Automobilový průmysl Automobily

Made in Kvasiny. Volkswagen přesune výroby passatů do Česka

Výroba modelu Passat v Emdenu. Foto: Volkswagen
Výroba modelu Passat v Emdenu. Foto: Volkswagen


Koncern Volkswagen přesune od roku 2023 výrobu modelu VW Passat do Česka. Přesun dnes schválila dozorčí rada Volkswagen Group. Z Česka naopak zmizí výroba modelů Škoda Karoq a Seat Ateca.

Velké změny v organizaci výroby potvrdil VW v tiskové zprávě.  Důvodem změn je přesun k elektromobilům: k už dříve vybranému  závodu v německém Zwickau přibudou ještě továrny v Emdenu a Hannoveru, které budou orientované čistě na produkci s elektrickým pohonem. V Emdenu se dosud vyrábí právě model VW Passat.

Jeho výroba se přesune do Kvasin, kde se současně nadále budou vyrábět modely Škoda Superb a Kodiaq. Volkswagen současně oznámil plán otevřít v Evropě další továrnu, nejčastěji se mluví o některých balkánských zemích. Do ní by se měla přesunout i výroba modelu Karoq či Seatu Ateca, které se dosud vyrábí v Kvasinách.

6
Diskuze

avatar
2 Komentáře
4 Reakce na komentáře
0 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
4 Autoři komentářů
Rostislav BílekRadim KrálPetr.RIndian Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radim Král
Host
Radim Král

Myslím, že je úplně jedno kde se passat bude vyrábět, jelikož celý koncern je jednoduše k smíchu, za ty jejich nadsazené ceny to už nikdo nechce kupovat. Možná to je právě ten důvod proč je Milovické letiště nacpané k prasknutí samou škodovkou, nemyslíte? Prý neplnění emisních norem? To by tam ta auta přece nestála tak dlouho, ne?

Rostislav Bílek
Host
Rostislav Bílek

Naprosto s vámi souhlasím. Občas mi přijde, že ve škodovce neuvažují nad tím co dělají. Ty ceny za to co nabízejí jsou jednoduše přemrštěné. Vůbec bych se nedivil kdyby jste s tím Milovickým letištěm měl pravdu!! Dle mého se také jedná o neprodané kusy a škodovka se to snaží jednoduše zamaskovat!!

Indian
Host
Indian

Karoq či Seat Ateca, bych v textu změnil na „Karoq a Seat Ateca“, vzhledem k tomu, že je to skoro stejné a jede to na jedné lince.

Zajímavé je, že se hovořilo o přesunu výroby Superba do Německa a zatím se děje pravý opak. Jeho přímý konkurent Passat míří do Kvasin 🙂

Petr.R
Host
Petr.R

NE, to či tam musí být, kdyby tam bylo A, tak lidi by si mysleli, že se to střídá. O tym superbu mluvili odboráři aby se zviditelnili.

Indian
Host
Indian

Tak vzhledem k tomu, že je to z jedné linky, tak se to na ní skutečně střídá 🙂

Petr.R
Host
Petr.R

lidi by si mysleli, že třeba týden jede to Adalší týden ono, ale to jede třeba pět a tři kousky za sebou, tak ČI.