Metrostav chystá opravu druhého mostu ve Svijanech, řidiče čeká objížďka do konce října

Opravený most na silnici II/279 ve Svijanech přes D10. Foto: Liberecký krajOpravený most na silnici II/279 ve Svijanech přes D10. Foto: Liberecký kraj

Omezení potrvá do konce října.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Joker

Snad bude most lepší než místní pivo.

zdroj

„Pokud by se totiž oba mosty demolovaly a stavěly zároveň, nebylo by možné dopravní situaci v okolí mostů uspokojivě vyřešit,“ tak to jsem se nasmál, větší kravinu jsem od zhotovitele ještě neslyšel. Protažení akce o rok nic více.

Honza Rosenauer

Aspoň na mapu lokality jste se podíval, nebo komentuje jen tak od klávesnice?

zdroj

Tak, když tam každý den jezdím tak se nemusím koukat do mapy. Sjezd od Turnova stejný (okolo Pivovaru) a a nájezd na Prahu stejný jako v roce 2022 na Březinu nebo nahoru okolo pivovaru. Nájezd na Turnov a sjezd od Prahy by byl stejný, kdyby se to dělalo najednou (Březina, případně Turnov). Takhle dva roky okolo pivovaru a hřbitova a k tomu ta rozsekaná silnice, přeznačkováno radši tam ty značky dáme dvakrát co, kdyby náhodou. Nevidím důvod proč to nedělat najednou jak bylo původně zamýšleno?

bkv

Takže ty bys dělal most přes dálnici a most přes železnici najednou. A na ten sjezd /nájezd mezi mosty by ses dostal kudy?

zdroj

Tak při troše přemýšlení by to šlo po pozemku Pozemkového úřadu a pozemku Správy železnic a pochopitelně po dálnici D10, původně to měli dělat najednou, všude bylo prezentováno, že se zadrhla soutěž. Tento argument, ohledně komplikací dopravy kolem mostu, slyším poprvé, takto místním občanům znepříjemňují život o další rok a tu rozsekanou silnici bude muset někdo opravit. Takto to má jednoduší jen zhotovitel.

Jiří Kocurek

Jakože přes tenhle přejezd a soukromým areálem? I s autobusem NAD?
https://mapy.cz/s/lasanebojo

zdroj

Co sem motáte NAD?

Vít Jůza

Přinejmenším oficiální i neoficiální náhradní doprava za vlak by nemohla po dálnici.