 3a leaderboard

Mezi Kladnem a Prahou vyjely dnes všechny spoje

Kladenské autobusy. Autor: ČSAD MHD KladnoKladenské autobusy. Autor: ČSAD MHD Kladno

Dopravcům a organizacím ROPID a IDSK se dnes zatím daří vypravit na Kladensku a mezi Kladnem a Prahou všechny naplánované

Dopravcům a organizacím ROPID a IDSK se dnes zatím daří vypravit na Kladensku a mezi Kladnem a Prahou všechny naplánované spoje. Po krizi minulého týdne, kdy na své trasy nevyjelo na 500 spojů, tak se začátkem školního roku přišel obrat k lepšímu.

„Funguje to dobře, všichni řidiči přišli do práce, takže vyjelo všechno,“ uvedl mluvčí ROPIDu Filip Drápal, který sám minulý týden usedl za volant autobusu. Příčinou chaosu totiž byl nedostatek řidičů u ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva. Firma už přijala několik nových řidičů a povolala v rámci skupiny zálohy z Moravy. Zároveň na linkách vypomáhají i další dopravci.

„Uvidíme, jak to bude vypadat odpoledne, snad to půjde dobře i nadále,“ doplnil Drápal. Veřejná doprava na Kladensku se včetně tamní MHD zapojila do systému Pražské integrované dopravy 26. srpna. Firma ČSAD MHD Kladno přiznala, že nárůst počtu linek podcenila a neměla připraven dostatek řidičů. O zmatcích jsme psali zde.

Tagy autobusy Kladno MHD
1 komentář