z prahy

Mannheim přišel při nehodě na dálnici o tramvaj, kterou vezl tahač z opravy

Místo nehody tramvaje na dálnici A9. Foto: Autobahnpolizei ThüringenMísto nehody tramvaje na dálnici A9. Foto: Autobahnpolizei Thüringen

Tramvaj bude sloužit maximálně k vytěžení náhradních dílů.

Dopravní podnik Rhein-Neckar-Verkehr (rnv), který provozuje veřejnou dopravu v německých městech Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg, přišel o tramvaj typu RNV6, která čerstvě prošla generální opravou.

Na dálnici A9 v Durynsku mezi křižovatkami Lederhose a Triptis s ní havaroval speciální transportér, který ji po zemi převážel z generální opravy zpět do Mannheimu. O nezvyklé nehodě informovala německá policie. Vyprošťovací práce zabraly dva dny.

Dopravní podnik potvrdil, že jde o jeho vozidlo. V prohlášení uvedl, že na základě stavu po nehodě s největší pravděpodobností nebude možné tramvaj opravit a skončí maximálně na rozebrání na náhradní díly.

K nehodě transportéru došlo v noci z pondělí na úterý, kdy třiapadesátiletý řidič z dosud nezjištěných příčin ztratil kontrolu nad soupravou, vyjel mimo vozovku a celý náklad se převrátil ze svahu vysokého zhruba deset metrů. Řidič nehodu přežil s lehčími zraněními. O události informovala policie. Ta škodu odhadla na 2,5 miliony eur.

Pětičlánková tramvaj RNV (Rhein-Neckar-Variobahn) se vyráběla v Bombardieru od roku 2002. Dopravní podnik chystá jejich částečnou náhradu novými tramvajemi od Škody.

Místo nehody tramvaje na dálnici A9. Foto: Autobahnpolizie Thüringen

Místo nehody tramvaje na dálnici A9. Foto: Autobahnpolizei Thüringen

Tagy A9 Rhein-Neckar-Verkehr rnv
59 komentářů