Metrostav chystá opravu druhého mostu ve Svijanech, řidiče čeká objížďka do konce října

Opravený most na silnici II/279 ve Svijanech přes D10. Foto: Liberecký krajOpravený most na silnici II/279 ve Svijanech přes D10. Foto: Liberecký kraj

Omezení potrvá do konce října.

Společnost Metrostav Infrastructure začne příští týden s demolicí druhého z takzvaných Svijanských mostů v Libereckém kraji. První most přes dálnici D10 je již od konce roku kompletně vyměněn. Nyní přijde na řadu demolice stávajícího a stavba nového, který vede přes železniční trať Praha – Turnov.

„Rekonstrukce bude probíhat do konce října 2023,“ potvrdil mluvčí Metrostav Infrastructure Michal Jurman. Důvodem k rozdělení stavby na dvě období byla snaha po zachování funkční dopravní obslužnosti v okolí mostů při samotné výstavbě. „Pokud by se totiž oba mosty demolovaly a stavěly zároveň, nebylo by možné dopravní situaci v okolí mostů uspokojivě vyřešit,“ vysvětlil Jurman.

Provoz na trati bude omezen jen krátkodobě během demolice a při osazování nosníků. K omezení dojde 17.–22. 2. a 26. 2. 2023, kdy bude v úseku Mladá Boleslav hl. n. – Turnov zavedena náhradní autobusová doprava.

K uzavírce mostu pro auta dojde 13. 2. Objízdné trasy budou řešeny podobně jako při uzavírce mostu přes D10. Hlavní trasa povede kolem svijanského pivovaru. „Oproti roku 2022 ale neomezí stavba provoz na D10. Jisté omezení D10 nastane prakticky až ke konci stavby, kdy se budou provádět pokládky vozovek,“ dodal Jurman.

Oba mosty vyjdou na 95,7 milionu korun. Investorem je Liberecký kraj, který zakázku zadal v režimu Design & Build. Mosty byly postaveny v 80. letech minulého století.

Tagy Liberecký kraj Metrostav Infrastructure Svijany Trať 070 Praha - Turnov
10 komentářů