Zprávy

Luxus na alpských kolejích. Glacier Express má nové vozy s třídou Excellence

Nová třída Excellence. Foto: Glacier Express
Nová třída Excellence. Foto: Glacier Express

Společnost Glacier Express představila v provozu nejluxusnější vozy, které jezdí v Alpách. Nová třída Excellence Class nabízí cestujícím ještě větší komfort než první třída. Firma je nasazuje na vlak Glacier Express mezi Svatým Mořicem a Zermattem.

V nové třídě Excellence má každý cestující garantované místo u okna a tím zajištěn nejlepší výhled. Během osmihodinové jízdy přes 291 mostů a skrze 91 tunelů si mohou vychutnat osobní servis včetně jídla připraveného na palubě nebo občerstvení v palubním Glacier Baru.

Nejpomalejší expres světa, jak se Glacier Expressu také přezdívá, se stal jednou z největších železničních atrakcí na světě, od roku 1930 se s ním svezly miliony cestujících. Firma vysvětluje zavedení nové třídy i jako reakci na poslední vývoj v cestovním ruchu a v dopravě. „Čelíme novým výzvám, jako je digitalizace nebo úbytek počtu rezervací přes tradiční prodejní kanály. Proto jsme začali řešit, jak Glacier Express připravit na budoucnost,“ řekl prezident Glacier Express Isidor Baumann. Firma je společným podnikem Rhätische Bahn a Matterhorn-Gotthard Bahn, vznikla nově v roce 2017.

Do pravidelného provozu zařadí nové vozy od 2. března příštího roku. „Cestující nás opakovaně žádali, zda nenabídneme ještě něco více než naši první třídu,“ říká Fernando Lehner, generální ředitel Matterhorn Gotthard Bahn. Koncept nového vozu vznikl v roce 2016 ve spolupráci s designovým studiem Nose. Nové vozy vznikly nakonec v depu Rhätische Bahn v Landquartu. „Jsme pyšní na práci, kterou jsme odvedli společně s Matterhorn Gotthard Bahn. Naši zaměstnanci strávili nespočet hodin výrobou těchto vozů, které přináší úplně nové standardy cestování,“ řekl Renato Fasciati, ředitel Rhätische Bahn.

Dopravce očekává, že nová třída pomůže do Glacier Expressu přitáhnout další cestující. Celkem bude nasazovat dva luxusní vozy.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
liberal shark
Host
liberal shark

Tak soudruzi příslušníci modré armády – TAKHLE má vypadat první třída !

Vorech
Host
Vorech

Když to tak vidím,tak mi to přijde jak desing by lego:-) Ale jinak to musí být zážitek

Hara
Host
Hara

Alespoň se to bude fandům Lega dobře stavět 😀

Vorech
Host
Vorech

Mě to připadá spíše design by lego 🙂 Jinak to musí být zážitek

Poutnik99
Host
Poutnik99

Vypadá to velice pěkně. Ale dát za to příplatek přes 400 CHF? Myslím si, že obsazenost těchto vozů bude dost nízká

TPal.
Host
TPal.

Když se tak koukám… Není náhodou dodavatel sedaček BorCad? 🙂

xyz
Host
xyz

„Celkem bude nasazovat dva luxusní vozy, jeden pro každý směr.“
Čili ne na všech spojích, protože Glacier Express je v sezóně veden v počtu tří spojů v každém směru.

Jan Sůra
Admin

Excellence Class 02.03.2019 – 13.10.2019 on 902, 903 & 923

LWQ
Host
LWQ

„Naši zaměstnanci strávili nespočet hodin výrobou tohoto vozů, který..“ …. nema to byt spise „Naši zaměstnanci strávili nespočet hodin výrobou těchto vozů, které…“