Mezi Brnem a Přerovem nepojedou kvůli výlukám pět dnů vlaky

RegioJet a jeho první rychlík na lince R8 z Brna do Bohumína. Foto: Květoslav HavlíkRegioJet a jeho první rychlík na lince R8 z Brna do Bohumína. Foto: Květoslav Havlík

Omezení se týká zejména rychlíků Brno –⁠ Bohumín a Brno –⁠ Olomouc.

Cestující na trati mezi Brnem a Přerovem čeká od pondělí pět dnů cestování náhradní autobusovou dopravou.

Od 25. dubna 8:40 začíná pětidenní nepřetržitá výluka mezi Brnem, Vyškovem, Přerovem a Olomoucí. Rychlíky i osobní vlaky budou nahrazeny autobusy. Od pondělka do pátku bude probíhat rovněž nepřetržitě výluka na vlacích S8 mezi Hrušovany a Znojmem. O omezení informoval jihomoravský koordinátor veřejné dopravy Kordis JMK na svých stránkách. Výluka skončí 30. dubna v 16:50.

Omezení se týká linek R8 (RegioJet Brno – Bohumín), R12 (České dráhy Brno –⁠ Olomouc) a S71 (České dráhy Přerov –⁠ Nezamyslice – Vyškov). Vlaky budou nahrazeny autobusy. Přeprava jízdních kol je možná jen v omezeném počtu dodávkami.

V případě linky S8 budou v úseku Hrušovany n. J. –⁠ Šanov – Znojmo vlaky nahrazeny autobusy náhradní dopravy jedoucí podle jízdního řádu linky xS8. Autobusy linky xS8 pojedou po dvou odlišných trasách. Jedna povede přes všechny zastávky a budou ze stanice Znojmo odjíždět dříve, než je čas pravidelného odjezdu vlaku a přijíždět později. Rychlý spoj pojede z Hrušovan do Znojma bez zastávek.

Tagy České dráhy Kordis JMK R12 R8 RegioJet
44 komentářů