Mezi Blanskem a Adamovem vznikne nová cyklostezka za 200 milionů

Sedlčany - Prčice, ilustrační foto. Pramen: BESSedlčany - Prčice, ilustrační foto. Pramen: BES

Stezka z terénních důvodů hned několikrát povede pod silničními mosty a překoná tok řeky Svitavy.

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemysl

Super. Jen doufám, že na těch lávkach nebude značka „cyklisto sesedni z kola“. Jak je na mnoha místech zvykem.

Přemysl

Super, jen doufám, že na těch lávkách nebude cedule „Cyklosto sesedni z kola“ jak je na spoustě cyklostezkách zvykem.

Tukan

Konečně, už se těším. Jenom by město mohlo dostavět ten jeden kousek od autobusověho nádraží k začátku té „krajské“ cyklostezky. Dá se to objet, ale bylo by to příjemnější.
Každopádně mi přijde nešikovné psát od ČKD Blansko, protože hlavní část ČKD je jinde. To je ale jen detail.

Eko

Může to být pěkná cyklostezka, i když se zdá, že po většinu trasy se dalo jet i po silnici kde je poměrně široká krajnice.
Myslím, že možná i zajmavější by byla cyklostezka z Blanska na Skalní Mlýn (Macochu), kde je cesta opravdu úzká. Tam to je stále u ledu kvůli majetkoprávním problémům nebo se tam něco pohnulo?

SYN

No, poměrně široká krajnice tam na té silnici sice je, ale vzhledem k frekvenci aut a „zatáčkovitosti“ je to dost o strach tama jezdit na kole… tohle není nějaká silnička někde, tohle je „skorojednička“ která v daném směru nemá prakticky alternativu.

3260

Jsou mnohem horsi mista. Tady je to spis psychicky strach, ze kolem vas sviha jedno auto za druhym.

MaT

Pár let zpátky jsem jel na kole z Brna do České Třebové, právě kolem Svitavy (a přes Svitavy). Tenhle úsek si i vzpomínám – většinu trasy buď oddělená cyklostezka, nebo nějaké silnice s celkem malým provozem, ale zrovna tady ten úsek docela frekventovaná silnice, kde auta jezdila dost rychle… Je fajn, že je snaha tenhle úsek pro cyklisty nějak vyřešit, i když to bude drahé… Kéž by se nějak podobně podařilo pořešit třeba úsek podél Vltavy z Řeže do Máslovic – také by to vytvořilo hezkou souvislou trasu z Prahy do Mělníka, napojení na cyklotrasy podél Labe… No, to by… Číst vice »

Kernteriér

Dráha sranda, ale potřebná. Uleví všem stranám.

liposh

Jak říkají kolegové, ta cyklostezka je potřeba, na druhou stranu všichni víme, že to bude komplikované a drahé a za ty peníze by mohlo být třeba 100 dětských hřišť…jsou to takové trošku smíšené pocity.

Kernteriér

Můžeš mi jmenovat aspoň jedno hřiště za krajské peníze?

MP22

Máte takové pocity i u výstavby infrastruktury pro auta?

Sova

Vždyť ten koridor teď dodělali, dal bych mu ještě šanci… 🙂

MCZ

Jako ta investice je potřeba velmi, o tom žádná. Ale cena čtvrt miliardy (co v reálu bude) a velké provozní náklady na mosty za nějaké čtyři kilometry cyklostezky….

Martin Verner

Ta investice potřeba není – respektive, ona to není investice, to je čisté utrácení. Dopravní význam nulový, nikdo nebude dojíždět z Adamova do Blanska do práce nebo do školy na kole. A vyhodit dvě sta miliónů za zábavu (protože k ničemu jinému to nebude)… na to opravdu máme?

malejjarda

Ona je to páteřní evropská cyklostezka. Vídeň – Krakov.

SYN

Hm, a co zdraví? Takové dětské hřiště je taky „jen na zábavu“ stadion dtto… A té „skutečné“ dopravě to z cesty odstraní překážky, takže přecejen něco?

Michal

Co to meleš za nesmysly? Ono tam právě za pěkného počasí jezdí hodně lidí a myslím, že se to ještě zvedne s touhle cyklostezkou. A je nás i několik, co jezdíme na kole do práce od Boskovic do Brna, to hledíš co?
Přál bych si aby jednou byla infrastruktura jako v Belgii nebo Holandsku, to by byla paáda

Pavel

Jezdím na kole Blansko-Brno a zpět cca 100 dní v roce. Jmenovaný úsek má sice cca metrovou krajnici, ale ta se udržuje jen zřídka – v současnosti je místy plná kamení, větví a listí. Většina řidičů se snaží objíždět kola ohleduplně, ale ta menšina co ne, za daného velkého provozu úplně stačí. V létě jsou tam vidět na kolech rodiny s dětmi. O plánované cyklostezce se mluví snad desítky let – velmi bych ji přivítal.

Marty-t

Super zpráva. Už se těším. Sice II/379 je relativně široká, ale jezdit na kole mezi Blanskem a odbočkou u Svitavy pod Novým Hradem směrem Adamov je docela vzhledem k hustému provozu docela nepříjemné… Dál do Adamova je to bezva, do Bílovic se to dá a pak je do Brna-Obřan už zase cyklostezka. S dětmi z Brna vlakem do Blanska/Rájce Jestřebí nebo ještě dál a pak po rovině nebo mírného kopečka dolů do Brna – to bude perfektní rodinný výlet…

Gregyros

Uvidíme jak to tam napasujou, nicméně už se nemůžu dočkat