Majitel BusLine spáchal sebevraždu. Pár týdnů před startem velkých zakázek

Jakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba VyskočilaJakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba Vyskočila

Vyskočil měl být oficiálně jediným majitelem autobusového dopravce.

49 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Pana Bílého Koně je mi líto…

xyz

Projel jsem v obchodním rejstříku všechny společnosti zvané Busline „+ něco“ (mimochodem, je jich celkem třináct). U všech byl p. Vyskočil jednatelem, ale pozor – jen u některých z nich byl jediným jednatelem.

U nadpoloviční většiny „Buslinů“ figuruje druhý jednatel, a to buď jistý pan Hanč (ten nejčastěji), nebo pan Tomšů, anebo paní Knaibelová.

xyz

U „Holdingu“ (BusLine Holding) 5. 5. 2022 (!). Ale u jiných společností došlo k jeho jmenování (či jmenování některých z těch dvou dalších) už dříve (2019 – 20).

Gwann

Tomšů je tuším fin.reditel. Hanc je novinka, nikdo ho nikdy neviděl.

Vencl

To je zajímavé, máme ho leta letoucí v Buslinu a pro tebe je to novinka. Je to ředitel, jestli ti to něco říká. Když nic nevíš, alespoň nemel bláboly…

jozífek

Hanč je léta provozní a dříve i technický ředitel, tak nedělej bludy..

MHD
Klabavátor
jozífek

Je strašné číst pod článkem o smrti slušného člověka, který očistil jméno firmy a znovu získával důvěru od všech co nežijí bulvárními drby ale žijí v realitě, že byl mafián nebo bílí kůň.
Ale chápu že velká zábava malých lidí, je honba za bulvární senzací a holá pravda je pro ně nuda… Jinak by nejdementnější příspěvky nemohli mít tolik kladných lajků…

Gwann

Tak ale choval se výrazně lépe než certifikovany magor Vařil. Jake cachry se děly, to posoudit neumím.

Vencl

Pane Sůro, nevíte vůbec nic! My v této firmě leta žijeme a víme ledacos. Nechte si svá invektiva do novinářské sféry a nekomentujte nic o čem nic nevíte! Ty lidi vůbec neznáte a nevíte nic, jako všichni pisálkové.

Michael

V lidech se mužete i mýlit….

M19

A co tedy víte?

kakov

Neví nic, jenom píše řekla….

jozífek

To když někdo je prostě, řekněme naivní a slušnost k člověku který ho do dopravy „uvedl“, podle vás znamená že je automaticky podvodník a lhář?? Pan Vyskočil byl prostě trošku více důvěřivý než bylo zdrávo. Poznal jsem osobně jak Vařila tak i pana Vyskočila. Byli jako Jekyl a Hyde a pan Vyskočil dlouho uvažoval že ho vyhodí, ale prostě byl „měkkej“ než mu došla trpělivost po střelbě Vařila na nevinné lidi, pak udělal krátký proces.

kmn

Mafianska firmaa :DD Ne to zase ne, ale tohle opravdu neni spravne

Jiřik

Za prvé: Upřímnou soustrast a hodně sil pozůstalým.
.
Za druhé: Pan Vyskočil byl podle mě jen bílým koněm, skutečný majitel se skrýval kdesi v pozadí a moc bych za to nedal, kdyby nitky vedly k pánům Vařilovi, Zemkovi nebo Blažkovi. Důkazy samozřejmě nemám, je to jen můj pocit.

Bidlo 30

Je vazne hrozny co se stalo, az se tomu neda uverit, ale to co pises mohu jen potvrdit… Vim jiste, ze kdyz Steiner prodaval pulku Umbrelly / nakonec to prodal RSBC a po nastupu kovidu to od nich zase koupil zpet / , tak ho nahanel Varil jak zbesilej a dokonce probehlo i osobni jednani. Na nem bylo bylo vedeni a pravnici Umbrelly a za BL tam byl pouze Varil a nejaky – pry – hlavni financni reditel. Kdyz Steiner rekl Varilovi ze jemu polovicni podil neproda tak Varil zacal vyhrozovat ze najde a skoupi pohledavky za Umbrellou a ze… Číst vice »

Jiří Kocurek

Uvěřím tomu, že si někdo jednoho dne řekne, že si ustřelí hlavu a podobně jak Kurt Cobain si hlavu také ustřelí.

Jen se zdráhám uvěřit tomu, že tohle byl právě takovýto případ.

K.S.

Co víme co za tím je, ta škála je velmi rozsáhlá, od psychiky, přes fyzickou nemoc až po snahu ochránit rodinu před něčím ještě horším.

Jiří Kocurek

Vždyť tak jsem to myslel, nejsme ve při.

K.S.

Ano nejsme pak tedy Sus scrofa f. domestica
Mě z toho Vašeho komentáře prvně vyšlo že naznačujete že to tak úplně nebyla sebevražda. Proto jsem psal že k sebevraždě nemusí vést jen primárně psychika ale cokoliv dalšího.

Štěpán

RIP

XYYY

Proč se zabývat osobní tragédií ?

Petr Šinagl

Tak že v BL byl jenom bílým koněm víme všichni.
Škoda zmařeného života

K.S.

Sice tu mám reklam jak na ehm… někde před deseti lety, ale přes pole na komentář to neskáče. Ale já píšu na laptopu, takže na telefonu/tabletu to může být jinak.

K.S.

Pardon, zdá se že tu zmizel komentář, nebo jsem to dal pod špatný článek. Někdo tu říkal že mu skáčou reklamy přes pole na komentář.

Kajman

Komentáře na toto téma mizí vždycky.

Jan

Najednou v roce 2014 nebo 2015 se objevil a byl ze dne na den vlastníkem firmy…. Sám bez detailnější historie působení v dopravních firmách.
Jsem zvědav, co z toho vyleze dál.
Problém je, že děti jsou bez táty….

jozífek

A jak to víte??

David

Docela by mě zajímalo pozadí vzhledem k mafiánskému podnikání BusLine v LK.
Jiří Vařil (exšéf BusLine) je (mysím) před soudem za střelbu na lidi a napadení basebalovou pálkou.

Martin

Už byl za střelbu odsouzen na 2,5 roku podmínečně se zkušební dobou 3 let. Výsměch spravedlnosti slušným lidem. Zkuste jako obyčejný člověk na někoho vystřelit a máte na krku pokus o vraždu. Navíc v autě byly děti.

K.S.

Výsměch spravedlnosti, nebo touze po pomstě?

Na českém právním systému shledávám málo touhy po spravedlnosti, zato mnoho touhy po mstě a ukojení sadistických choutek.

Jiří Kocurek

Sorry, ale za střelbu lidi v automobilu dostante obecné ohrožení po právu. Obzvlášť když v něm jenom seděli. To opravdu nebyl útočník s taseným nožem.

K.S.

To ale nemění nic na tom že ten systém je napsaný stylem „zavřít až zčerná“ bez jakékoliv snahy zjistit a řešit to co k tomu činu vedlo a nějak s tím člověkem během trestu pracovat.

Martin

Spíše by měli pracovat s těmi dětmi z auta, mají trauma na celý život …

Jan

No právě že není, zavírá se málo. Já jsem taky proto, aby se s lidma pracovalo, ale oni za svoje jednání nesou až příliš často následky jen typu „klepnutí přes prsty“ neboli podmínka. Ať už je to znásilnění, střelba na lidi, nebo opakované řízení vozidla bez oprávnění a ještě pod vlivem drog.

K.S.

Nesouhlasím, na Evropské poměry zavíráme až moc a na příliš dlouho. Bohužel ten systém je nastavený tak že buď zavřít, nebo podmínka mezi tím toho moc není.

Znásilnění bych sem netahal, ta oblast je nyní poměrně vratká a dokud se to nevyjasní celé nějak, tak těch podmínek bude hodně.

A co se drog týče, tak to je zrovna oblast kde máme jako společnost hodně velké mentální problémy.

M19

Existuje domácí vězení, jako alternativa. Využití odpovídá tomu, co je stát ochoten investovat do elektronických náramků a probační služby. Ve společnosti je více touhy po pomstě a přesvědčení,že v rámci zákona se lze z pozice postavení vůči druhému chovat amorálně a ve své podstatě nezákonně, než je zdrávo. Zákony zas tak hrozné nejsou, jako spíše jejích výklad a aplikace v praxi.

K.S.

Spíš by vězení jako vězení mělo být alternativou ke všemu ostatnímu. Třeba nechápu kombinace úhrady škody a odnětí svobody. Větší smysl by spíš dávalo uhrazení škody + přiměřeně citelný peněžitý trest. Když jsem naposledy četl o náramcích, tak prý se to dávalo málo tak jako tak. Ta neochota platit za ono elektronické zařízení je až zarážející když vezmeme v potaz jak je jeden vězeň nákladný a to že člověk zůstane nadále ekonomicky aktivní. Jistě, mohli bychom mít i horší zákony, ale bohužel pořád nechávají příliš mnoho místa pro to aby se v nich vyřádila touha po pomstě, respektive sadismus prokurátora.… Číst vice »

M19

Zavírá se dost, jen ne mnohdy za to co by mělo.

PetrH

To je hezké, ale i za to obecné ohrožení je v prvním odstavci sazba od tří do osmi let.
„Kdo úmyslně způsobí obecné nebezpečí tím, že vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví“

Mimochodem, i ti dva míchači v kauze Metanol dostali doživotí za obecné ohrožení.

Martin

Ale prd pomsta, asi si plně neuvědomujete co udělal: střílel na lidi, kteřì zastavili před jeho domem. Jestliže považujete lidské zdraví a život za nejvyššì hodnotu, pak nemůžete psát takový blábol o pomstě. Lidé jdou do krimu např. za úplatky, tam se následek činu dá napravit, ale v případě Vařila kdyby došlo k nejhoršímu těžko.

K.S.

Případ neznám, ale umím si představit polehčující okolnosti. Otázka je o kolik lepší ochranu společnosti představuje vězení proti zabavení zbraně a odnětí ZP a jestli se to nákladově vyplatí proti dalším možnostem trestu.

To ale nemění nic na tom že tu máme úchylku na vysoké tresty, spolu s tím že se na práci s vězni celkem kašle, to pak není o ničem jiném než o pomstě a přiznání že reálně nevíme co dělat.

ABC

jo, všichni lidi jsou obyčejní, jen někteří jsou obyčejnější….

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-berdar-strilel-na-mladiky-v-mezich-zakona.A050914_174658_domaci_pat

Air Traveller

zas neprehanejte, vy pokuse o vrazdu