Automobilový průmysl Automobily

Made in Kvasiny. Volkswagen přesune výroby passatů do Česka

Výroba modelu Passat v Emdenu. Foto: Volkswagen
Výroba modelu Passat v Emdenu. Foto: Volkswagen


Koncern Volkswagen přesune od roku 2023 výrobu modelu VW Passat do Česka. Přesun dnes schválila dozorčí rada Volkswagen Group. Z Česka naopak zmizí výroba modelů Škoda Karoq a Seat Ateca.

Velké změny v organizaci výroby potvrdil VW v tiskové zprávě.  Důvodem změn je přesun k elektromobilům: k už dříve vybranému  závodu v německém Zwickau přibudou ještě továrny v Emdenu a Hannoveru, které budou orientované čistě na produkci s elektrickým pohonem. V Emdenu se dosud vyrábí právě model VW Passat.

Jeho výroba se přesune do Kvasin, kde se současně nadále budou vyrábět modely Škoda Superb a Kodiaq. Volkswagen současně oznámil plán otevřít v Evropě další továrnu, nejčastěji se mluví o některých balkánských zemích. Do ní by se měla přesunout i výroba modelu Karoq či Seatu Ateca, které se dosud vyrábí v Kvasinách.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radim Král

Myslím, že je úplně jedno kde se passat bude vyrábět, jelikož celý koncern je jednoduše k smíchu, za ty jejich nadsazené ceny to už nikdo nechce kupovat. Možná to je právě ten důvod proč je Milovické letiště nacpané k prasknutí samou škodovkou, nemyslíte? Prý neplnění emisních norem? To by tam ta auta přece nestála tak dlouho, ne?

Rostislav Bílek

Naprosto s vámi souhlasím. Občas mi přijde, že ve škodovce neuvažují nad tím co dělají. Ty ceny za to co nabízejí jsou jednoduše přemrštěné. Vůbec bych se nedivil kdyby jste s tím Milovickým letištěm měl pravdu!! Dle mého se také jedná o neprodané kusy a škodovka se to snaží jednoduše zamaskovat!!

Indian

Karoq či Seat Ateca, bych v textu změnil na „Karoq a Seat Ateca“, vzhledem k tomu, že je to skoro stejné a jede to na jedné lince.

Zajímavé je, že se hovořilo o přesunu výroby Superba do Německa a zatím se děje pravý opak. Jeho přímý konkurent Passat míří do Kvasin 🙂

Petr.R

NE, to či tam musí být, kdyby tam bylo A, tak lidi by si mysleli, že se to střídá. O tym superbu mluvili odboráři aby se zviditelnili.

Indian

Tak vzhledem k tomu, že je to z jedné linky, tak se to na ní skutečně střídá 🙂

Petr.R

lidi by si mysleli, že třeba týden jede to Adalší týden ono, ale to jede třeba pět a tři kousky za sebou, tak ČI.